Чи варто відмовлятись від вивчення російської мови у школах?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо ймовірної відмови від вивчення російської мови

Чи варто відмовлятись від вивчення російської мови у школах?

У школах Хмельницького припиняють вивчати російську мову. Відповідне рішення за пропозицією мера міста ухвалив Департамент освіти Хмельницької міської ради. Рішення про відмову вивчення російської у міській владі пояснюють бажанням батьків, підтверджене відповідними колективними зверненнями.

Учителів російської мови звільняти не будуть - вони викладатимуть світову літературу.

 

Освіта.ua
13.10.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Sergey
Не варто. Всі технічні посібники написані російською, почти 40% населення російськомовне, особливо на Сході. Та і інші мови меншин, які проживають на території вивчати потрібно. Але державна - українська.
Юля
О, мова Канева, Полтавы! Я так всегда тебя любил. А нынче стала ты отравой В руках нечистых, вражьих сил. Пан президент! И ты, пан Гройсман! Я поздравлениям не рад. Напрасно ваше беспокойство, Берите все слова назад. Петро! Скажу без церемоний: – Себя в Facebooke затирай! А мовы буду я поклонник, Когда покинешь ты мой край. Когда пронатовская банда Сбежит гулять на street и rue, Отбросив мерзость пропаганды, Я мовой вновь заговорю.
Юля
Нацизм под покровом украинской письменности 12/11/2017 05:16 Нацизм под покровом украинской письменности 9-го ноября на Украине был праздник – День украинской письменности и языка, учреждённый в честь преподобного Нестора Летописца. Накануне министр образования и науки Лилия Гриневич выступила в штаб-квартире НАТО, где рассказала представителям стран альянса о том, какой замечательный закон об образовании принят украинской властью. А в день самого праздника Порошенко и Гройсман поздравили свой народ, причём гарант через Facebook особо пожелал украинскому языку приобретать в мире как можно больше поклонников. Из ленты новостей. Когда вы говорите, Иван Васильевич, впечатление такое, что вы бредите! М.А.Булгаков, «Иван Васильевич». Министр Лиля в штабе НАТО Держала пламенную речь. Как мовой бить по супостатам, Как мову холить и беречь. Послы внимали с интересом (Порой непросто быть послом), Но речь не вся попала в прессу. А мы расскажем обо всём. Вещала Лиля упоённо, Как справжній...
бароко
Вивчати факультативно, тобто за бажанням. Не буде розбрату: і вовки ситі, і вівці цілі. В Україні, особливо на Сході та Півдні, чимало зросійщеного населення. Поки в сім’ях не перелаштувалися на україномовний лад, нічого не вдіємо. Та й гуманітаріям знання мови ніколи не завадить. Особливо тим, хто мріє стати журналістом.
Ан-на
Для Андрій: Людям, які не хочуть вивчати мови, або взагалі вчитися, аби лиш яку причину найти, то обов’язково знайдуть. А якщо вивчають польську, але лиш для того, щоб поїхати на заробітки до панів, то це не меншовартістність? Дурня все. Треба вчити якомога більше мов і не придумувати собі дурниць.
Андрій
Росія - ворог України протягом всієї історії нашої держави і до сьогодняшніх днів. Вивчення російської мови в школах - є плювком в обличчя українців, закладення гену меньшовартості з раннього дитинства. Хочете вчити - будь-ласка, репетитора наймайте і вчіть. А в школі цього лайна бути не повинно!
N
Для Ан-на: Не забувайте, що шкільний курс не резиновий, а діти не комп’ютери. А може ще почати вивчати фізику, математику та хімію? Інакше один вихід - їхати в Польщу на заробітки.
Ан-на
Якщо ви не знаєте, то такі предмети уже давно вивчаються у школі. І не робіть з наших дітей інвалідів, бо вони багато чому могли б навчитися, якби не чули: знущаються над дітьми, психологічна травма, бідні діти, перегружена програма. Раніше навчалися - і результати були чудові.
