Тест: іншомовні слова в українській мові

Пройдіть тест і дізнайтеся більше про слова іншомовного походження та їхні «пригоди»

Тест: іншомовні слова в українській мові

За останні кілька десятиліть в українській мові з’явилося чимало запозичених слів, які відбивають нинішні реалії постмодерного світу. Хтось вітає це із захопленням, хтось – відверто не сприймає, але процес не зупиняється, і на це, як то кажуть, немає ради.

Однак запозичення іншомовних слів триває віддавна і продовжуватиметься, допоки існуватиме мова: маємо тисячі слів іншомовного походження, які давно та надійно прижилися в українському словнику, сприймаються як щось наше, рідне. Приміром, хто міг би подумати, що слова бандура, парта, капелюх – запозичені, прийшли до нас з інших мов?

Запозичене слово може поступово пересунутися поближче до ядра лексичного складу мови, а може так і залишитися на його периферії або й зникнути взагалі. Хто, наприклад, вживає тепер слово шкраб (від рос. «школьный работник», тобто вчитель), яким послуговувались у 20-х роках минулого століття? Так само й сучасні шугаринги й коворкінги можуть із часом вийти з ужитку, так і не ввійшовши до основного словникового фонду.

Ми підготували тест, який дасть вам змогу дізнатися більше про слова іншомовного походження, які давно вже «прописані» в українській мові.

Підготував Микола Байдюк

Освіта.ua
12.03.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тарас
Це нереально, якщо ти учень. Тут просто неможливо знати. Я навіть про таке наріччя, як нижньонімецька не чув та і не знаю більшість з того, що тут пропонують
Мілана
Це просто хрень .Незнаю як ще по іншому сказати.А до чого тут німецька. ДІБІЛІЗМ.
Олексій
Дуже цікаво і пізнавально. Дякую авторові цього матеріалу. І незрозумілі інші дописи: хіба в статті щось ідеться про ЗНО чи обов’язковість цих знань? Цей тест - класичний приклад можливості підняття рівня власної кваліфікації, обізнаності та ерудиції.
Аніскін
Повна дурня! Кому це потрібно? Хіба що науковцям, які захищають свій вчений ступінь.
Тетяна
Це запам’ятати нереально, та і сенсу не бачу. Аналогічні непродумані завдання в ЗНО - 2021 на наголос у словах. Хіба доцільно запам’ятовувати те, що є в будь - якому словнику? Краще тренувати правописні навички!
Дмитро
І нашо цього тесту? Сенсу тут жодного не бачу. Цей тест для кого і що нам це дає?