Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулися в українській освіті

Підсумки тижня в освіті: головні події

Завдання НМТ кожного тестового дня будуть унікальними. Завдання мультипредметного тесту, що пропонуватимуться в різні дні, не будуть повторюватися. В УЦОЯО зазначають, що база тестових завдань, містить достатню кількість унікальних завдань.

В Україні відтепер можна відмовитися від наукового ступеня. В Україні створений юридичний механізм відмови від отриманого наукового ступеня. Скасування рішення має бути здійснено МОН протягом десяти днів з дня надходження заяви.

Визначено, якими будуть магістерські тести ЄФВВ. МОН оприлюднило характеристики предметних тестів єдиного фахового вступного випробування для вступу в магістратуру. Кожен тест єдиного фахового вступного випробування міститиме 140 завдань.

Вступ.ОСВІТА.UA: правила прийому до всіх вишів України. Інформаційною системою «Вступ.ОСВІТА.UA» опубліковані правила прийому вступників до всіх закладів вищої освіти у 2023 році. Користувачі системи відтепер мають вільний доступ до правил прийому.

Учасників НМТ наполегливо просять не повідомляти місце іспиту. УЦОЯО рекомендує вступникам не розголошувати дату та місце проведення тестування. Необхідність збереження інформаційної тиші викликана міркуваннями безпеки організації тестування.

Учасникам НМТ необхідно роздрукувати Сертифікат. Учасникам НМТ необхідно подбати про документи для допуску в екзаменаційні центри. Одним з двох документів, на підставі якого здійснюватиметься допуск учасників до тестування, є Сертифікат НМТ.

Уряд визначив пріоритети підготовки до навчального року. При підготовці до нового навчального року обласні адміністрації мають зосередитися на питаннях безпеки, максимального очного навчання, доступності освіти та продовженні реформи НУШ.

Школи включать до системи охорони поліції. МВС та МОН підготували зміни до урядової постанови щодо включення закладів освіти всіх форм власності до системи охорони поліції. Йдеться про обладнання шкіл камерами спостереження, пультами охорони тощо.

МОН оприлюднило перелік підручників, в яких є потреба. Міністерством освіти і науки оприлюднений перелік підручників та посібників, у яких існуватиме потреба в 2024 році. До переліку включено понад 100 назв підручників для учнів 1–2, 7–8 та 10–11 класів.

Учасникам НМТ повідомлено про день та місце тестування. Учасники НМТ отримали можливість завантажити запрошення на тестування. Запрошення, у якому зазначено місце, дату і час проходження тестування, доступне в персональному кабінеті учасника.

Графік тестувань НМТ не оприлюднений з міркувань безпеки. Український центр оцінювання якості освіти не публікуватиме інформації про те, де на території України відбудуться тестування національного мультипредметного тесту.

Школи можуть заявити про свою суб‘єктність, – голова ДСЯО. Українські школи отримали більше можливостей, щоб у межах академічної автономії заявити про свою суб’єктність. Ініціативність шкіл у створенні власних програм сприятиме підвищенню якості в школі.

Освіта.ua
26.05.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів