Освітян звільнили від призову під час мобілізації

ВР прийняла в цілому законопроект, що розширює категорії осіб, які не підлягають призову

Освітян звільнили від призову під час мобілізації

Верховна Рада України прийняла в цілому законопроект №7352, який розширює категорії осіб, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.

Про це повідомив голова парламентського комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.

Відповідно до закону, військовозобов'язані наукові, науково-педагогічні та педагогічні працівники не підлягатимуть призову на військову службу під час мобілізації.

Умовою звільнення від призову є робота в наукових установах та організаціях, закладах вищої, фахової передвищої, професійної (професійно- технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем не менш як на 0,75 ставки.

Освіта.ua
29.07.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Герца&Сторожинець -Буковина
Якщо оцей закон відміняють взагалі. Маємо на увазі навіть редакцію 2015 року, то висновок один. Жиди з Москалями хочуть зрівняти Україну із землею. А при чому ми? Наші баби, діди, прадіди Румуни? Чим ми завинили жидам і москалям? Тягатися з росіянами Україні не має куди. 145 млн. до 35, а може вже і до 32. Бо скільки поїхало ніхто не хоче говорити. Хто ми проти них? Ми вважаємо, що науковці і вчителі, а це раховані люди, остання межа. Якщо їх вибити то яка нація? Яка взагалі Україна? Хто буде державу відроджувати? Влада - президент, депутати, чиновники повтікають закордон, а від слова Україна лишить один попіл.
Віктор
Всім доброго дня! Якщо не маєте часу то не читайте всі нижче написані коментарі. Просто підтримайте електронну петицію: https://petition.president.gov.ua/petition/163290. Згідно даного закону (якщо він буде діяти) всі наукові працівники та педагоги зможуть взяти відстрочку, а ті хто уже служить (мобілізований) зможуть ДЕМОБІЛІЗУВАТИСЯ - це я консультувався у юристів. Багато пояснити не можу бо сам мобілізований і є викладачем ВУЗу... Тому задіюємо усі відомі нам школи, вузи та ін навч заклади та просимо щоб вони підтримали петицію. І хай наші друзі, знайомі та родичі в цьому допоможуть Всім дякую! Слава Україні!
Ірина
Будь ласка, проголосуйте про підписання законопроекту 7352 https://petition.president.gov.ua/petition/163290
Andriy
Згадайте про викладачів музичних шкіл, які не мають відстрочки від мобілізації!
Павло
Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення стабільної роботи закладів фізичної культури і спорту та дошкільних навчальних закладів в умовах воєнного стану
Павло
Законопроект 7726 новий надае можливість звільнитися демобілізоватися вчителям фізичної культури
Аліна
Для Павло: а більше предметів у нас в школах немає?! Чи інші предмети не важливі?
Павлович
Для Павло: Взагалі-то цей законопроект дає можливість звільнитись ВСІМ бажаючим вчителям (не тільки фізкультури),які мобілізовані. Бо в законопроекті пропонують доповнення до ст.26. Закону «Про військовий обов’язок та військову службу».
Аліна
Для Павловича: це найкращий коментар , який я читала на цьому сайті!
Коментувати
Оксана Миколаївна
Чесно кажучи не хотіла писати це сюди, але я мовчати не можу. В нашій школі 2 вересня мобілізували вчителя математики який є директором ліцею, але все не так би погано, але йому 59 років і 60 буде в січні 2023 року. Як то кажуть і сміх і гріх!!! Ну по цьому тепер можно судити ,що в нашій армії не все так гарно , як говорять! Якщо армії потрібен дідусь у якого 4 внуків та якому через 5 місяців буде 60 , то все дуже погано, людині навіть спокійно не дали до пенсії допрацювати!!!
rrj
Для Оксана Миколаївна: не брешіть, вчителів не призивають! Довідка, що вчитель на ставку - і гуляй!
Оксана Миколаївна
Ну якщо так можно було зробити мобілізовані вчителі петицію не писали та не підписували , та і Верховна Рада цей закон також не писала! Ви подивіться на ліцеї (на хвилинку зараз не школи , а ліцеї) вони пустують , вчителів немає їх мобілізували, але якщо Ви з Києва чи Київської області то зрозуміло чому так говорите, там вчителів не призвали !
Ганжа Оксана
В Києві мобілізували вчителів з перших днів війни
Коментувати
Роман
Закон 7352 про звільнення від мобілізації педагогічних і наукових працівників більше місяця залишається не підписаним. Про зауваження до цього закону також нічого не чути. Замість цього 1 вересня черговий лицемірний відосік.
Олександра
