Чи стикались ви з проявами насильства стосовно вчителів?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо випадків насильства стосовно шкільних учителів

Чи стикались ви з проявами насильства стосовно вчителів?

У зв’язку з випадками нанесення вчителям тяжких тілесних ушкоджень Київська міська організація Профспілки працівників освіти і науки поширила відкриту заяву до влади з вимогою вжити низку заходів щодо захисту українських вчителів.

Зокрема, профспілка звернулась до українського парламенту з проханням внести зміни до законодавства щодо посилення відповідальності за поширення недостовірної інформації про педагогічних працівників, також профспілка наголошує на необхідності введення штатних посад охоронців у школах та звертає увагу парламентарів на необхідності визнання булінгом жорстоких дій батьків, а також психологічного, фізичного насильства батьків стосовно вчителів.

 

Освіта.ua
21.01.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Роман
Питання до Гриневич.Що ви зробили для досягнення академічної свободи вчителя?Вчитель - це раб, який не може і не сміє виступити проти тирана директора, посібника зауча чи проти системи. Ви політик, який зробив імітацію реформи освіти без забезпечення реальних змін в освіті. В школі зберігається звичайний радянський совок з авторитарною системою управління. Вихід для вчителів, якщо нова влада нічого не змінить - тікати із школи далеко і ніколи не повертатися.Ми вчителі вимагаємо радикальних змін в освіті, а не бездарної імітації.
Роман
Для Роман: Головне завдання вчителя за правління Гриневич - доводити козлу - директору. Тоді і зарплата висока, і годин багато.
Коментувати
Я
До школи діти приходять вчитись. Оцінка-дзеркало знань. Якщо учень на уроці заважає проводити урок-вчитель має право відповідно це оцінити. Якщо учень ноги задрав під час уроку на парту-вчитель має право це оцінити. Але адміністрація забороняє це робити! Треба дозволити залишати учня навчатися на другий рік. Він навіть не прослухав курс предмета...Тоді випускники шкіл будуть грамотними, відповідальними.
777
Для Я: неможливо заставити вчитись людину, яка цього не хоче. Чому за наші гроші (платників податків) держава має по кілька років тримати в школі цих дітей. Савите незадовільно і нехай йдуть працювати!
Коментувати
Валентина
Прикро, але насильство відбувається не тільки фізичне, але й психологічно. Адміністрація закладів налякана дзвінками на "гарячі лінії", і тому, як правило, обирають позицію залякування вчителя, щоб задовільнити потреби родини. У
Учителька
Так модно стало обзивати вчителів "бидлом" і "рабами", а от цікаво в якій сфері працюють "небидла", які пишуть такі коментарі, і скільки судових позовів порушили проти своїх роботодавців за порушення своїх прав, чи можуть спокійно піти на лікарняний, взяти відгули за додатково відпрацьований час? Я, вчителька, можу спокійно це зробити згідно з КЗПП, бо працюю офійно. А щодо замовчування зловживань начальства, все залежить від людини, двоє колег з різних шкіл виграли судові справи (одна щодо незаконного звільнення, друга щодо невиплати надбавки за престижність) проти відділів освіти міст, яким підзвітні їхні школи, отримали відповідні компенсації, звільненого вчителя поновили на посаді. Якщо такі події не потрапляють у ваше поле зору, це не означає, що вони не відбуваються. Ми не бачимо, як Земля обертається навколо Сонця, а вона таки обертається незалежно від нашого бажання і схвалення. А кричати всім своє "фє"... Як кажуть, хто на що здатен... Та й адміністрація - це не якісь страшні монстри. У нашій школі, наприклад, усі найважливіші питання вирішуються колегіально на нарадах і педрадах.
гість
Для Учителька: Ваші приклади є виключенями з правила, що підтерджують саме правило про фактичний стан справ.А образне порівняння з безправними істотами це біль і крик душі.
Коментувати
Роман
Відрахування зі школи учнів при систематичній неповазі до вчителя.Довідка, що учень прослухав курс школи, а не атестат при незадовільних оцінках.Громадські роботи від 10 днів для батьків при хуліганський поведінці дітей, булінгу до учнів або вчителів.Школа повинна бути територією свободи, творчості і поваги до вчителя і один одного, а не казармою і тюрмою, як зараз!!!
RABIV DO RAJU NE PUSKAJUT
В Польше профсоюз польских учителей и Форум профсоюзов объявили бессрочную забастовку с понедельника, 8 апреля в связи с невыполнением обязательства правительства о повышении зарплат учителям и другим педагогическим работникам с 1 января 2019 года на тысячу злотых, пишет Польское радио.
