Останні додані коментарі на сайті Освіта.ua
  • 16.06.2026 в 20:43
    Щоб піти в перший клас потрібно мало не тисчі, а вийти з 11 класу десятки тисяч. Якщо батьки не мають коштів, то кажуть що не мають і на цьому все. Забирає дитина документи без урочистої, без фотозон, без плаття і йде поступати. У перший клас так само ніхто гроші не вимагає. Не має значить не має. Якщо взяти до уваги майбутні 10 класи. 10 - Б це будуть звичайні діти без жодного соціального поділу або поділу за статками, але трохи з складним характером. 10-А то вже не те. Уявіть учні в 9 класі до школи їздили на своєму автомобілі. В цьому класі хоч і ніхто навіть не натякає на фінансове становище, але звичайні діти серед учнів в яких ніс вище очей будуть дискомфортно себе відчувати. Дійсно ві...
  • 16.06.2026 в 20:05
    Таке відчуття, що вони ці обсудсмени в космосі, а не в Україні. Перетровили цих вчителів на малярів, двірників, дармових робітників і безмовних тіней і розповідають....тварі
  • 16.06.2026 в 19:38
    ви лохи єбані оооооооооооооооооооо... оооооооооооооооооооо... оооооооооооооооооооо... оооооооооооооооооооо... оооооооооооооооооооо... ооооооооооооооооооо...
  • Омбудсменша боїться своєї тіні. Вчителі беззахисні. Школа пропадає... І ще питання: пані омбудсменко, а чому ж ви не б’єте на сполох, що учнв, які закінчили 9 і 10 клас просто викинули з їхніх шкіл і не дають закінчити школу зі своїми однокласниками. Це така реформа?
  • 16.06.2026 в 18:26
    А вчителі чому роблять ремонти, прибирають, та ще й власні кошти витрачають? Хіба лікаря цікавить,в якому стані ординаторська чи палата? А поліцейського- кабінет? Ні. То і вчителі нехай виконують свої обов’язки і працюють в тих умовах,які є,і з тими ресурсами,чим забезпечують....
  • 16.06.2026 в 18:04
    Омбудсмене, і це все, на що тебе вистачило?! А штукатурити стіни, ламати згнилу й вивозити за свої гроші, а тоді вкладати підлогу? Ремонтувати обладнання харчоблоку, клеїти плитку, прокладати проводку, вставляти вікна? А щороку оплачувати свій медогляд?А скшувати бур’яни, збирати гроші на туалетний папір і рідину для миття унітазів? А купувати маркери для ваших дошок, ремонтувати, обслуговувати за свої копійки ноутбуки? А прибирати лісосмуги вздовж доріг? У лісового з 28 заступниками цього не бачать? А в ОДА про це запитати рука тремтить? Коштів немає? А на пілотні проекти НУШ, автобуси і непотрібні підручники- є? Може десь штатні розписи відповідають типовим нормам? А де ж кошти на базові п...
  • Треба повернути старе добре ЗНО, коли в один день здавався лише один предмет. Коли було лише два обов’язкових предмети: 1. Українська мова і література. 2. Історія України. А ще два предмети можна було обрати в залежності від своїх потреб: майбутні лікарі обирали біологію та хімію, а майбутні інженери - математику та фізику. Ех, гарні були часи...
  • 16.06.2026 в 17:06
    Якщо нормально вчитися в нормальних європейських університетах, то вам і одного університету вистачить з головою. Якщо ж протирати штани в корумпованих шарашкіних конторках які називаються "українськими університетами", то не обмежуйте себе лише двома - "навчайтеся" відразу в двадцяти або тридцяти. Якщо дипломи бакалаврів і магістрів у них паперові - зможете використати їх замість туалетного паперу. Це єдина на що вони годяться. ...