N
Це коли раніше? В часи "развітого соціалізма"? Так все вже давно змінилося і мабуть ваша минуле не дає вам спокою. Вивчати мови потрібно, але ті, які на сьогодні принесуть користь - українська та англійська - гарний варіант. Всі інші можете вивчати факультативно, якщо онука не шкода.
Коментувати
ТАРАС
Любцю, пішла ти до сраки, ватнічка дебільна.//////////
Юля
Для ТАРАС: балбесам доя справки --ООН имеет шесть официальных рабочих языков: английский, арабский, испанский, китайский, русский и французский. Кроме того, немецкий язык имеет специальный статус «языка делопроизводства».
Коментувати
Любов
Російська мова -це одна із міжнародних мов і їх всього 5. Нажаль, українська мова не є міжнародною. Якщо ви перебуваєте за кордоном, то навряд ви знайдете особу, яка зможе з вами спілкуватися українською, здебільшого із слов’янських мов знають міжнародну російську. Російська і українська мови з одного коріння, тому українцю вивчити її простіше, ніж міжнародну англійську. Зрозуміло,що краще знати і німецьку, і французьку, і іспанську, і..., і... Але не всі ми поліглоти. Тому, може, не треба переносити на мову російську своє негативне відношення до країни Росія. Мова не винна. Мо ж вчимо німецьку, не згадуючи ІІ світову.
Иван Соколов
Для Любов: дуже мудрі і правильні слова!! Респект! :)
Тетяна
Якби ж до нас прислухалися-та й не було б перегибів. Українська мова -державна, рідна, гарна,солов"їна І т.д., але вивчати російську треба...
Коментувати
Leox
Звертаю увагу всіх зацівлених - 1. З 2018 року в класи національних меншин будуть прийматися тільки представники національних менших за заявою батьків такого змісту - Ми батьки такого то учня, засвідчуємо що він є представниклм національної меншини (наприклад росіянини, роми) і хочемо віддати його до класу з російською ( ромською) мовою навчання. Також нам відомо що що в середній школі навчання буде переведено на державну мову. Дата, підпис. 2. Представники національних меншим мають право навчатися за державний кошт лише в класах своєї національної меншини і не можуть писати заяви в класи іншої національної меншини. Наприклад українці не можуть вчитися в російських класах. 3. В українських класах можуть вчитися всі меншини.
Любов
Чим більше знаєш ти мов, тим більш освічена людина ти!
Leox
Для Любов: можливо, але чому за державний кошт? ви коцапський язик не можете вивичити самостійно, він зі всіх дірок лізе
Коментувати
Людына,Вы понимаете
разницу между обычным человеком,у которого русскоязычная школа ПОД БОКОМ, а школа на украинском языке преподавания в пяти километрах от дома,и дальновидным грамотным человеком?Взывая "не отдавайтетударебёнка" Вы взываете к кому? К тем,кто и так ЗНАЕТ,ЧТО делает,или к массе населения,для которых эта часть закона и принята?Мы 25 лет находимся в состоянии непонятно чего,люди ВЫРАСТИЛИ детей в условиях непонятночего и теперь этим детям непонятно кто рассказывает ЧТО им делать.ЛИбо у нас есть силы,создающие государство,и ЭТИ силы управляют процессом(или хотя бы пытаются),или у нас хаос,анархия,то есть жизнь БЕЗправил,и тогда Ваши призывы имеют хоть какую-то логику. Вовремя хаоса кажыймоче хто шо хоче.
Leox
Для Людына,Вы понимаете: уже не буде узкоязиких шкіл а будуть україські школи в яких можуть бути класи для дітей російської національної меншини
Людина
Для Людына,Вы понимаете: "не отдавайте ребёнка" адресовано к тем, кто с пеной у рта против преподавания русского и существования русских школ. Я пытаюсь донести, что существование их не есть проблемой, проблемы мною уже были перечислены, и они действительно страшны, потому что образование просто загибается, реформы необходимы грамотные, это ключевое слово. Наверху практически нет специалистов, которые понимают потребности детей, в итоге дебильные программы и не менее дебильные учебники. Вот это проблема, а дисскусиями о русском просто отвлекают наше внимание.....надо же показать, что МОН интерисует мнение народа. Только про 12-летку почему-то никто не спрашивал......
