Залишки освітньої субвенції перевищили 10 млрд грн

На рахунках місцевих бюджетів акумульовано 10,2 млрд грн невикористаних залишків освітньої субвенції

Залишки освітньої субвенції перевищили 10 млрд грн

У місцевих бюджетах знаходиться понад 10 млрд грн залишків освітньої субвенції.

Про це свідчить інформація Державної казначейської служби України станом на 1 червня 2022 року.

Зокрема, на рахунках місцевих бюджетів акумульовано 10,2 млрд грн невикористаних залишків коштів освітньої субвенції. Залишки накопичено у 1 457 місцевих бюджетах, із них у 24 обласних бюджетах ‒ 1,98 млрд грн.

Також 3,75 млрд грн накопичено у 379 бюджетах міських територіальних громад, 1,97 млрд грн ‒ у 431 бюджеті селищних територіальних громад та 2,10 млрд гривень ‒ у 622 бюджетах сільських територіальних громад.

Ще 411,1 млн грн накопичено у зведеному бюджеті м. Києва.

За словами заступника міністра фінансів Романа Єрмоличева, кошти не повинні накопичуватись на рахунках місцевих бюджетів.

«У період, коли кошти державного бюджету насамперед спрямовують на захист територіальної цілісності, недоторканності нашої країни, збереження життя і здоров’я її громадян, вважаємо, що залишки освітньої субвенції не мають накопичуватись, а повинні ефективно працювати на підтримку освіти та економіки України. Як бачимо, значна частина громад має достатньо коштів, щоб забезпечити доступні та якісні освітні послуги», ‒ підкреслив Єрмоличев.

У Міністерстві фінансів нагадали, що накопичені залишки можуть бути спрямовані на придбання шкільних автобусів, оснащення шкіл комп'ютерами та мультимедійним обладнанням, придбання підручників.

Також кошти можна спрямувати на оновлення матеріально-технічної бази шкіл, здійснення заходів із забезпечення пожежної безпеки, ремонт і придбання обладнання для шкільних їдалень, підключення закладів освіти до Інтернету.

Окрім цього, залишки можуть спрямовуватися на будівництво та ремонт туалетних приміщень, заходи територіальної оборони, задоволення продовольчих потреб, оплату інших заходів, спрямованих на підтримку населення в умовах воєнного стану, зокрема, облаштування бомбосховищ у закладах освіти.

