МОН запроваджуватиме альтернативу дитячим садкам

Метою альтернативних форм дошкільної освіти є розширення доступу дітей до якісних освітніх послуг

МОН запроваджуватиме альтернативу дитячим садкам

Міністерство освіти і науки планує розвивати альтернативні форми здобуття дошкільної освіти в Україні.

Метою запровадження альтернативних форм дошкільної освіти є розширення доступу дітей раннього і дошкільного віку до якісних освітніх послуг.

Методичні рекомендації щодо послуг у сфері дошкільної освіти наразі винесені для громадського обговорення.

Відповідно до методичних рекомендацій щодо запровадження альтернативних форм надання послуг у сфері дошкільної освіти, розроблених МОН і винесених для громадського обговорення, альтернативою класичній дошкільній освіті можуть бути групи короткотривалого перебування та організація індивідуального виховання та розвитку.

Планується, що групи короткотривалого перебування можуть бути прогулянковими, консультативними або сезонними.

Альтернативні форми надання послуг з дошкільної освіти можна буде організувати у дитсадках, школах або закладах позашкільної освіти.

Також для організації дошкільної освіти пропонується використовувати інші приміщення – бібліотеки, центри дитячої та юнацької творчості, клуби, медико-психолого-педагогічні центри тощо.

Очікується, що пристосування та використання для альтернативних форм надання освітніх послуг наявних у громаді закладів (частин їхніх приміщень) дозволить збільшити число дітей, охоплених дошкільною освітою.

Зауваження та пропозиції до проєкту методичних рекомендацій щодо запровадження альтернативних форм надання послуг у сфері дошкільної освіти можна надсилати до 06 червня на електронну адресу [email protected].