Роман
Для RABIV DO RAJU NE PUSKAJUT: Хто приєднується в Україні!!????
Коментувати
Роман
Чекаємо від нового президента нового міністра освіти.Перший закон - директорів пенсіонерів на звільнення!Презумпція виноватості директора в корупції доки не доведено протилежне.Ліквідація відділів освіти, як рудиментів тоталітарної освіти.Перевага при наданні робочого місця в школі вчителям непенсійного віку!Справжня академічна свобода вчителів.Підвищення зарплат для гідного життя, а не виживання.
Роман
Для Роман: Відрахування зі школи учнів при систематичній неповазі до вчителя.Довідка, що учень прослухав курс школи, а не атестат при незадовільних оцінках.Громадські роботи від 10 днів для батьків при хуліганський поведінці дітей, булінгу до учнів або вчителів.Школа повинна бути територією свободи, творчості і поваги до вчителя і один одного, а не казармою і тюрмою, як зараз!!!
Коментувати
Пенсіонер
Треба вводити штрафи батькам,які, базуючись тільки розповіді своєї дитини, хають вчителів. Не подобається щось- прийди до школи, з’ясуй, але не довіряй всоїй дитині. Діти викручуються, знаходять винних. Горе таким батькам у майбутньому
Faina
Я початківець. З проявом насильства(швидше з невихованістю і безкарністю) я даю лад , але що робити з проявом психологічного насилля і відкритого булінгу з боку деяких батьків і адміністрації?
Олекса Позняк
Для Faina: нычого, це довысок до професыъ
Коментувати
гість
колись покійний сусід вживав назву - педостоси (хоча сам мав певний педдосвід), повністю згоден з науковець вчитель - то є бидло, бесправне,опущене. Що рекомендує МОН- коли йдеш у школу не забувай подивитися у вікіпедії, що означає слово педагог.Коли відгукнеться оте НУШ , та вже.І,боюся,точка неповернення пройдена.
Голова
Для гість: шановний думайте що пишете і як пишете, а то кричачи: "Беееееее!" вас не зрозуміють!
гість
Для голова:Педагог повинен був супроводжувати свого вихованця в школу і бути невідлучно при ньому під час виходів з будинку, під строгою відповідальністю. В педагоги обирали зазвичай таких рабів, що не були придатні ні для якої іншої роботи, але відрізнялися вірністю дому.(вікіпедія)
Коментувати
Наталія
Прикро, але насильство відбувається не тільки фізичне, але й психологічно. Адміністрація закладів налякана дзвінками на "гарячі лінії", і тому, як правило, обирають позицію залякування вчителя, щоб задовільнити потреби родини. У кожній професії є гарні люди та ті,хто в ній опинився випадково. Вкрай необхідно захистити професіонала і позбавитись від поганих педагогів, перекваліфікував їх на щось таке, що не зможе шкодити дитині.
Лобзик
Для Наталія: а поганих педагогів будете якою шкалою виміряти? Позбавлятися поганих цианістим калієм?
Коментувати
Боярчанка
школа під Києвом. ситуація: учень плює в обличчя вчителю (буквально), бо його, бачте, змушують вчитися і слухати на уроці. вчитель не терпить таку поведінку, міцно бере учня за руку і виводить з класу. вчителя із багаторічним досвідом звільняють за агресію. а учня...ніяк не карають. то хто винен? хто жертва?
Віктор
Для Боярчанка: 1.а яким чином його змушують?2. Працювала Адміністрація школи з батьками дитини? 3.Не пробували додому відправити за порушення?
Олекса Позняк
Для Віктор: Вот посоветуйте, я вижу Вы большой спец в педагогике. Киевская школа. С ног падаю, устаю, но как то ухитряюсь обучать детишек. Есть 2 класса -ничего не могу сделать.Рассказываю об одном. Дети просто не приучены элементарной культуры захотелось высморкаться, высморкался и салфетку на пол. Жвачку туда же. Захотел встал, захотелось полежать на парте - полежал, захотел выйти -вышел из класса, некоторые выпрыгивают из окна. Крик как на вокзале - переговариваются не глядя на учителя. Очень юморно считается залезть учителю под стол и гавкать.Сообщал родителям? -Конечно -реакции ноль. Звал администрацию? Да -ничего.На среднем ряду 3 нетрадиционных сидят.Активный гладит груди ляжки и промежности одному, а затем бежит тоже делать другому.Всё это сопровождается бабьим визгом.И среди этого содома есть нормальные детишки права на учёбу которых МОН никак не защищает.МОН защищает только люпменов и збоченцив. Выкладываю лекции на облако, так и учим нормальных
Наталія
Для Олекси: не уявляю собі Вас, якщо на Ваших заняттях все це коїться, Вас не можна вважати педагогом! Втікайте скоріше зі школи, без Вас буде краще! Ви - доросла людина з педагогічною освітою не знаєте,що робити? Тоді Вас вже не можна навчити. І називати дітей збоченцями - злочинно і безсоромно, і - не фахово. Соромно за Вас перед батьками.