Коментувати
Людина
Потрібно більше здорового глузду і думати про нагальніші речі: відсутність належного фінансування, дебилізації освіти, ян, наприклад, інтеграція предметів, в одному- три і більше, 12 - річна школа- чому з цих набагато важливіших питань, кричущих, нас ніхто не питає, а відволікає нашу увагу цією маячнею? Українська була і буде, бо вона державна, а якщо в ДЕЯКИХ лише школах будутб викладати російську, то й що? Не віддавайте туди свою дитину, та й по вмьому
Учитель з багаторічним стажем
Для Людина: Сто відсотків підтримки. Ваші слова - зразок здорового глузду і професійного підходу до освітніх проблем. Шкода, що серед людей, наділених владою, така позиція радше виняток.
Коментувати
cos
Чим більше мов людина знає-тим більше володіє світом. Тому не потрібно відмовлятися від вивчення ні української російської, англійської, чи польської мови. Навпаки- необхідно збільшити кількість мов для вивчення в школах та збільшити кількість годин для їх вивчення.
Учитель, який пережив чимало реформ
Для cos: Вам також сто відсотків підтримки. Приємно, що здоровий глузд ще якось вибирається з помийної ями деяких коментарів. Шкода, що радше виняток - Ваш коментар. Залишається сподіватись, що помийні ями з часом асенізують!
Коментувати
Читач
Зробити вивчення російської мови за бажанням дитини або її батьків. Як колись у Радянському Союзі вчили українську мову - батьки написали заяву і діти українську не вчать.
Учитель російської мови
Скільки можна смоктати мовну кістку. яку спеціально кидають лже-патріоти, щоб розколювати українців?! Розмовляй українською і не принижуй будь-яку іншу мову образливими епітетамиІ
Валерый,разве можно быть зависимым
от друга? Разве что эмоционально. Другу возражают. С другом советуются. С другом делятся. Друга информируют о том, что и как сделано, с тем,чтобы друг попробовал, если посчитает нужным. А разве можно заглядывать другу в рот,боясь,что тот обидится? В рот заглядывают ХОЗЯИНУ. Возникает закономерный вопрос-боялись ли?Или выполняли требования ХОЗЯИНА?Изучение языка хОзяйского крайне необходимо,чтобы его,хозяина,понимать.Сегодня укрианцев МАССИРОВАНО ЗАСТАВЛЯЮТ изучать английский язык. У нас ХОЗЯИН поменялся? Сегодня принимаются законы,которые,по словам влиятельных ребят,ТРЕБУЕТ МВФ.У нас ХОЗЯИН поменялся?---И что примечательно в Ваших,Валерий,словах, так это "либо националист, либо СЕЛО(то есть аутсайдер)".А теперь подумайте сам-ПОЧЕМУ люди НЕ стремятся обучать своих детей НА УКРАИНСКОМ языке в украинских школах
Валерый
Для Валерый,разве можно быть зависимым: вы оторваны от реальности. В моём районе 5 русскоязычных школ, заполненных где на половину, где на треть. А вот украиноязычные школы заполнены под завязку. Так почему государство Украина должно оплачивать почти пустые школы за счёт других детей. Если Вы такие патриоты русского языка - собирайте деньги от громад, спонсоров, таких же патриотов как вы. А по поводу ХОЗЯИНА: иностранные языки учили и при советском союзе. Особенно немецкий. Так что, они тоже были нашими хозяевами? К тому же не надо переворачивать: вы мало найдёте в Украине англоязычных школ, а вот русскоязычных - валом.