Освіта.ua
01.07.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
За-раза
"Наекономили" собі на премії!.
Педагог із 30 річним стажем
Які залишки?! Ви про що?!! Це гроші, які забрали із зарплат учителів у так званий "резервний фонд" після славнозвісного розпорядження Кабінету Міністрів. Економію чомусь почали не з суддів, прокурорів, депутатів, а з учителів, які на даний час і так мають мізерну зарплату. І зараз своїм недолугий наказом дали владі на місцях розкрадати освітні гроші.! А вчитель знову залишається при своїх інтересах. Із таким ставленням скоро нікому буде в школі працювати, хіба що ПТУшників будуть залучати. Ганьба таким рішення кабінету Міністрів та Міністерству освіти!
Директор
Зараз дирекція премії собі "випеше" за економію коштів (з допомогою управлінь та відкатів звісно).
Педагог
Наближається незворотня ситуація, коли в освіті або лишаться одні пенсіонери, або освіта як галузь просто розвалиться, бо чомусь з"явилися залишки при знятих усіх доплатах і т.д. Що ж тут сказати, в одній з громад її очільник, знявши всі надбавки з вчителів, вирішив собі службове авто придбати. Та й таке...
Сергій
То місцева влада краде у вчителя і так мізерну заробітну плату, а влада зверху допомагає своїм мовчанням. І всі роблять вигляд, що так має бути, вони працюють... І чого ж ті вчителі репетують та не хочуть робити задарма. Ото маємо владу"все для людей".
Лара
Потрібно повернути вкрадені у вчителів гроші , починаючи з квітня. І питання: а де в школах бомбосховища? Тир, підвал? Це бомбосховища???
Olha
Тоді де наші оздоровчі? Де зарплата, з якої в травні крадуть немалі гроші? Цікаво звідки ті залишки? Геть тих вчителів за людей не мають
Максим Мирошник
"оснащення шкіл комп’ютерами та мультимедійним обладнанням" - тут: https://odo.com.ua/
Люла
То на місцях знущаються з вчителів, забрали все: оплату за престижність, перевірку зошитів, оплату за завідування кабінетами, класне керівництво. У декого _50%. А владу зверху все влаштовує, бо ж як пояснити, що не контролюює, не перевіряє, не карає тих, хто порушує закон. Чи важелів немає? А чи нехоче? Чи людей не чує?
Саша
Для Люла: Таки все влаштовує, бо якби чітко було прописано в законі, що можна використати залишок освітньої субвенції лише після 100% розрахунку з вчителями (всі виплати і доплати згідно закону), то того не було б. В так "закон як дишло..." І владі добре. А до людей їй_ байдуже. Отак і живемо...
Коментувати
Ян Ткаченко
А чому ці залишки не використати на оплату праці педагогічних працівників в повному обсязі від встановленої на початок року. а не так як зараз роблять в громадах. Знімають з вчителів надбавки мотивуючи це тим, що КМУ зменшив субвенцію на цей рік на 10%. А, наприклад, в нашій громаді з вчителів знімають 25% за престижність. Пед. працівники й так самі низькооплачувані спеціалісти, так з них ще хочуть зняти.
Марія Петрів
Добрий день. Де можна перевірити залишки освітньої субвенції на рахунках ОТГ. Бо щось відповіді бухгалтерії всі зводяться до одніїє:нема ніяких залишків,нема ніяких коштів. Сумнівно
Світлана
Для Марія Петрів: https://www.mof.gov.ua/storage/files/%D0%B7%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%88%D0%BA%D0%B8%20%D0%BE%D1%81%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%BD%D1%8F%2001_06_2022.xls
Олександр
Пок кожній громаді детальніше тут https://www.mof.gov.ua/storage/files/%D0%B7%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%88%D0%BA%D0%B8%20%D0%BE%D1%81%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%BD%D1%8F%2001_06_2022.xls
Mariya
Пробувала зайти за цим посиланням і не знайшла своєї громади.
Коментувати
СС
А ще це кошти вчителів з окупованих територій, які не захотіли співпрацювати з окупантами, які виїхали на територію вільної України або за кордон, які пішли захищати Батьківщину. І нікому зараз не хочуть виплачувати. В час цифровізації, розвитку ДІЇ. Можна легко перевірити хто де знаходиться і виплатити борги. Слава Україні!
Слава Україні!
Цікаво Єрмоличев знає, яким чином з субвенції накопичені кошти місцевими бюджетами. Ці накопичення з’явилися за рахунок відправлення вчителів у простій з виплатою 23 зп там, де немає невідворотних сил та інших обставин , у відпустку за власний рахунок - наполегливо рекомендованої та 24 кд відпустки. Тепер виходить, що ці кошти , зекономлені за рахунок невиплат вчителям, місцева влада може пустити на оновлення матеріально-технічної бази шкіл. Міністр вважає, що це правильно? А вважаючи, що ворог ціленаправлено вражає інфраструктуру міст, можна зробити висновок, що Міністерство фінансів дає зелене світло для розкрадання коштів.
Сергій
це не залишки, це сльози вчителів, яких заставили писати ганебні заяви за свій рахунок, погодження про простій...гидко, як же гидко за такі речі...
Ірина
Для Сергій: Так,я з Вами згодна,що це кровно зароблені гроші вчителів,які підступно з нас "видушили"відправивши виживати на копійки,що залишились після простоїв.І нікого не цікавило,чим ти годуватимеш сім’ю,як виживатимеш.Чи колись уже припиниться знущання з освіти?!???
Ірина
Залишок є, але зарплатня вже з квітні і травні не видавалась у повному обсязі. В червні одназу після останнього дзвінка учителі були відправлені у відпустку на 24 дні, не давши можливості оформити документацію в робочі дні. Вся робота проводилась у відпустці, плюс курси. А далі на два місяці оголосили простій. Оплата 2/3 від окладу, тобто менше 4000 тисяч. На якій підставі? Коли в області немає бойових дій і школа функціонує в звичному режимі. І навіть після прийняття Верховною Радою закону про продовження відпустки, місцева влада не поспішає її продовжувати. Прикро, дуже прикро. Вчителі багато не просять, ми хочемо отримати , те що заробили, тим паче, що гроші на рахунках є. Двоє дітей, які хочуть просто їсти. І якщо комунальні вчасно не оплатиш, то тобі одразу телефонують. А чим платити в липні?
Володимир
24 дні відпустки, +32 поки що не має бо не підписав президент. Потім кажуть написати на 2 тижні за власний рахунок, а потім у серпні оформлять як простій. Жодного офіційного документу, який виправдав би такі дії не знайшов. Якщо дійсно держава потребує цього то жодних запитань, але де ж тоді офіційні документи, поправки до законів, інструкцій тощо.
Коментувати