Чи потрібно скасувати систему надбавок вчителям?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо ініціативи депутатів з реформування зарплат освітян

Чи потрібно скасувати систему надбавок вчителям?

За інформацією ЦК Профспілки працівників освіти і науки, група народних депутатів з парламентської фракції «Голос» пропонує збільшити робочий час педагогічного працівника для виконання ним навчальної, виховної, методичної, організаційної роботи до 40 годин на тиждень, а також скасувати деякі види доплат вчителям.

 

ОБГОВОРИТИ НА ФОРУМІ

Освіта.ua
10.10.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
iwan
скасуйте надбавки депутатив, ИЛИ КАКОМУ ЗДРАВОМУ ПРИ ГОЛОВЕ ПРИШЛА ТАКАЯ ФАНТАЗИЯ - ВИДИМО КТО-ТО ПОСОВЕТОВАЛ, ЗА БАБЛО....
Вчитель
В розвинених країнах, наприклад, в США проведення національних змагань (в тому числі і на знання шкільної програми) загальноприйнята практика. Подивіться, хоча б фільм від 2014 року Bad Words (Погані слова) присвячений національному конкурсу з англійського правопису. Але оскільки нашу країну соросівські підстилки хочуть позбавити нормальної освіти, то постійно й піднімають питання про знищення системи олімпіад. Є у них бажання перетворити Україну на Зімбабве, де ніяких олімпіад (ні з біології, ні з математики) не проводиться.
Валентина
Валентина Скільки можна знущатися з цих вчителів. Вчитель вечорами готується до уроків, а депутати по ресторанам та розважальним закладам.відпустки проводять за границею.а вчителі не мають за що своїх дітей оздоровити. Перш ніж вводити закони щодо вчительства проведіть опитування по всіх школах України, а не сидячи в кабінетах, видумуючи що ж нового ще в освіті зробити.
Віктор
А щодо надбавок, то нехай депутати скасують свою систему надбавок. Певно, тоді державний бюджет отримує не погані додаткові надходження.
Віктор
Ті, що пропонують зміни, хоча б один день працювали в школі? Тільки міняється влада і починаються "зміни". А хто вчителя питав? Якою взагалі має бути освіта в Україні? НУШ - досвід 7 держав світу! А де ж наш досвід? Де Сухомлинський? Невже у нас все так було погано.
Соломія
Цілком згодна. Сама працювала в школі, і бачила, яка несправедливість з боку адміністрації - тому дам категорію, а тому не дам. Зі званням "старший учитель" така ж ситуація. Правильно зроблять, що знімуть всі надбавки. Краще реальну зарплату отримувати. І всі вчителі рівні будуть.
Ганна Сергіївна
Для Соломія: Тепер, замість категорії буде встановлено широкий спектр тарифних розрядів на розсуд керівництва. Якщо забажає директор змінювати штати вчителям, підпише ці запропоновані витрати в міністерстві, тоді людині дадуть новий розряд, а якщо ні, то вибачте... у вчителя не буде стимула для подальшої освіти, подальшого розвитку, він просто деградує в звичному болоті рутини...
Коментувати
Анжеліка
тотальне знащення української освіти( нівелювання всього!!! Не буде нормальної нації й освідченої молоді, бо ні вчителя, ні викладачі НЕ будуть встигати нічого. Заробітна плата уосвітян й так копійки, а після зняття надбавок - це старшно уявити. Педагог і жебрак - скоро стануть синонімами. Хочеться просто плюнуту в "Мор...ку" панові Вакарчуку. Дуже хотілось би подивитись як би він жив на таку платню
Учитель
Чергові соросівські підстилки продовжують політику знищення української освіти і науки. Добра від нинішньої влади не чекаю. Під нинішньою владою маю на увазі не клоуна Зелю, який нічого не вирішує, а його господаря - олігарха Коломойського. Є у мами Лесі Українки - Олени Пчілки чудовий твір, який називається "Наша справа з жидами" (погугліть). Написаний бозна-коли, а наче про сучасну Україну. Нічого не змінюється.
Наталія
А хто буде вести журнал класу, здійснювати виховну роботу з учнями? Якщо за це не будуть доплачувати, який вчитель погодиться працювати більше за ті самі гроші???
Анна
За ці 8 годин один проведе два уроки, а інший шість. Мовник чи початківець перевірить 4 пачки зошитів, а фізкультурник відпочиватиме. А оплата одинакова? А щодо вислуги- знімайте. Проте спершу зніміть вислугу держслужбовцям та силовикам. Адже стаж не означає якість роботи, я правильно зрозуміла?
Кот Матроскин
