Освітян можуть звільнити від призову на військову службу

ВР підтримала в першому читанні законопроект, що передбачає відстрочку для освітян

Освітян можуть звільнити від призову на військову службу

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект №7352, що передбачає надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації науковим, науково-педагогічним та педагогічним працівникам.

Про це повідомив голова парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.

Законопроект розширює коло педагогічних і науково-педагогічних працівників, які матимуть право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.

Проектом передбачається, що призову на військову службу під час мобілізації не підлягатимуть всі наукові, науково-педагогічні та педагогічні працівники, за умови що вони працюють у наукових установах та організаціях, закладах вищої, фахової передвищоі, професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти.

Умовою отримання відстрочки є робота за основним місцем роботи не менш ніж на 0.75 ставки.

Освіта.ua
18.07.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Лембас Галина
Син працює вчителем фізкультури, з 24.02.2022 пішов в ЗСУ добровольцем, хоча має троє дітей. Чи має він право бути звільненим?
Оксана
Скажіть будь ласка. Я діючий в/с та УБД. Які є у мене пільги для поступання на заочну форму. Та чи підлягаю здачі НМТ?
Наталія
Правильно, нащо освітян в армію? Для них свої методи- обов’язкова ширка, три бустери на рік
Людмила
Для Наталія: в армії є спеціально навчені люди, а освітяни що там робити будуть? Але на жаль більшість уже мобілізовані.
Коментувати
Артур
Автор публікації не звернув уваги, що 12 червня набули чинності зміни до закону про мобілізацію там вже йдеться про відстрочку вчителів закладів загальної середньої освіти, а цей законопроект 7352 лише розширює перелік викладачами, які не мають вченого звання або наукового ступеня, тобто вчителі шкіл яких призвали після 12 червня 2022 можуть спиратися на зміни закону про мобілізацію від 12 червня 2022 року.
Ольга
Судити потрібно той військомат який мобілізує вчителів! Це не дотримання законів країни.
Олександра
Чудово що згадали вчителів після п’яти місяців мобілізації. Ми говоримо що діти це наше майбутнє, а забрали у них повноцінне навчання! Всі вчителі вже мобілізовані!
Сергій
Якщо вчитель - доброволець ТРО, чи може він звільняється зі служби? Знаходжусь у ЗСфу з лютого. Зараз у зоні бойових дій.
Олександр
Добрий день, в мене таке питання. Я закінчив технікум і якщо я збираюсь вступати в вищий навчальний заклад чи можу я отримати повістку, був би вдячний за відповідь.
Віталій
То, можливо, вчителям-мужчинам з повним навантаженням (або 0,75% ставки....) закордон можна їздити???
Міла
Мобілізували ще на початку війни, не зважаючи на закон, бо вчителями дуже легко виконати план. Треба вимагати звільнення вчителів до 1 вересня. До кого звернутися з цим питанням і чи можливо звільнитися за таким законом вже мобілізованим?
Ігор
Це все було внесено ще до 2022 року. ЗУ про мобілізаційну підготовку і мобілізацію. Стаття 23.
Марина
Згадали за цей законопроект занадто пізно. Військомати вже мобілізовали більшість педагогів. В такий важкий час коли наші учні , студенти та інші здобувачі освіти і так обділені спокійними прогулянками під мирним небом та тихим спокійним сном , в них ще забрали вчителів , які допомогали відволіктися хоть трішки від важкої ситуації , яка склалася в нашій країні. Я надіюсь ,що першого вересня наші учні та студенти зустрінуться з усіма своїми педагогами, хоть в онлайн режимі.
Наталія
Вчителів праці, малювання фізкультури можуть забирати до лав ЗСУ. Нехай захищають свої сім’ї, народ України від окупантів.
Воєнком
Для Наталія: чекаємо вас першого жовтня у військоматі!
Учитель
Интересная у вас логика, может и вы пойдёте служить??
Валентина
Хай її чоловік йде служить або син
Коментувати
1234567890
А як же закон від 01 липня 2015 року. Там вже йшлося про звільнення від мобілізації всіх вчителів з 75%+ ставкою.
Андрій
Для 1234567890: Чому більшість людей зовсім не вміють читати або читають лише заголовок? Їм навіть в свій час очне навчання не допомогло. Йдеться про те, що до існуючого переліку додано викладачів без наукових ступенів.
Коментувати
Dorian
Знаю, що останнім часом побільшало "охочих" вступати на аспірантуру. Люди які ледве закінчили магістратуру тепер за 500 доларів вирішують проблемні питання з деканом. Щоб подібного не було, я б порадив, щоб даний закон діяв тільки для тих вчителів які числились в школах до 24 лютого.
Вова
Для Dorian: Думаю,що ніхто нікому не заважає вступати туди,куди хоче людина. І не треба придумувати ... Будь - хто не вступить. То вчителів не брати ,студентів брати в армію і ще хворих молодих хлопців,бо вони теж зобов"язані воювати і віддавати молоде життя за тих,хто ,бачите ,вчитель(но дуже незамінима професія).
Коментувати
Юля
https://petition.president.gov.ua/petition/147694. Голосуйте, поширюйте та підписуйте петицію до президента про звільнення мобілізованого вчителя!
Юля
Якщо вже мобілізували з перших днів війни, то як їх повернуть? Чи можливе звільнення з військової служби за цим законопроектом?
Юрій
Для Юля: ні
Коментувати
Олег
А якщо я працюю в двох школах з тижневим навантаженням 26год, в одній (основна) 12год, а другій 14год,зав кабінетом, класний керівник. А як це пояснити? Чи мають право мобілізувати? Так працюю вже 6 років. Одна школа основна, інша довантаження до ставки. Дякую.
Андрій
Для Олег: Математика: 18 годин - це ставка, 27 годин - це 1.5 ставки. 13.5 годин - це 0.75 ставки; за умови навантаження 13.5 годин діє заборона на мобілізацію за даним законом.
Галина
Для Андрій: Ви не зрозуміли про що спитав Олег. У нього за основним місцем роботи лише 12 годин, а це менше ніж 75%. От він і питає чи буде данна норма поширюватись на нього. Адже там чітко написано "за основним місцем роботи".
Коментувати
Світлана
А якщо мобілізувати директора школи,то повернуть до школи чи як згідно закону?Чому не звертали увагу,як тепер буде?Починають у школах робити бомбосховища,вже добре,щоб був на місці.Чому ніхто не несе відповідальності,хто порушує закони?
Геометрія
Ну, педпрацівники ЗЗСО і до цього мали відстрочку, якщо поглянути порівняльну таблицю. Законопроект лише додає педпрацівників які не мають звань та наукових ступенів у закладах вищої та фахової освіти
Галина
Для Геометрія: Не всі військомати дивляться на відстрочку, до прийняття цього законопроекту мобілізували більше 50% педагогічних працівників.
Коментувати