Тривалість відпусток освітян відновлено

Парламент ухвалив законопроект, що врегульовує питання тривалості відпусток

Тривалість відпусток освітян відновлено

Верховна Рада ухвалила законопроект, що врегульовує питання тривалості  відпусток педагогічних і науково-педагогічних працівників.

Про це повідомив голова Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак, з посиланням на голосування парламентарів, що відбулося 1 липня.

За його словами, законопроект ухвалений у другому читанні і буде підписаний головою Верховної Ради найближчим часом.

«Верховна Рада України повернула тривалість відпусток для педагогічних і науково-педагогічних працівників. Проект закону 7251 прийнято в цілому і буде підписано спікером сьогодні», – зазначив Бабак.

Освіта.ua
01.07.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Марія
Доброго дня. Хто написав заяву на продовження відпустки, вже отримали відпускні кошти?
Харків
Ну ось і настав цей день, закон підписаний)Вже є такі, кому повернули відпустку?
Людмила
Для Харків: Сьогодні написала заяву на продовження відпустки
Одеська область
Також сьогодні написала заяву.
Валентина
Харків Салтівськиц район,не дають відпустку
Коментувати
Марина
Хто знає, коли президент мав підписати цю поправку до Закону? В одних громадах відпустка у вчителів 24 дні і далі простій, хоча немає бойових дій, а іншим всі 56 днів дали...Як це розуміти?
Галина
Для Марина: розуміти так, що закон зовсім не обіцяє повернення 56 днів.вас нагло обманули, і дали право керівникам самим вирішувати відпустку якого терміну давати. Перш ніж вірити комусь, прочитайте сам закон
Раїса
Для Марина: Закон підписано 15.07.2022, дійсний на слідуючий день після дня опублікування!
Петро
Раїсо, Ви читали уважно те, про що так упевнено стверджуєте?)
Коментувати
Київ
НІХТО НІЧОГО НЕ ПОВЕРНУЛИ!!!. Відпустка 24дні закінчилася. ЗАРАЗ СИДИМО У ПРОСТОЇ (а це аж 2900 грн. на місяць. шановні депутати що ж ви себе на простої не відправляєте? Як жити на ці кошти?) Ще й семінари шлють, які відвідати і накази, але ж простой - це коли людина немає змоги працювати не з своєї вини. Ніяких пояснень та новин від керівництва за 1.5 тижні. м.Київ.
Людмила
Хитро повернули. Наче повернули, але рiшення за Управлiнням освiти. А Управлiння, як роботодавець, не ухвале це рiшення й знову вчителi без нiчого. Цим значно скоротять кiлькiсть вчителiв - вони пiдуть в iншу галузь працювати чи виïдуть закордон (тi, якi не виïхали), бо у нас , як завжди - все не для людей, а як вигiдно тим, хто має владу.
Микола
Для Людмила: Та де ви побачили те повернення? і де ви там побачили управління освіти?. Ну ви тут хоч хтось читати вмієте?
Коментувати
Микола
Хоч би хто прочитав законопроект. НЕМАЄ там такого, від слів "взагалі" і "близько". Сергій Бабак щось напутав. Напевне також не любить читати. А тут вже такі дискути ...
Олеся
Директори шкіл Хортицького району м.Запоріжжя категорично не бажають повертати відпустки вчителям! Понавигадували якісь чергування, вчителів тримають за кріпаків. Куди звертатися?
Галина
Для Олеся: А як Ви хочете щоб він Вам повернув? Ви взагалі цікавились чи підписаний Закон, який дозволяє директору вирішувати давати вам відпустку 24 або 56? Ні. Він лише відправлений на підпис президенту! І взагалі, Там не йдеться категорично, що він має Вам надати саме 56 днів а не 24! Читайте норматичні акти перш ніж кудись скаржитесь
Иван
Для Галина: Не лижите там, где не лижут. Или вы один из этих директоров?
Тетяна
Для Олеся: Директори ці нагребли гуманітарки резерв і розтягують її як щури кожного дня, годують усіх своїх родичів, а ви чергуйте як дурні і відпустки вам дуля. А хто ж буде чергувати, їх майно стерегти, якщо відпустку надати? Сама працюю в таких умовах. Вже немає сил дивитися на все, що відбувається.
Коментувати
М.
Головне гучні заголовки та у всіх новинах, а по факту, як завжди нічого. Як був простой так і є, ніякої відпусти не повернули.
Йой
Для М.: Закон ще не підписаний
М