  • 16.06.2026 в 17:05
    Для чого вчити та здавати нмт з математики. Математика - це мова технічних наук, перш за все фізики. Лісовий знищив, так саме знищив, фізику. Він замінив фізику на стем, де немає вчителів, які б професійно викладали цю дисципліну, відсутня мат база, у нас немає такої спеціальності - вчитель стему. Він скасував вивчення фізики в старшій школі, він створив профілі, а де фізичний профіль, його немає. Є природничо-математичний профіль, але це правду кажучи, математичний профіль, там вивчається та ж математика, а фізика, якщо і є, то це на рівні курсу за вибором. То для чого вчити математику, не арифметику, а математику (логарифми, похідні, первісні, досліджувати функції, малювати вписані кулю в ...
  • Я б не переймався через цю молодь. Тих хто не втече за кордон утилізуємо в штурмовому полку "Скеля".
  • Соросятко-совсунятко може закрити свого рота і не смердіти. Бо досмерділося уже. Сморід стоїть по всій Україні.
  • Майбутнього немає ні в України, ні в української медицини. І це пояснює той факт, що десятки мільйонів українців втекли з України починаючи з 1991 року.
  • 16.06.2026 в 16:58
    Хто тобі сказав таку маячню, лошара-обдусмен. Завжди примушували, примушуємо і будемо примушувати.
  • 16.06.2026 в 13:29
    Це називається - Деградація. Всьо просто. Людина коли стає людиною? Так, коли рухається в якомусь напрямку. А якшо топчеться на місці - то біомасса. Орально-анальний механізм з переробки продуктів харчування. У нас половина молоді такі
  • ЄДЕБО працює некоректно. Тут і до ворожки не ходи. Просто працює некоректно. Дипломів СРСР в ЄДЕБО не має. Дипломів виданих до 2000 не має. Тобто жодних підстав переходити на електронні версії документів не має. Окрім того. Єдиний електронний документ - диплом в Дія. Держава сама визнає, що Дія далеко не всі нові дипломи не показує. У ЄДЕБО не диплом, а інформація чи ви вчились. В умовах мирного часу інформація в дипломі повинна відповідати тому, що в ЄДЕБО. Ми не живемо у мирний час. Державні реєстри час від часу атакують. Ми не бачимо підстав хвилюватися. Хвилюватися потрібно в тому випадку, якщо в реєстрі диплому не має або коли за допомогою КЕП витягуйте інформацію про навчання і його ...
  • 15.06.2026 в 21:28
    4 АБЗАЦ: Звертаємо увагу, що постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2025 № 1003 «Про початок навчального року під час воєнного стану в Україні» тривалість 2026/2027 навчального року в закладах загальної середньої освіти визначено з 01.09.2025 до 30.06.2026. Дати відповідають дійсності?
  • У наш час, ризики максимальні. Напишуть у постанові 560 документ про ОКР. А в реєстраці або дві крапки, або вчитель чи викладач, тільки такого ступеня вищої освіти не існує. Опустяться до бакалавра. Там ні вчитель, ні викладач. Скажуть занести додаток. А в додатку "Робота за фахом". Професії вчителя там так само не має. Звідси висновок. Диплом спеціаліста ступеня вищої освіти (бакалавр, магістр) не містить. Диплом бакалавра хоч і містить, але не надає можливість займати посаду вчителя. Замкнутий простір. Хочу вірити в те, що перебільшую! Дуже перебільшую. Хоч і в Дія , диплом показує правильно. Але кому ви Дію покажете? Якщо покладається на здоровий глузд, то в реєстрі дипломі...
  • 15.06.2026 в 18:09
    ОКР існував за старого законодавства. На сьогодні - це ступінь вищої освіти. Диплом в Дія ступінь вищої освіти (ОКР) підтверджує повністю. Проблеми з ЄДЕБО - проблема ЄДЕБО. Дія витягує інформацію через спеціальні канали безпосередньо з картки ЄДЕБО. Хоч в Дія і не має словосполучення освітня кваліфікація. Але дія її містить. Ступінь вищої освіти, спеціальність, за наявності спеціалізація. Ніде в законодавстві не написано, що ступінь вищої освіти (ОКР ) дорівнює професійній кваліфікації. Відображення інформації в ЄДЕБО - це проблеми з сайтом ЄДЕБО. У вас є диплом є печаткою університету і підписом ректора. Ви маєте ДІЯ, де правильно все написано. А ЄДЕБО - це ЄДЕБО. По ідеї там все повинно ...
