Чи бажаєте ви пройти сертифікацію?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо отримання сертифіката, який надає право на 20% надбавки

Чи бажаєте ви пройти сертифікацію?

Кабінет Міністрів оприлюднив текст Положення про сертифікацію педагогічних працівників. Документ встановлює порядок проведення сертифікації, метою якої є заохочення освітян з високим рівнем педагогічної майстерності.

Учителі, які успішно пройдуть сертифікацію, отримають сертифікат, що буде дійсним упродовж трьох років.

Також власники сертифіката отримають щомісячну доплату в розмірі 20% посадового окладу пропорційно обсягу педагогічного навантаження упродовж трьох років чинності сертифіката.

Окрім того, успішне проходження сертифікації зараховуватиметься як проходження чергової (позачергової) атестації педагогічним працівником з присвоєнням йому наступної категорії або підтвердженням наявної вищої категорії.

За законом, сертифікація педагогічного працівника має відбуватись на добровільних засадах та виключно за його ініціативою.

 

Освіта.ua
10.01.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Дарія
Мені вже непотрібно. Але просто цікаво чи зможу. Тому проходила б. Цікаво з точки зору , а що я робила 41 рік без такої сертифікації. Ніхто не питав, коли направили в глухе верховинське село викладати хімію. Там де вже три роки не було вчителя. А хімію викладав фізкультурник, математик, рос. мовник, фізик. Село, у якому в клубі крутили Довбуша і Людина з рушницею. А кіномеханік писав на афіщі Вуйко з фузією, щоб прийшли гуцули, бо план. 10 років вилетіло з нормального життя. Телевізор не працював, Машина лише у директора школи і в учителя праці. Які по сумісництву виконували роль швидкої, до райцентру далеко. А добиралися інколи на лісовозі в обнімку на площадці, зимою.Або в душогубці поштової машини. Автобус раз на добу, якщо доїде. Це зараз там трохи цивілізації. А тоді в 1978 - як заслання. 10 років, бо мої батьки були простими робітниками. Тому і не було місця лижче до дому. Як результат пенсія 2800 аж тепер.
Вчителька
Чесно й сумлінно опрацювала вимоги до сертифікації, зокрема програму для цьогорічної з предмета, методики й педагогіки. І замислилась: а коли, власне, вчителю, який надумав сертифікуватися, дітей навчати, до уроків готуватися? Чи хай навчання почекає, доки вчителька просертифікується. І для чого питається? Заради нещасних прибл. 1000 грн, з яких ще 21 % податками вирахують. Ну, може, для когось це спосіб самоствердитись, довести щось колегам чи начальству. Тоді вперед. Моя щорічна сертифікація - це досягнення моїх учнів, їхнє бажання взяти участь у черговій цікавій спільній справі класу. Самовдосконалюватися й шукати щось нове, цікаве для учнів учитель обов’язково буде, якщо хоче, щоб його предмет вчили й знали. Неможливо працювати з юнню й не йти в ногу з часом! А сертифікувати треба насамперед вишівських викладачів та викладачів ІППО, хай нарешті струсять віковий пил зі своїх пожовклих конспектів, з яких нам лекції на курсах читають. 6 років тому здобувала 2 вищу освіту, страшенно жаль часу й грошей, витрачених на т. зв. навчання на останньому курсі, бо викладачка методики й ІКТ у викл. мови з’являлася (зі згоди деканату!) лише на половину пар, під час яких вона пила чай, а хтось із групи вголос читав якісь ксерокопії методрозробок. Мою скаргу деканат, щоправда, взяв до уваги, але це мало що змінило, а пані-викладачка закатала мені страшенний скандал. Так що всі мої знання з методики викладання мови здобуті самотужки з методвидань і завдяки різноманітним (платним і безкоштовним) курсам і тренінгам. Займатися ще й самогвалтуванням заради сертифікації не збираюсь.
Віктор
Сертифікацію я пройшов у педагогічному університеті , у якому отримав сертифікат державного зразка у вигляді диплому про вищу фахову педагогічну освіту! Весь час працюю у школі , проходжу курси підвищення кваліфікації ( які нікому не потрібні у тому вигляді , у якому вони існують), тож ваша сертифікація це профанація та "фількіна грамота".
ВОЛОДИМИР
Для Віктор: А ВОНИ ТАКИМ ЧИНОМ, НАПЕВНЕ, ХОЧУТЬ ЗНИЩИТИ ПРЕСТИЖНІСТЬ.
Коментувати
Володимир