ПРОЄКТ рекомендацій

Освіта.ua
08.05.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Лариса
Чому МОН вирішило, що садочки неефективні і їм потрібна альтернатива? У садочках навчання в ігровій формі , систематичне з поступовим навантаженням. Чи не МОН затверджує програми для ЗДО? А тепер у садочку неякісні освітні послуги ? Зараз уже існують різні гуртки, центри розвитку дітей, навіщо придумувати ще щось альтернативніше?
Олена
Садочки необхідні для працюючих батьків! Батьки зможуть спокійно працювати лише тоді, коли знатимуть, що їх дитина під наглядом педагогів, нагодована, серед однолітків в розвивальному середовищі. Це все дає лише дошкільний заклад. Інші форми освітніх послуг можуть існувати лише як додаткові, куди батькі за власним бажанням будуть водити дошкільнят.
Лорка
п!доры отъебит3сь уже от людей!!! Зачем платить зарплату людям, которые ничего не делают, а только сочиняют такую х√йню тупорылую? Яка в ж0пє дошкильна освіта? Детсад надо нормальный! Чтобы оставить ребенка, там где ему зад подотрут и накормят, и идти по делам
Ірина
МОН хоче, щоб за кордон виїхало ВСЕ працездатне населення? Тоді, МОН на правильному шляху.
Ольга
Знаходжусь, як біженка, в Німеччині. З 10 місячного віку віддала сина в садочок, щоб мати можливість вчити мову. Дуже задоволена! В групі на 12 ,дітей 4 вихователі!!! У людей гідна зарплатня, вони з задоволенням йдуть на роботу і з радістю зустрічають кожну дитину! З дітьми грають, їх розвивають (різні активності), вивозять на прогулянку в маленьких ручних тачечках, вони ліплять, малюють, танцюють, роблять аплікації, вчать мову. Дітки мають просторі групи, багато іграшок та різного пристосування для розвитку дітей, їжу замовляють у певної фірми (на вибір садочка), а батьки мають змогу обрати, що їхня дитина буде їсти на перше, друге і компот!!! Нам потрібно не альтернативні форми шукати, а відкривати нові садочки, дитячі ясла і найголовніше дати нормальну зарплату працівникам!!! Всі професії гарні і зарплатня має буди відповідна, щоб відпочити закордоном мали можливість, щоб не виплачувати кредит за мобільний телефон, а мати змогу за 1/6 зарплати купити!!! Слава Україні!
Галина
Для Ольга: ось тут якраз проблема в різному підході батьків та оточуючих. Наші мамочки рідко віддають дітей в садочок до 3 років (деякі ще до 2 років годують груддю). Коли знайома віддала сина в садочок в 1 рік і 2 місяці (задочок сам подзвонив, запропонував), то більшість оточуючих обізвали її мачухерою, бо як вона могла дитиночку віддати. А в Європі, Ви спокійно віддали в 10 місяців, а для них це норма.
Коментувати
Ната
В нашій країні працюючі батьки це питання виживання...заробили копійку, є за що жити, не заробили- нема. Як на мене це злочин проти людей і дітей. Питання, на якій роботі треба працювати батькові щоб утримувати як мінімум дитину, дружину та себе і це ще по мінімуму, а в кого хворі батьки, недоведи Боже, яка серйозна хвороба. МОН людям пропонує покласти зуби на полицю виходить.
Інна Новосьолова
Для Ната: Зауваження та пропозиції до проєкту методичних рекомендацій щодо запровадження альтернативних форм надання послуг у сфері дошкільної освіти можна надсилати до 06 червня на електронну адресу [email protected].
Коментувати
Надія
МОН , що вам так заважають садочки . Багато людей не можуть вийти на роботу ,змушені сидіти в дома , тому що садочки переповнені, так що садочки потрібно відновлювати , а не деформувати.
Галина
Для Надія: де Ви в цій статті побачили бажання закрити садочки? Я, наприклад, побачила варіант дошкільної освіти для тих батьків, які не хочуть віддавати в садочок (для того, щоб ці діти отримували дошкільну освіту, а не лише сиділи з мамами-блогерками, які займаються лише тим, що переодягають діток, фоткають, і викладають в інстаграм)
Коментувати
Наталія
Не було в знову! Оцініть для початку,як ця система працює в Європі! Так в 1 клас там беруть, але в садочок потрапити нереально! І саме тому більшість молоді, яка має дітей не може працювати! Бо бабусі ще працюють, садочків немає. Мама змушена бути вдома. Країна втратить ресурс працюючої молоді. Втратить податки, робочі місця. А також втратить шанс відновлювати генофонд, тому батьківство стане справжнім випробуванням. Всі хто зараз біженці в Європі вже оцінили всі сторони цієї системи і будуть вкрай незадоволені, що Україна надумала собі зробити так само. Робити треба щось нарешті нове і якісне, амне слідувати як сліпі за системою, яка не є гарною
Сойка
Цей мон давно пора вже розігнати. Що не реформа - то злочин проти народу.А ви спитали в батьків, чи хочуть вони такої ’’ реорганізації? Вже й так усе вхлам дореформували.
Іра
Залиште садочки в спокої. Де тут йдеться мова про здоров’я дітей? . Де в центрах денний сон, необхідний для діток? Спочатку вивчіть діяльність садочків, мету та принцип перебування у них дітей. Це не заклад де залишають дітей на певний час, коли це потрібно батькам. А це заклад де діти, якщо ви уважно вивчите діяльність садочків, набувають певних навичок необхідних в дорослому віці, вчаться перебувати в колективі самостійно, а не під наглядом мами, вчаться дружити, та набувають знання для подальшого навчання у школі граючись. Залишіть дошкільникам дитинство, а не перетворюйте їх у дорослих. Центри вони будуть відвідувати і як будуть більш дорослі.
Іванна
Дайте можливість працівникам дошкільних закладів виховувати дітей, а не навчати. Ігрова діяльність в садочку є провідною, а чому проводять вихователі заняття, а не навчають в грі дітей? Які можуть бути перевірки щодо якості дошкільної освіти??? Дитячий садок - це радість, прояв творчості, бажання дітей займатися та розвиватися в соціумі за своїми інтересами. В початковій школі дітям не ставлять оцінок до 4 класу, а в садочку моніторинги успішності проводять. Давайте відходити від стереотипів.
Наталія
Першим завданням-гідну заробітну плату працівникам. Особливо вихователю і помічнику. А ще обладнати групи ... Зробити групи з максимальною кількістю діток до 10-12. Щоб на мізерну зп людина не "зношувалась" морально і психічно. Потягнеться молодь і все налагодиться
Наталія
Для Наталія: підтримую! В нашій школі розділили навчанг- рів школи займаються один тиждень, друга половина інший. За кількістю місць в укритті. Так що я скажу- цього року мої 4 дітей втричі меньше хворіли! За весь рік раз чи 2 були вдома і то без сильних симптомів. І це в умовах війни! А раніше ледь не кожного місяця. Бо школа переповнена вдвічі від норми!
Коментувати
Дошкільник
У Методичних рекомендаціях (чому "методичних"?) сполучення "альтернатива дитячим садкам" не зустрічається. Йдеться про додаткові освітні послуги. Головне у цій задумці - чітко визначити МЕТУ і ЗАВДАННЯ інновації. Інакше матимемо "выстрел по воробьям" за прикладом Центрів професійного розвитку педагогічних працівників.
Тато
МОНу треба руки повідбивати - щоб не втручався в життя дошкільнят. Залиште дітей у спокої !!! Батьки самі дадуть раду! Знайдуть садочки, кружочки, репетиторів - хто що захоче. А ви пнетесь зі своїми програмами до дітей. Ну просто нахабні звірі.
Альона
Для Тато: 100%
Коментувати