Для Роман: розумію Вас!! Сама сиджу чекаю хоча б підпис вже місяць. Написала електронне звернення, але ж його звичайно ніхто не розгляне, але я написала!! Більше я не знаю ,як нашому Президенту нагадати про вчителів! Можливо хтось знає , як ???
989
Для Олександра: Для Роман: А чого Ви власне чекаєте? Хіба в законі щось є про демобілізацію? Там же про відстрочку від призову. А це означає, що нових не призовуть, а не те що призваних демобілізують. Під час війни здається немає демобілізації. Може бути лише закінчення терміну контракту або переведення.
Аліна
Я не розумію, хто це за людина??? Ви можете написати своє ім’я? Тоді дайте відповідь на моє запитання " Чим відрізняються вчителі яких вже мобілізували, від тих кому хочуть дати відстрочку???" Нехай всіх повертають, чи нехай всіх мобілізують!!! Чому поділили вчителів??? І особисто запитання до 989 : Де ви бачили в попередніх коментарях слово демобілізації????
Коментувати
Ніна Василівна
Який сором! Пан Президент Вам не соромно зараз вітати наших учнів, ви забрали у них можливість вивчати предмети мобілізованих вчителів!!! Ви взагалі цікавитесь наукою в Україні ???!!!! Це жах , взяли людей до школи без освіти!!!! Чи Вам всеодно ,що буде з нашими дітками!!!! СОРОМ!!???
Ніна, Татьяна, Ольга, Марина, Галин
І як на це реагувати??? Гурт " Антитіла " повернули до Києва виникає питання ,а чим вони краще інших ? Інші теж хочуть в ТРО до Києва, а не на передову?!!!! І тут сьогодні наш Президент підписав указ нагородити акторів " Квартал 95" за значні заслуги у зміцненні української державності , мужність і самовідданість. ЩО?!!! вони , що захищають Україну??? Чи служать десь??? І чому їх не мобілізували???? Мене здивувало , що цей указ Президент підписав вчасно , а про вчителів вже місяць не може підписати та відпустити вчителів до роботи!!!! Ми це так не залишимо!
Татьяна
Коли це вже закінчиться???! Одних вчителів мобілізували, інші залишились, це як?! Поділ вчителів чи що??? Президент повинен підписати закон протягом 15 днів , але вже пройшло набагато більше! Відправте на поправку цей закон, поверніть мобілізованих вчителів!!!! Мобілізували вчителів та вже пів року не відпускаєте додому !!! Відпустіть додому хоча б на декілька днів !!! У НАС АРМІЯ ЧИ ТЮРМА???!!! Я чоловіка не бачила вже пів року, у нас маленька дитина , малеча вже напевно не впізнає батька .
Андрій
https://petition.president.gov.ua/petition/147694 Доброго всім дня))) Знайшов таку петицію, потрібно ще голосів, прошу Вашого максимального поширення, після набору 25000 голосів вона піде на розгляд до Президента))) Всім мирного неба над головою та рідної землі під ногами!!!)))
Галина
Для Андрій: мало хто підпише цю петицію, адже мобілізованих вчителів дуже мало, і Президент про це знає , але чомусь не демобілізує ! І закон цей Президент бачив і вирішили не підписувати , я так розумію що вся наша армія тримається на вчителях. І дуже цікаво військові декілька років служили , навчалися військової служби, а вчителі у деяких білий білет, у деяких максимум військова кафедра і вчителів відразу на передову! В нашій країні нічого нажаль не змінюється!
Андрій
Просто трохи це не правильно, тих спеціалістів які зараз потрібні армії, військомат не може "злапати", тому комісаріати пішли швидшим шляхом, викликали по повістках держпрацівників (загальноосвітня та музична школа, дошкільна, клуб), серед яких і половини немає з тих що потрібен((( я от освоюю дуже багато нової інформації для несення якісної служби, але натомість моя школа втратить вчителя, що веде три предмети та педагогаорганізатора... Де тут розумність, правильність, доцільність, потреба??? Я чесно кажучи не розумію... Як буде далі???
Галина
Я боюсь уявити ,що буде далі. У нашій школі вчителів мобілізували 5 чоловік. Наш директор завжди гордилася цим, адже по всьому місту у нас було найбільше вчителів мужчин. Вона ніколи не ображали їх годинами і поставили бронь, але їх мобілізували. Чесно кажучи мені її дуже шкода , адже за свої старання залучити більше вчителів чоловіків , наша країна залишила школу серед навчального року без вчителів : інформатики, математики, біології, фізики, завуча та вчителя трудового навчання. І ось появилась можливість повернути вчителів до роботи , а Президент просто не підписав. Ніхто навіть не подумав , а хто ж буде навчати дітей , як будуть проходити уроки. А те що з 25 лютого в багатьох школах не велися ті чи інші предмети всім всеодно!
Коментувати
Олександра
