Чи потрібно відмовитись від шкільних лінійок?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо доцільності проведення шкільних лінійок

Чи потрібно відмовитись від шкільних лінійок?

У педагогічній та батьківській спільнотах розгортається дискусія щодо доцільності проведення шкільних лінійок на початку та наприкінці навчального року. Прихильники ідеї відмови від лінійок наголошують, що ця традиція є радянським анахронізмом, інші зауважують, що проведення лінійок є мотивуючим заходом для школярів.

Освіта.ua
25.05.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Людмила
Шкільні лінійки в сучасний час мають переформатуватися і мати інший формат. Це зовсім не цікаво дітям! Виходить, що школа відбуає захід по шаблону, а батьки 1-х і 11-ї або 9-х класів ностальгують за своїми шкільними лінійками. Ці заходи потрібні - це згуртовує, але повинні мати зовсім інший формат для ДІТЕЙ!!!
Людмила Рачук
Працюю в школі з 2000 року. Давно зодаюся запитанням - а для чого? От якщо ми щось робимо ( будь то урок, позакласних захід, розваги, предметний тиждень чи лінійка), то чи знаємо відповідь на запитання " для чого?", А знаючи відповідь, чи готові ми вкладатися в цей ( не ВИТРАЧАТИ ) час так, щоб це зрощувало наших дітей, щоб це допомагало їм пізнавати, щоб наповнило їх не дратівливістю, нудьгою, байдикуванням, а вчило їх цінувати час та вчило радіти разом? Не треба відміняти свято, але ТОЧНО треба змінити його формат
Оксана
Коли на лінійку приїжджають представники районо. депутати, то все робиться для них і на лінійці теж їм виділяються найкращі місця. Всі вчителі отримують наказ від директора вгамовувати дітей і посміхатись. Скажіть, це свято для дітей? Потрібно свята робити у класі для батьків і дітей, а не на сонці( коли дітям стає погано). Це показуха, пережитки минулого. Хай вчитель для свого класу підготує цікаве свято або урок. А не шикувати дітей і вимагати від них тиші, бо будуть поважні гості!!!
ера
У нас уже багато років поспіль Свято Останнього звоника для молодшої школи йде окремо від основної та старшої: 1-3 класи у актовій залі, для 4-х -"Прощавай, початкова школа" там же. А для решти, що може вистояти на лінійці-не більше 40-45 хвилин - на шкільному ганку. І всі задоволені, бо ж діточок чествують, розказують про їхні успіхи.
Лариса
Читаю коментарі тих, хто проти лінійок, і роблю висновок, що, мабуть, не треба нічого святкового в школі залишати, бо треба розробляти цікаві сценарії і для дітей, і для батьків, які із задоволенням приходять на ці заходи. Якщо діти тупо нудяться, то таку лінійку ви підготували, і нічого з хворої голови звалювати на здорову свою неспроможність організувати свято. А ще давайте дозволимо не ходити на уроки, на яких не завжди цікаво і працювати треба.
Тамара
Я вчитель початкових класів. Два рази на рік стою з дітьми на лінійці і вважаю, що їх потрібно відмінити. Дітям стояти важко і нецікаво. Тільки й чую від своїх учнів , коли ж вона нарешті закінчиться.
Олександр
1 годину діти молодших класів тупо нудяться на сонці, час від часу йдуть у затінок, крутяться та розмовляють. Цього року у нас прийшла половина класу на лінійку.
Валентина
Можливо, варто змінити форму цього заходу. Але що поганого в тому, що є свято останнього чи першого дзвоника?
Андрій
Вважаю лінійки потрібно проводити на початку та закінченні навчального року
Cофія
У такому вигляді як вона є зараз - непотрібна. ЇЇ треба замінити чимось іншим. Але свято останнього чи першого дзвоника мусить залишитися.
Сами виноваты
Все зависит от формы, в которой проводится линейка. Если целый час пиарятся депутаты (перед кем?), в фоновом режиме пиарятся директора (кто покруче гостей заманит) и включаются занудные песни - какой ребенок этого захочет? Кто мешает сделать линейку интересной?
Нalex
Впервые разрешила ребенку не пойти на линейку. Просто устали. Но теперь он жалуется на ощущение, что как будто школа еще не закончилась. Условный рефлекс не сработал. Раньше было линейка => отдыхать. То же самое в начале года линейка => учиться.
Irina Ivanchenko
Як педагог зі стажем, кожного року спостерігаю в своїх учнів не цікавість до даного дійства, а цього року, взагалі більшість дітей задавали питання чи можна не приходити на лінійку. Шановні міністри, ця традиція себе вичерпала, школа повинна оновитися повністю.
Володимир
От є цікава річ на дану тему https://www.facebook.com/andrei.movchan/posts/1578344155555122
дифференциация
Для Володимир: это интересно. НО. Существует определённое "но"...
Коментувати
мнение