  • 15.06.2026 в 18:02
    Зашевелилися руіни… Пані Совсун , вибори на носі? Чи шо? Всі розмірковування - чистий субєктивізм в перемішку із лютим цинізмом. Малочисельні школи закривати , якості немає. А возити дітей через раз по розбитій дорозі, а село без школи— пустка з кладовищем… Так дистанційні школи в Києві можна , а малокомплектні - ні!! П. Совсун-Ви ходяча проблема , не лізьте не в свою справу! Горе - горе!! ...
  • 15.06.2026 в 17:46
    Доброго дня чи можна вступити на "Стоматологію" Бали на НМТ Укр:172 мат:131 іст:169 біо:144
  • 15.06.2026 в 17:15
    Маю диплом вчителя історії та права, міжнародні економічні відносини, щоб займати керівну посаду потрібне навчання в Національній академії державного управління при Президентові України (НАДУ). Хочу спробувати на бюджет.
  • В мене диплом 2004 магістр математики, викладач. В ЄДЕБО ОКР та ступінь "магістр математики, викладач". Юридично згідно закону "магістр" ОКР чи ступінь існує. В деяких моїх вчителів. ОКО та ступінь"історик, викладач історії". Такого взагалі не має. Юридично такого ОКР не має. В молодих вчителів середня освіта ОКР бакалавр/магістр взагалі не має. Я розумію, що це можливо недоліки ЄДЕБО, але виходячи з професійного стандарту вчителя і з того що є в ЄДЕБО треба приймати на посаду вчителя - бакалавр математики, вчитель математики, магістр математики, вчитель математики. І як варіант магістр математики, викладач математики, бакалавр математики, викладач математики. ...
  • У ситуації з ліцеями багатьох вчителів просто потрібно звільнити. Я можу біологу дати години хімії, можу фізику дати години математики, а решта я не знаю, що і кому давати. Біолог вчив хімію. У фізиків за дипломом так само як у математиків . Не вища математика, а по розділах математики. Тобто курсів підвищення кваліфікації достатньо. Решта навіть не знаю. А давати години бо треба ставки, а при першій перевірці думати що робити. Точно не варіант . ...
  • 15.06.2026 в 11:14
    Доброго дня. Маю диплом спеціаліста НПУ Драгоманова 2001 року спеціальніст філологія. Живу постійно закордоном Чи можу вступити на психологію онлайн? Що потрібно для цього ? Дякую.
  • 15.06.2026 в 07:01
    Коли в країні безлад, то це скрізь. І міносвіти, то не виняток ! Закінчив 10 класів школи іще в 70 му. То були найкращі роки мого життя. ! Пам’ятаю школу, вчителів, предмети, знання утримую і досі, хоч і не усі стали в нагоді. Кожна людина, то є знання, і отримує їх кожен, вже з першого подиху. Знання, то розуміння самого себе, усього, що оточує. Для того і школа, аби наповнити людину людяністю, надати розуміння, аби здобути досвід. Так бачу, сьогодні, управлінці освітою людей, не розуміють своєї ролі в допомозі людям, тому і втратили відповідальність за свої діяння ! Фундамент, на якому твердо стояла освіта, вже зруйновано. Сьогодні учитель, то щось, на побігеньках, не величне. Сьогодні...
  • 14.06.2026 в 23:02
    Здавала 5 червня 2026 року готувалась з вересня 26 року кожен день по 4/5 годин,через це погіршилось моє здоровʼя я мліла попадала в лікарні але я не здавалась я вчилась вчилась бо я хотіла поступити в медичний почали бути зливи я писала добре 180 мова 173 історія 159 математика та 166 біологія,підкажіть будь ласка чому відрізняється одне рівень складності нмт по днях здачі?прийшло 5 червня я здала мова на 152 математику на 100 історія 150 та біологія 154,історію та біологію я могла краще але в голові було одне я не здала математику,скажете одне,що за дурна якшо не набере 5 тестових тож вгадати можна і ще на більше на клацати,але це максимально жахлива сесія з математики яка була для мене ма...