В 2015 році за вчителів пам’ятали , їм дали можливість повернутися до роботи першого вересня, а в 2022 році Верховній раді, Президенту всеодно хто буде навчати учнів , чи буде викладатися той чи інший предмет. Соромно за те, що всі говорять: Діти - це наше майбутнє! А самі забирають можливість вчитися!
Володимир
За наказом головнокомандуючого Залужного гурт "Антитіла" повертають з передової для проведення подальшої творчості, а вчителів до виконання своїх обов’язків з 1 вересня для чого повертати нехай продовжують сидіти в окопах, тільки для чого незрозуміло. Виходить так, що сам головнокомандуючий може видати наказ та повернути так само вчителів для виконання професійної творчості.
Олена
Для Володимир: а в них я так розумію діти не вчаться . Ніхто навіть не згадав про вчителів!
989
Для Володимир: "Антитіла" не були солдатами. Вони були парамедиками. І повернули їх у Київське ТРО, а не зовсім звільнили від служби
Коментувати
Діана
Що це відбувається??!!! Як забрати заробітну плату так закон підписали дуже швидко, а про вчителів, вже більше 20 днів минуло ніхто і не згадав!!!! З’явився законопроект 7687 про бронювання працівників, а ніхто не хоче повернути вчителів, тому що на них була бронь. Чи Верховна рада для себе закони пише!???!!!
Олена
Я щось не розумію закон діє чи ні?!!! Сьогодні військомат хотіли мобілізувати мого татка, йому 56 років і цукровий діабет!!! Невже для нашої країни закони нічого не означають???!!!! Військомат говорить ,що закон ще не підписаний !! Так я тоді не розумію Верховна рада та Президент будуть щось робити , чи у нас лише можуть перевіряти готові навчальні заклади ,чи ні!!!
Сергій
Для Олена: ні, не діє, президент в супереч 94 статті конституції, ще не підписав його, хоча той що йшов поряд (7481) вже підписаний і почав діяти.
Олена
Дякую Вам за відповідь ! Тепер будемо знати , що закон не підписаний!
989
Для Олена:а чому Ви вирішили, що після підписання закону Вашого тата повернуть? Там же немає демобілізації педагогічних працівників. Там є що вони не підлягають призову. Тобто зараз не призовуть. А Ваш батько вже служить. Його заново ніхто призивати не буде. Для повернення потрібна демобілізація, і цього не буде
Коментувати
Тарас
Чи підлягають мобілізації вчителі музичних шкіл, і яке навантаження має бути для отримання відстрочки?
Маша
Можливо цей коментар буде читати людина ,яка знає закони, то підкажітьщо нам робити. За двома законами , які приймає ВР мого чоловіка не повинні були мобілізовувати. Перший закон прийняли 15 березня, де сказано, що люди з 3 групою інвалідності не мобілізовуються, а другий прийняли 29 липня , що вчителі не піддаються мобілізації. Мій чоловік вчитель і має 3 групу інвалідності. Але його призвали у перший день війни. Медогляду не було , але дали підписати бумагу, що він тут добровільно. Медогляд він пройшов після трьох місяців служби , де йому написали : обмежено непридатний з відстрочкою на 2 місяці. Але ніхто його нікуди не відпустив і на рапорт про проблеми зі здоров’ям ніхто не відреагував. Він служить далі , декілька разів їздив у госпіталь, але там його не можуть положити на лікування , бо немає місця. І ми у замкнутому колі. Ніби є закони, але ми ними не можемо скористатися.
989
Для Маша: Так діє перший закон: він підписав доборовільно контракт. Всі закони, які пийняті пізніше на його добровільний контракт не діють. Бо люди з інвалідністю теж самі підписують контракти, і мають на це право. У моєї подруги брат сам пішов добровільно служити, хоча після аварії пів тіла в металі, а остання операція була в грудні. Але, якщо він сам хоче служити, то ніхто його зупинити не може. Він тиждень посидів, а тоді сказав: " я так не можу, піду". Дивіться кінцевий термін контракту.
Галина
Чи Ви не знаете , але всіх вчителів, людей з інвалідністю та багато інших , примусово заставили підписати контракт добровольців! І ніхто з мобілізованих не проходив медогляд в лікарні!
Коментувати
Інна
Що робити вчителям ,яких призвали ще в лютому. Чому паралельно не йде мова про демобілізацію вчителя?
Аліна
У 2015 році Верховна Рада прийнявши цей закон і відправивши на підпис Президенту. Президент підписав цей закон, але вніс невеличкі поправки " призвані на військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період до набрання чинності цього закону, підлягають звільненню, якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу ". Тому одна надія на нашого Президента.