Нехай спочатку зарплати доведуть до риночних, а потім про якесь ноухао говорять!
Наталія
Сертифікація дійсно експеримент. Так давайте його пройдемо, оцінимо і зробимо висновки. Навіщо лаяти, коли не випробували? На який приз Ви сподіваєтесь? Ви його бачили за останні 30 років? З нас зараз зняли 25% надбавок за престижність, не дали зимові премії.І ми розраховуємо на ці 20%, оскільки дійсно низькі заробітки. І це не подачка, а в супереч всьому підтвердження фаху і здатності займатися професією. А якщо не погоджуєтесь, Вас не мусять, а Вам пропонують.
Сергей Лимонов
Для Наталія: Зимові премії! що це таке? Далі- 25 відсотків за престижність при максимумі в 20! Експериментуйте на здоров’я- нас не чіпайте!
Artem Puzyrevich
Запитання, для чого підтверджувати, якщо для цього є диплом? Коли забрали 20% престижності, і дають 20% за сертифікацію, то це саме "подачка" і нічого більшого
Коментувати
МЕТОДИСТ
Сертифікація для мене це сьогодні є експеримент над вчителем. Перший раз бачу, що вчителі погоджуються ще й добровільно ще й пишуть схвальні відгуки на проведення над ними цього експерименту. Плата за це ще більш сумнівна ніж він сам. Я вірю в наше вчительство і ті хто успішно склав би цю сертифікацію, ті, хто погодився на участь у цьому випробуванні, ці першопроходці, тобто ті хто підтвердив свою компетентність на 100% та ще й як такі що суттєво допоможуть у визначенні слабких та сильних сторін цьієї процедури, мали б і отримати головний приз - заробітну плату зазначену в Законі України "Про освіту"! На менше годі було б і погоджуватись! Проте ні! Практика демонструє що робота вчителя нічого не варта раз за подачку в двадцять відсотків статистика звітує про 75 % зареєстрованих для участі у цьому сумнівному експерименті!
Наталія
Так, я хочу пройти цю процедуру, як методист, як викладач. Як методист, щоб знати вимоги МОН і можливість рекомендувати процедуру іншим викладачам. Як викладач, хочу бачити зразки вимог, щось дуже все "туманно", де прозорість процедур та вимог? Написати про себе, дорогу людину, можна дуже гарно, а насправді,хто буде перевіряти добросовісність інформації? А хто судді? Вони теж проходять сертифікацію? Або будуть тільки повчати?
Artem Puzyrevich
Для Наталія: Для цього не потрібно її проходити, ці вимоги повинні опублікувати у повному обсязі само МОН, щоб мали можливість усі ознайомитися, а не тільки обрані
Коментувати
Крипякевич
Пане Лимон чи Апельсин! Не вживайте вираз «совок» - це грантообразливе визначення всіх , хто жив при соціалізмі. Ми не совки!! Ми українці , які вчили , будували , створили незалежну державу.. Не ганьбіть себе і нас !!!
Галина
Для Крипякевич: не говоріть дурні. Це не тотожні поняття. Не всі хто жив при соціалізмі є "совками". так само можна казати, що всі хто живе є "ватою". Ті хто раніше був "совком", і зараз з тих штанців не виріс.
Крипякевич
Значить ви Кабак!! А не апельсин .
Сергей Лимонов
Для Крипякевич: Правда - не може ганьбити чи принижувати! Правда- лікує і отрезвляє! так що -"совок" є Совок! P.S.А яку незалежну Україну ви будували при Союзі? Казок начиталися про грантожерів і пендосів заокеанських?
Коментувати
Сергей Лимонов
Як начальство від освіти поєднує в собі "проєвропейськість" з совковими методами по типу "одобрямс"! Ну вчителі просто вбиваються у чергах на сертифікацію ( добровольно - прмусову) - когнітивний дисонанс! А по- факту ще одне приниження освітян! Тепер диплом-нічого не вартий- такий собі папірець: здай ЗНО- пройди атестацію -сертифікацію- отримай подачку в 1000 гривень! Молодець,песик! Піддаєшься дрессурі!
Віра Нумізматова
Краще спробувати і пожаліти, ніж не спробувати і пожаліти. Я старий педагог, але теж піду сертифікуватись, як тільки з’явиться така можливість для вчителів середньої школи
Сергей Лимонов
Для Віра Нумізматова: Та йди вже на пенсію "педагогиня невмируща" Пенсіонерів і бульдозером не зрушиш з насижених місць ! Ти ба яка прогресивна - начальство дало команду- а ти вже підтюпцем біжиш навипередки! Дайте дорогу молодим!Майте совість і честь!
Сергей Лимонов
Для Віра Нумізматова: Та ти знатна МОНІвська троляка!
Коментувати
Український Вчитель