  • 14.06.2026 в 19:25
    Ось уривок з вашого листа: Звертаємо увагу, що постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2025 № 1003 «Про початок навчального року під час воєнного стану в Україні» тривалість 2026/2027 навчального року в закладах загальної середньої освіти визначено з 01.09.2025 до 30.06.2026" - це 4 абзац. Як розуміти дати???
  • 14.06.2026 в 19:01
    Дати книги. Ну і звісно цікаве навчання і вчителів. А задля цього і цікаву програму.
  • 14.06.2026 в 15:20
    Ну, так,якби наш народ вмів критично мислити, то ніколи б не проголосував за Зеленського та його шоблу
  • Нешановна пані Юліє. Ви, як доктор наук, мали б знати, що будь-які твердження є голослівними суб’єктивними думками, якщо вони не підтверджені реальними дослідженнями, статистичними викладками з глибоким математичним аналізом. Без цього всі ваші твердження -- це просто бажання спіймати хайп, зіграти на емоціях, відволікти людей від проблем з корупцією, яку розвели ви, слуги народу. Але, слава Богу, мудрих людей поки що в Україні таки реальна більшість. Але виникає ще одне питання: як вам вдалося захистити докторську дисертацію, якщо ви не маєте навіть найменшого уявлення про науку, про наукове дослідження? Купили, чи ... ? Докториня хайпу ви, а не доктора юридичних наук. З великою неповагою, ...
  • 14.06.2026 в 12:06
    Гівно це нмт, идиоты его разработали, по этому так много мигрантов, бегом с Украины!!!!
  • 13.06.2026 в 22:12
    Нарешті здоровий глузд. Очевидні речі, але дивуєшся, що хтось їх озвучив. На фоні тонн сміття у вигляді ідіотських лозунгів про сучасне навчання.
  • 13.06.2026 в 21:07
    Компромісне рішення є. До типової програми додати універсальний профіль. На зразок того, що маємо тепер. І зобов’язати щоб у кожній школі такий профіль був. 36 учнів. Один 10 клас 24 учні і поділ по 8 учнів на кластери та профілі. Інший 10 клас 12 учнів універсальний профіль. А з іншої сторони - це буде вибором для тих, хто не знає куди буде йти вчитися. Хто не визначився. Форсувати дітей вибирати профіль в країні де війна. Де не має жодної визначеності та впевненості в завтрашньому дні - забирати їх майбутнє. Змушувати робити помилки. ...
  • 13.06.2026 в 19:27
    А на підставі того аналізу МОН підготує нові "поліпшені" проблемні кейси для вступної компані в наступному році? МОН так часто міняє правила вступу або робить вкиди про зміни умов вступу, що саме МОН є беззаперечним лідером нестабільності українського освітнього простору.
  • 13.06.2026 в 18:15
    Поохуївали!! Як це не проводити? Вони й так нульові, нічого не роблять. Раніше хоч цією атестацією можна було залякати...
  • 13.06.2026 в 11:29
    Міністр - гончарник, бібліотекар мовить про математику . А сам квадратне рівняння не розвʼяже, не кажу вже про простий інтеграл… Пустопорожній чел.
  • 13.06.2026 в 11:26
    Розумні думки. ЗЕ-Парламентарі і монівці все старе піддають сумніву і зневажають, «критично мислять «. Але в них немає ні знань , ні досвіду, тому все в освіті зруйнували, а нове- все сире і хтиво- нереальне. Але за гранти , як цвяхом всю єресь вбивають в життя!
  • 13.06.2026 в 10:17
    Здавала у цьому році, 8 червня. Мама трьох дітей,закінчила школу 22 роки тому,з роботою, купою обов’язків і обмеженим часом.готувалась перед цим три місяці , іноді за столом з комп’ютером,а іноді з сапою або лопатою в саду і уроком ,який слухала через навушники.склала на 180-173-166-150. Все реально, тільки вчити треба.В минулому році складала моя донька,і я наслухалася багато історій про те,як діти приходили складати без підготовки, їм було байдуже,вони сподівалися на щасливий випадок.... Окрема подяка моїй школі,де я здавала НМТ: екзамен проходить в укритті. ...