Одновременно и "линейка", к которой надо готовиться,причем, - не менее 2 недель, и уроки свои проводить учителям, и тут же ЗНО, и хроническая усталость всех участников пед.процесса, карусель хлопот всем, - потому не нужна. Но Выпускной вечер должен быть! Проводить его должны родители выпускного класса, род.комитет пусть проявит так себя на деле. Выразила свое видение, а решение за Вами.
poznyakp
Для мнение: Читаю все коментарии и очередной раз убеждаюсь, что наши педагоги всё больше хотят жить за принцыпом "чтобы это сделать чтобы ничего не делать".
Коментувати
Большинство вовсе не больно
совком. Совок это часть системы,которая вырастила тех,кто рули процессами сегодня. А часть системы воспроизвела себеподобное. Далее.Люди,как правило,не ездят ни в Польшу напосмотреть,на в Германию, ни в Финляндию.Те,кто ездит,те отдают детей своих пану С,или в другое баблособирающее учебное заведение. Остальные люди растят своих детей здесь.И то,что они видят ЗДЕСЬ,их способно устраивать,или НЕ устраивать.И если их будет неустраивать очень сильно,они ВЫЙДУТ НА УЛИЦЫ ТРЕБОВАТЬ.Поскольку НЕ выходят.то значит устраивает.Тем более в нашей повальной коррупции-они лучше проплатят за высокие баллы,проплатят за диплом и посадят собственное чадо в офис,получать высокую зарплату.Ведь офисные работники,сопровождающие высокопоставленных чиновников девочки,сутенёры... получают значительные деньги. Остальные? А кому интересны остальные?НАпомню-чтобы сравнить,надо иметь с чем. Сравнивать-НЕ с чем.Выросли дети 90х.ЭТО надо осознать
Володимир
Для Большинство вовсе не больно: але ж це покоління 70-80-х (батьки я маю на увазі). Хоча погоджуюсь, більшість влаштовує та ситуація яка є.
НІ. Це вже
Для Володимир: покоління,освічене дев*яностими. Покоління 70-80х виживали в ТИХ умовах. І так, ВОНИ почали платити вчителям, бо дехто з них ставав грошовитим. А,спостерігаючи за зубожилістю власних вчителів,мали прагнення іх прідтримати. Далі ситуація почала розвиватися в інший бік-вчительство стало ЗВИКАТИ до проплат,оскільки отриманих коштів на прожиття явно не вистачає-і люди почали ВИМАГАТИ грошей у різний спосіб,мотивуючи тим, що "ніхто не працює безкоштовно".Бо й дійсно-"а ХТО працюватиме затак.Сьогодні дітей в шокли повели ті,кого садовили за нефорбовані парти,на кого тисли в різний спосіб. НЕ бажаючі такого відношення до власних дітей,та НЕ розуміючі,ЯК тому запобігти,вони ладні проплатити.Але,і це надто добре,з*являються ті,хто ВІДМОВЛЯЄТЬСЯ платити.Чи вони розуміють,до чого те призведе відносно власних дітей,чи просто не мають коштів, але фраза"ЗАБОРОНЕНО збирати кошти з батьків" вже звучить. І це тішить.
Отриманих коштів на прожиття -
це тих коштів,які люди отримували за роботу у вигляді зарплатні.
Коментувати
Володимир
Мені просто цікаво у нас школа це навчальний заклад чи як? З тих хто тут волає про збереження лінійки. Ви хоч кордон держави перетинали не в східному напрямку звичайно? У нас взагалі освіта яка? До 500 найкращих ВНЗ світу входить лише один наш Київський політех зі скількох? І от все так в цій країні. 1+1 та СТБ протягом цього року показували, як живуть школи Фінляндії та Британії. Панове Ви бачили ці сюжети? Якщо так, то ви бачили яка величезна різниця між нами і ними, ну хоч якось відчули? Всіх задовольняє скидання на ремонт, квіти, подарунки? Це освіта чи що це? А наші школи, я бачив польські школи, ще раз польські це ні Німеччина з Швецією, а Польща. Так от в них уявіть. Футбольний стадіон окремо від легкоатлетичного, в них кілька кортів. І це не в одній школі, а в більшості шкіл. Так що панове лінійка, для більшості лінійка це понад усе. Більшість хвора СОВКОМ і це дуже погано.
наталя
Захід треба залишити,хіба що форму можна змінити. Традиція єднання шкільної спільноти є хорошою традицією.
Вікторія
Однозначно - НІ! Діти молодших класів ще того не сприймють. Вчора вистояти першокласникам 1.45 на палкому сонці було нереально. Я забирала малого разів 5 на 5-7 хвилин в тіньок.
Лола
Проголосувала проти, так як теперішній формат лінійок - це мука для дітей ( особливо молодших класів ). Моя дитина навчається у спецшколі для діток з вадами мовлення, де 80% діток мають особливості поведінки. Вистояти 1,5 год наприклад для дитинки з аутизмом - це катування. Я не є категоричним противником лінійок, але достатньо було б гімну, слова директора, молитви священника і сама церемонія , коли лунає дзвінок. Далі можна розійтись по класам і послухати вчителя. Цього достатньо ! Випускники можуть продовжити церемонію в актовому залі, чи у класі. Одним словом - варто переглянути формат лінійок, гірше від того точно нікому не стане.