Коментувати
Науковець
Давайте будемо реалістами. Що є вчитель? Вчитель, то є бидло. Абсолютно безправне. З мізерною зарплатнею. І так буде доти, доки вчителі не вийдуть на масові акції протесту. Поки не почнуть перекривати дороги, як жовті жилети у Франції. Але ж бидло ніколи не вийде протестувати. Бо воно просто бидло... А взагалі, дуже рекомендую подивитися на ютюбі відео "Бидло - це найкращий електорат" і почитати коментарі під цим відео. Дізнаєтеся багато цікавого.
Linda
Для Науковець: Доброго дня, колишній правдолюб. Людина, яка не поважає інших, в першу чергу не поважає себе.
Коментувати
Любов
Гірко від того, що вчитель став предметом зневаги і цькування з боку суспільства. Складається враження, що всі, хто навчає дітей - агресори. Вони не подають знань, не допомагають у вихованні дітей. Так. Ми не виховуємо, а допомагаємо, бо ази виховання закладаються в сім’ї. Буває, що вчитель може бути в чомусь неправий, але ж можна ситуацію розглянути, а не мішати всіх з болотом. Наше суспільство взяло собі за моду на кожному кроці наголошувати про права, забуваючи при цьому про обов’язки. Найважливіший - бути людиною.Шановні, залишаймося людьми з почуттям власної гідності та повагою до інших!
Манко Тарас
Для Любов: з усіх дірок лунає пропаганда про вчителів-нероб-агресорів-тупих-і т.д.-і т.п... Пропаганда велике діло.
Коментувати
Випускник
Вчитель безправний і безпорадний не тільки перед дитячою агресією. Поясніть, будь ласка, як реагувати вчителям, коли зразу після флешмобу Зеленського’’Ідіть у ср*ку’’ (кандидата в президенти, якщо хтось не в курсі) учні в школі бігали на перерві і своїми вигуками приєднувалися до флешмобу? На зауваження вчителів реагували так: "Ну і що ж тут такого? Полякова теж підтримала"? Я вчинив неправильно і застосував булінг, бо коли спробував пояснити, що так робити не можна, нічого не допомогло, але після того, як детально роз’яснив, куди засуну язик тому розумнику, повірте, як пошептало.
Олена
Смішно читати про захист вчителів. Якщо вчитель є компетентним, толерантним до учнів, фахівцем своєї справи, то жоден з батьків не прийде до вчителя, а тим більше не буде бійки. Чому ситуацію оцінюють однобоко. Чому не ставиться питання про те а взагалі чому батько прийшов у школу. Значить були серйозні причини для цього. Потрібно в першу чергу ставити питання, як у школах працюють агресивні вчителі, які можуть піднімати руку на дітей! Давайте тоді залучати охоронців для дітей від неадекватних вчителів.