  • Цікаво, а коли будуть доставлені підручники для 8 класу? У нас, наприклад, цьогоріч не було із семи (!) предметів, хоча видавництва запевняють, що вони повністю виконали замовлення. Де ж вони поділися? Може на полицях книжкових магазинів?
  • 12.06.2026 в 21:41
    В мене проблема була ,і я з математики не набрав бали лише 4 були проблеми з компʼютером ,мені протрібно вирішити проблему.Дякую чекаю відповіді.
  • 12.06.2026 в 18:27
    Ні про що... "Гребла"... "Подушки під дупи"... І що? "Перспектива деее"... Так ото ж. Наразі хай отримують професії по душі. Поки можна. Навіщо дітей зразу придушувати? Підрізати крила? Є купа професій гарних, важливих, творчих, де не треба математики. Хай вчаться!
  • 12.06.2026 в 13:31
    У 2022 році складали три обов’язкові предмети. Предмету за вибором не було. І що? Погані студенти? Не упоралися з хіміями, біологіями, фізиками чи географіями? Хто зрозумів математику, упорається і з природничими науками. Математика не для того, щоб нею потім користуватися. Це лакмусовий папірець на визначення рівня здібностей дитини. Прибирайте предмет за вибором.
  • 12.06.2026 в 13:07
    Математика повинна бути на вибір і крапка. Всі заслуговують на вищу освіту . Математика не потрібна
  • Ніколи не думав , що напишу, але Айком 2 це великий непотріб. На день наперед учнів відрахували, всіх більше пів тисячі закинуло в помилки відраховано майбутньою датою. Два тижні тому в особистій картці учні я легко редагував дату зарахування. Все кінець, більше не можна. Викиньте отой непотріб і за жодні гроші його не робіть.
  • 12.06.2026 в 10:00
    Про яке незалежне оцінювання та рівні права випускників йде мова? Коли один складає НМТ 01.06, а інший 19.06, коли завдання у всіх сесіях НМТ різні за складністю. Ви, взагалі, проводите статистику середнього балу за днями? Якщо не уявляєте іншого формату, то порадьтесь зі старшими колегами, до прикладу з паном Лікарчуком. Бо розповідати про комплекс відмінника легше, аніж повернутись до справді незалежного іспиту, яким було ЗНО. ...
  • 12.06.2026 в 09:08
    Доброго дня! Якщо донька вчиться на контракті з грантом в одному університеті (1 курс), але плануємо спробувати вступити на бюджет до іншого університету цього року. Якщо вдасться, то контрактне навчання плануємо зупинити. Як в цьому випадку щодо використання гранту? Чи потрібно його повертати?
  • 12.06.2026 в 09:05
    Доброго дня! Якщо донька вчиться на контракті з грантом в одному університеті (1 курс), але плануємо спробувати вступити на бюджет до іншого університету цього року. Якщо вдасться, то контрактне навчання плануємо зупинити. Як в цьому випадку щодо використання гранту? Чи потрібно його повертати?
  • 12.06.2026 в 08:14
    Доброго дня! Якщо донька вчиться на контракті з грантом в одному університеті (1 курс), але плануємо спробувати вступити на бюджет до іншого університету цього року. Якщо вдасться, то контрактне навчання плануємо зупинити. Як в цьому випадку щодо використання гранту? Чи потрібно його повертати?
  • 12.06.2026 в 08:10
    ЗНО було ЗАДУМАНО, як чесний іспит. Але є реальність де за гроші вчаться ті, хто не склав, а ті, хто склав добре, марно шукають можливості потрапити на бюджет.
  • 12.06.2026 в 07:17
    Я- за математику ! Два роки тому не здавали історію на іспитах .Давайте історію скасуємо - дати,походи,споруди ! /