Наш с Вами разговор,
Валерый,яркий пример того,что люди разные, разговаривают на разных языках и читают исходя из собственного мира,который имеют в своей голове.В смысле-понимают прочитанное так, как умеют, но не всегда так, как стремился подать собеседник.У меня где-то было о том,что необходимо развиваь русский язык?С другой стороны-Вы переходитена МОЙ РОДНОЙ язык общения.НЕ Я на Ваш, а Вы на МОЙ.Это показательно.Переворачивать не надо.Унас массорованное введение английского языка повсеместно.Аналогично тому,как вводили русский в 20е-30егоды.И если Вам этого не видно, то я показать не сумею. Здесь необходимо другое мышление (иная структура мозга)
Валерый
русский язык и мой родной язык общения. Мало того моя жена, мои кумовья - русские. Но все мы владеем и украинским языком. это раз. второе - это вы манипулируете написанным и не читаете только то, что вам удобно. третье. не рассказывайте здесь про другое мышление. Не относитесь к людям с высока. Именно из-за того, что такие как вы и вам подобные кричали про великий русский народ, у нас появились националисты. И чем больше вы будете кричать, тем больше их будет. и последнее. просмотрите статистические данные вашего любимого советского союза. Английский язык стал массово изучаться 70-80-х. поэтому оставьте своё высокомерие. воспитанному человеку это не к лицу.
Коментувати
грек
Русские, венгры, румыны... никого не кормят, украинцев в том числе?!
Ан-на
Люди! Про що мова? Ви живете в Україні,то будьте добрі вивчити і розмовляти мовою своєї країни. Не знати її ганьба! І не важливо, на якій території ви проживаєте. Колись давно моїй мамі, росіянці, керівник сказав, що соромно не знати мову народу, який годує хлібом і салом. мамочка вивчила мову за рік. А вам слабо? Тоді б не стояло так жорстко питання вивчення росмови у школах. Зрозумійте, спавжнім українцям це болить.
настоящий украинец
Для Ан-на: это КТО? И вот что любопытно - когда народ кормил МЕНЯ и моих ДЕТЕЙ? Так же детей моих коллег.Мало того, народ голодал сам, кормя армию чиновников. Так что Ваша идея не проходит. Народ? Народ кормит себя сам. И чиновников впридачу. Тех чиновников,которые ему теперь английский пхают.
Коментувати
Ольга Оленич
Ох начиталась комментариев)) смешно. В нашему місті, майже всі розмовляють російською, але більшість випускників здають ЗНО з української мови дуже гарно, навіть на 200 балів. Мої діти в садочку та у школі розмовляють на мові під час навчальних занять. Я не бачу ніякої загрози у тому, що російська буде вивчатися у школі до 9 класу, як мова нацменшини. Але, якщо б наша місцевість була лише україномовна, то вивчення російської не мало б сенсу звичайно. Саме громада повинна вирішувати: яку додаткову мову потрібно вивчати дітям, чи то російську, чи татарську. Чим більш ми сваримось на цю тему, чим більш розпалюємо її, тим більш у агресора "повода" втручатися. Я, кстати, украинский в школе не учила вообще (в отличие от английского), но прекрасно его понимаю и почти без ошибок пишу.
Иван Соколов
Для Ольга Оленич: найкращий коментар!! Респект! От, як би і скандальном законі його горе-автори додали лише два рядки щодо права місцевих громад і суб’єктів освітнього процесу (батьків в першу чергу) остаточно вирішувати це питання на місцях в контексті децентралізаційних процесів, то жодного сорому на увесь світ в Україні не було б
Коментувати
Валерый
Не смешите Вы меня. 25 лет какой независимости? Мы заглядывали в рот России. Мы не развивали ничего своего. Зачем? Ведь к нам шло сплошным потоком всё оттуда: фильмы, музыка, книги. Наши артисты, певцы уезжали на протяжении не 25 лет, нет, на протяжении 200 лет туда, писали на русском языке книги (Шевченко, Гоголь и т.д.). И всё только для того, чтобы хоть как то быть популярным. На украинском ни петь, ни писать было не модно. И такие как Вы говорили во все времена "ничего украинского нет". конечно нет. Наши писатели автоматически становились российскими только потому, что писали на русском (а на родном - то ты либо националист,либо село). пробивались только те, кому было разрешено. А последние 25 лет мы продолжали считать Россию другом и боялись принимать нужные законы, чтобы помочь своему отечественному производителю (а вдруг друг обидится).

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!