Владимир
Для Олена: Елена! Не смешно, а грустно читать Ваш коммент! Я так понимаю, лично Вы не работаете в школе! Я родителям всегда предлагаю: найдите свободное время, ну там от дел семейных, от работы ... и на три дня (достаточно!) придите в школу в 8:00 и досидите в классе своего ребенка до 14:00, т.е. на 6 уроках.... Просто так посидите. УВЕРЕН, что мнение у таких, как Вы радикально поменяется! Вы никогда не задумывались над тем, что ребенок, дабы не получить взбучку за невыученные уроки, за единицы-двойки в дневнике нарасскажет родителям столько, что Ильф и Петров просто отдыхают. Так вот, необходимо в самую первую очередь ставить вопрос о родителях учеников, а не агрессивности учителя! А что Вы скажете на то, что в школе, где я работаю (стаж 33 года, учитель-методист) есть в класс, в котором почти 50% детей из неблагополучных семей!!!! Что эти дети видят дома? Что слышат??? Когда пятиклассник в школе МАТОМ посылает учителей и получает от этого удовольствие?! Так что смешного мало1
Вчителька 1 класу
Нехай той вчитель і 100 разів буде компетентним і толерантним, а від агресії батьків та дітей ніхто і ніщо його не захистить, тому що : оцінка не така, не там посадили, він не хотів писати контрольну, бо вчора в нас було свято ( день народження, гості, їздили куплять курточку ... далі допишіть самі), він не виспався, запізнився, а тут ви з ВАШОЮ! контрольною, а там Вася чи Петя його на перерві штовхнули ( нічого, що дитина з Васею дружать і вже забули, хто кого штовхнув). Варіантів безліч. Спільне одне - вчитель буде завжди винуватим. Тому вчителі і вимагають чітких правил: не може так бути, що у дітей та батьків тільки права, а у вчителів - тільки обов язки. Якщо я як вчитель щось зробила не так - застосуйте до мене різні покарання, але й коли дитина злісно порушує дисципліну, а її "яжемать" говорить: дитина не винувата, то хай і їй пояснять певні органи, що якщо народили дитя, то його не тільки одягати і годувать треба, а щн й виховувати
Faina
Є всякі батьки. Є такі, що для них їхнє чадо супер талановите,а вчитель цього ніяк не помічає. От вони і намагаються "достати" вчителя, щоб той нарешті зрозумів свою"помилку".
Коментувати
Тетяно
всё это время учителя травили детей и их родителей. Когда ролители сказали СТОП, не дадим детей в обиду, учителя начали переживать. Ведь теперь у них будет ответственность
Владимир
Для Тетяно: Татьяна, уточните: чем конкретно травили Вашего ребёнка учителя? Выше в комменте я уже написал, прочитайте. И ещё, для Вас лично - Ольга Звягина - доктор педагогических наук, профессор и т.д. высказала прекрасную идею: "Современных детей воспитывать бесполезно! Надо начинать с их родителей!" К Вам никогда в класс не вваливалась в дуплет пьяная мамаша неопределенного возраста и "с разворота" начинала орать, что всех порежет, не взирая на морды (оригинал оставил). Нет? Как Вы думаете, как я себя чувствовал, думая о том, как спасать детей? Дети 6 класса! Только благодаря тому, что в классе ребенок учителя школы не растерялся и сообщил по телефону маме-учителю и эта самая ретивая мамаша была нейтрализована.... Так кого надо бояться!?
Коментувати
Наталка Микитчук
Потрібно говорити про психологічне насильство не лише батьків, а й учнів стосовно вчителів.
Учитель
Про що з вами говорити, МОН? Більшого цькування і насильства, як від вас-учительство ніколи і не від кого не зазнавало. Ви, саме ви, дали команду - "ФАС" для дітей і батьків. Ви постійно брешете, підтасовуєте результати, батькам говорите одне, а вимагаєте від учителів- зовсім інше. Одним словом-ведете гібридну війну проти учителів. Ви не знаєте, що роблять директори на місцях? Поставте камери у школах-і всі питання вирішаться. Підлі, ниці створіння! Не боїтесь, що колись все повернетья до вас бумерангом?
Справедливість
Для Учитель: ну ви ж мовчите. то значит на вас можна їздити. окрім того чи спроможні ви на нормалний логічний виважений фідбек? ви ж берете і тягнете запропоновану лямку. а коли отаке щось відбувається, то навіть не взмозі поділити мух і котлети. Зараз мова про батки-вчителі. вчителі-роботодавець сюди не входить. розкривайте рота на тему вчитель-роботодавець і виносьте проблеми нагора, вирішуйте їх. а то кашу тут устроїли. навчіться гудіть в унісон, а то тільки як лебідь, рак і щука вмієте - о, обговорюємо вчителів, а дай-но я в ставлю свої п"ять копійок, і не важливо, що вони не попали в точку.
Коментувати
Володимир
А, як щодо знущань і принижень з боку адміністрації школи? Хто захистить вчителя від цього прямо скажемо "булінгу". Коли свавілля директора доходить до відвертого хамства? Кому скаржитися?
Справедливість
Для Володимир: а хто ж? батьки самі вимушені себе захищати. а хто ж вас захистить, бідненьких від ваших же роботодавців, яких ви ще й прикриваєте своїм покірним мовчанням і лизанням, і булінгом таких же самих вчителів, як ви самі.
Справедливість
Для Володимир: : юристу скаржитись, з юристом виробляти тактику проти нахабних роботодавців.
Катя
Для справедливість: за який шиш юристу скаржитись? За вчительську зарплату вступати у судові тяжби? Ви розцінки на юридичні послуги давно бачили?
Коментувати