Ідею адекватні запропонували? А якщо у вчителя 5-6 урок? Він зранку повинен приходити? Тоді питання: де він буде працювати? Комп клас же зайнятий (не тільки ж зошити перевіряти зараз же всі за інтерактивні методи), да і які комп, хто їх нам дав? А у кого який Інтернет... А як не встиг до 17 години все зробити? То виходить далі і не потрібно... своє ж відпрацював чи і далі до опівночі? У мене пропозиція: ті хто це пропонують нехай на власному прикладі покажуть... да тільки не вийде, на жаль, у них на дрібні витрати в гаманці сотні тисяч.
Василий
Вакарчук нехай виступить про зменшення витрат на утримання депутатів їх помічників , а то найшов над ким знущатися над вчителями не хай хоч дізнається які зарплати у них в сільській місцевості. Нехай з себе зніме всі надбавки та пільги. ГАНЬБА
Подорожній
Складається враження, що єдиний, хто не працює на благо, - це вчитель. Батьки неначе подуріли, на того вчителя накидаються, якби могли, то б, мабуть, задушили... А самі мудрі, написати вміють, сказати можуть, грамотні... Самоосвітою займалися? Учителі з ними не працювали? А вчителі... Соромно читати дописи окремих представників інтелігентної професії. "Люди, будьте взаємно ввічливі!" - просила Ліна Костенко. Мабуть, не почули...
Олена
Якщо і знімати надбавки, то тільки тоді коли вчитель буде забеспечений зарплатою на рівні депутата. Чому вони отримують державні кошти на депутатську діяльність, а вчитель ні? Все для своєі роботи вчитель купує з зарплати. Крім того з цієі ж зарплати він має прохарчуватися, заплатити комунальні, купити одяг, а якщо є діти, то взагалі говорити ні про що. Щодо робочого тижня в 40 годин, це нічого не дасть. В школі, якщо і є в кабінеті комп, то він ще 90х років, принтер теж. Максимум початку 2000. Інтернет, якщо є, зі швидкістю черепахи, особливо якщо в школі менше 300 учнів. Бо нема коштів. Більшість молоді, яка ще залишилась, піде зі школи, а "радянські" кадри, будуть " навчати". Бо в них крім зарплати, є ще хоч пенсія.
Гость
пусть государство готовит учительницам деньги на аборты ибо при таком количестве часов не"рен заводить детей
SoVera
Т.е. это - 8часовой рабочий день, в который загонят учителей. Интересно, и какой оклад за это предложат? Уверена, смешной. Думаю, адекватнее будет вести ребенка, находящегося на индивидуальном обучении, и в материальном, и в психо-эмоциональном плане. Т.е. школа изживает себя, как таковая. Что ж... за что боролись... Безусловно, я против нововведений.
cvbn
Для SoVera: 18 200грн - высшая категория -читайте-есть статья с пояснениями
давно пора
ви серйозно вірите в це? Ага, 4тис.$ обіцяних раніше вже отримали? То ще й 18200 отримаєте.
Коментувати
Андрей
Я проработал в школе десять лет (из своих 33) и даже с надбавками, скажу вам, учителя работают на морально-волевых. Часть из них уже уволилась, а часть стоит на старте. Уверяю всех, что как только и без того ужасные условия труда ухудшатся - в школе не останется кому работать. Хотя не факт, что и при нынешних раскладах уже в следующем учебном году не будет катастрофы
давно пора
Для Андрей: "всі на старті", краще і не скажеш.
Коментувати
Тетяна
Вчителя отримують зарплату з розрахунку годин викладання. А години підготовки до уроків не оплачуються, а це- до ще до 4 годин на день. Не скасовувати, а знаходити ресурси для оплати всього часу вчительської праці.
сопрано
Учитель должен быть доступен детям для консультаций в течение рабочего дня! Времени на уроке недостаточно - сами учителя про это все время говорят! Теперь отпадет потребность в репетиторстве! Все стало на свои места - достойная зарплата учителям! Молодцы партия ГОЛОС!
мері
Для сопрано: Коли вчитель буде готуватись до уроків і перевіряти зошити (а це робиться, зазвичай до глибокої ночі), якщо до шостої години вечора буде "доступен детям для консультаций в течение рабочего дня"? Ви вважаєте, що вчитель повинен бути доступний тільки вашим дітям, а власним - ні? Чи вчителю взагалі не потрібен час для відпочинку? А може і сімю не заводити? А стосовно репетиторства - якщо дитина уважна на уроці, вчитель не відмовить їй у безкоштовному додатковому розясненні. Якщо ж учень іде в школу, щоб "зависнути" в інтернеті на 6-7 уроків, ніякі репетитори не допоможуть.
Коментувати
Ксеня
Учитель повинен мати гідну зарплату, безкоштовне санаторне оздоровлення, повагу від держави та суспільства. Недаремно говорять: "Щасливий учитель - щасливий учень!", "Професія вчителя від Бога, а всі інші - від учителя".
олд
Для Ксеня: Если бы еще ты учителем была от Бога, а не от своего учителя-недоумка
Коментувати