Я бажаю отримувати нормальну європейську зарплату! А сертифікацію нехай проходять недолугі чиновники з міністерства освіти (на чолі з соросівською хвойдою - гриневич)!
нудист
Яка сертифікація?? Схаменіться!!!! Вибори на носі, а ВАм сертифікація???!!!!/
Петрл
Сертифікація приведе до повного руйнування системи освіти. Спочатку впаде освіта, за нею - Україна. Учителі, які відпрацювали 20 років, мають серйозні хронічні захворювання. Постійне напруження відбивається на здоров’ї. Частина зарплати йде на лікування, часто всі відпускні. Стрес сертифікацією фізично учителі не здолають. Усім хочеться жити. Педагоги масово будуть розраховуватися. Молодь до шкіл не прийде, бо працювати учителем не престижно. Сьогодні Україна ще успішна держава, бо в школах є учителі, але сертифікація це гігантський крок для знищення держави.
Ярослав
А може "стара гвардія" так проти цієї сертифікації через те, що більшість її не пройдуть по предметній складовій, не говорячи вже про знання дидактики і методик. Я молодий педагог і піду сертифікуватись, як тільки з’явиться така можливість для вчителів середньої школи
Сергей Лимонов
Тікай дурню з цієї богадєльні "освіта" мерщій ! Поки молодий і здоровий! Заробляй нормальні кошти і живи на повну , а не скній на "ниві педагогічній" Втратиш здоров’я - сили - радість життя і отримаєш мінімальну пенсію1 ото вже радість: тільки не "чеши" тут нам про "серце віддаю дітям! Віддавай але своїм рідним а не олухам царя небесного!
Роман
Для Ярослав: Якщо не секрет, якого року випуску?
Коментувати
Лезо
Люди - вчителі! Колеги!! Біди наші в хибному політичному устрої, пріоритеті прибутку , ринку- там люди нулі, непотріб!! Змінювати владу можуть організовані політсили лівоцентристського справжнього демократичного спрямування. Таку силу треба творити.
Кадмий
Для Лезо: правда!!! Орем за проценты, а теряем миллиарды!
Коментувати
бабаягапроти
Хто має самоповагу і гідність- на сертифікацію не піде. Нічого давати заробити на собі "прихлебателям" від освіти. 20%- насмішка над учителем, шматок черствого хліба, кинутий убогому.
Сергей Лимонов
Для бабаягапроти: БРАВО!
Коментувати
Родион
20% посадового окладу - з натяжкою приблизно 1500 грн = 50 євро - стільки отримує польський вчитель-початківець за один день. А профі - в два рази більше. Освітянські реформатори кивають на Європу, а гроші по-європейськи рахують тільки для себе хороших.
Микола
Для Родион: Насправді, це десь близько 890 гривень для 15 тарифного розряду.
Коментувати
Анатолій
Збільшіть мінімалку молодого вчителя або вихователя на 5 частину - дійсньо варто. Далі, а судді чьїх будуть? Як і за якими крітеріями? За певні роки в ті чи іншій мірі адміністратори починають жити за принципом " я начальник ти дурень ". Перевірено 30 роками в школі.
Тьотя
А какой смысл, когда просто на курсах типа"НУШ" сам преподаватель, который должен был преподать тему инклюзии(научить тому почему и как с этим работать!!!) вежливо сообщил ,что спецобразования не имеет и считает неправильным учить тому, чему должен учить специалист!!! Хоть какие курсы придумывайте, а спецучереждения закрываете (именно там дети с отклонениями получают возможность развиваться и учиться дозированной, малыми порциями и по своим силам) и нам в общеобразовательные школы пихаете этих детей, которые будут в лучшем случае по стандарту отсиживаться ( не развиваясь), в худшем ежедневно срывать уроки или перекусают детей, или будут срывать уроки И НИЧЕГО МЫ ИМ НЕ МОЖЕМ СДЕЛАТЬ, ИЛИ ЗАЩИТИТЬ ПРАВА ДРУГИХ ДЕТЕЙ НА НОРМАЛЬНОЕ ОБРАЗОВАНИЕ . Поймите, такие дети , хоть и с отклонениями, но они не слепые, когда у одних получается сразу, а у них нет, они видят это сами. А требования по успеваемости ведь никто не отменил...
Олекса Позняк
Сертификация это крысиные бега, пусть бегают крысы.
молодой учитель
Никто из учителей не станет каждые три года проходить вот эту херню, по другому назвать нельзя. Молодых в школы после этого не заманишь, зарплата убогая, так еще докажи, что достоин быть рабом и работать за кости, для учителей-профи, этот геморрой не нужен, будут уходить в частные школы, вот на это все и нацелено. МОН целенаправленно заваливает среднее образование.