Для Йой: я ж і кажу, що все як завжди, головне гучні заголовки ПОВЕРНУЛИ 56 ДНІВ ВІДПУСТКИ, ЗБІЛЬШИЛИ ЗАРПЛАТУ ВЧИТЕЛЯМ, ПІДНЯЛИ ПЕНСІЇ). По факту - простой у вчителів, зарплату так напіднімали, що зараз познімали все, що можна, пенсії аж на 8грн підняли.
Коментувати
Валентина
Нічого не змінилося, ніяких роз’яснень. Відпустка в 24 дні вже закінчилася, сидимо в простоях та за власний рахунок. Так і липень з серпнем пройдуть, а аж тоді, можливо, щось пояснять, вирішать на місцях.
Аналітика
ДЛЯ ВАЛЕНТИНИ: де це Ви бачили щоб бізнес платив до бюджету? Всі працівники на мінімальній заробітній платі або ФОП, чи на 0,5 ставки працюють. Виходять копійки. А вчителі податки оплачують відповідно до нарахованих сум. І це значно більші суми навіть при тій заробітній платі, яку вчителі чи науково-педагогічні працівники отримують.
А
Для тебе: fuck you stupid shit украинец тупой Сочи мой писюн Барак Обама амогус ты не курва а чего спииииии
Для А
У твоєму коментарі й проявляється весь розум кацапа.
Коментувати
Анатолій Нелюба
Назва допису не відповідає реаліям. Ніхто нічого не відновлював. 56 календарних днів залишається. У законопроєкті зазначено, що відпустка МОЖЕ БУТИ 24 календарні дні... Тільки тепер 56 днів чи 24 дні залежить від керівнка (працедавця). До того ж законодавець так і не визначив, що ж робити освітянам в інші дні канікул?? Чи будуть зловживання - судіте самі. Молодці депутати-слуги !
А
Для Анатолій Нелюба: Боже ти тупий чи шо? Йди нафіг 25 днів я тебе шпрекаю поняв? В кіт. Не поняв то ти тупий реально
Галина
Для Анатолій Нелюба: от і я про це. Коли всі навкруги кричали "повертають", я перечитала проєкт, і питала "де ви це бачите". Чому не можна було прописати чітко для працівників критичної інфрастуктури 24. Може внести зміни, аби визначити, що відпустка вчителів може бути не лише влітку (якщо хочуть почати раніше навчання і зробити великі канікули зимою). А так кожен керівник буде вирішувати як йому буде завгодно
Коментувати
Андрій
Якби всі батьки переживали за здоров’я дитини, а не за те, щоб дитина немішала вдома (а таких більшість на жаль). Коли дитина в школі сходить з ума, заважаючи іншим вчитися, то маманька цього небачить і все нормально, а коли побачила, що дома з нею нестерпно, то винна школа, не так пояснюють дистанційно. Горе-батькам мішають діти. Розумні батьки не пустять дитину в школу і їх ніхто НЕ ЗАСТАВИТЬ.
Ольга
Якщо ви за знаннями ходите до репетиторів,то вам не пощастило зі школою,або ви самі мало уваги приділяєте дитині.Багато сучасних молодих батьків,нажаль, вважають,що їх дитину повинна виховати і всьому навчити школа,або репетитори.А своє здоров’я та нервову систему бережуть."Хочу бути доброю мамою"-часто лунає від матерів,-"а вимагають,переконують і слідкують нехай вчителі!" А вчителі- це живі люди,які мають свій життєвий ресурс.А вчительствування вимагає багато сил та енергії.Тому вчитель повинен мати довгий відпочинок,щоб відновлювати сили та лікувати здоров’я!
Валентина
Для Ольга: ось де тільки сил взяти на сьогодні цим "горе батькам ’? Якщо ви якимось боком зв’язані з освітянством, то прийміть пораду від вчителя (звісно,якщо ви здатні) :негайно змініть професію, тому що це не ваше. Своїм коментарем ви принижуєте звання Вчителя.
Коментувати
Валентина
А у нас вчителі особливі люди? Чому, коли у всіх звичайних людей відпустка 24 дні, їм потрібно 56? За які заслуги? Навчання і так онлайн. Щоб дитина щось знала потрібно наймати репетитора. Бізнес, який платить відрахування в бюджет зараз працюєш без вихідних, а їм подавай відпустку на 56 днів.
Михайло
Для Валентина Вам треба побути вчителем такої людини, як ви, от тоді і зрозумієте. А якщо таких декілька?
Валентина
Не зрозуміла, якої такої і що я повинна зрозуміти ? Чому Ви дозволяєте собі такі висловлювання в мою адресу? Я не запитувала нічиєї думки. Просто висловила свою думку. А люди, що отримують зарплату з бюджету просто знахабніли. Нічого не роблять в період військового часу, отримують 2/3зарплати і щось не так. Відпустка мала.
Оксана
Для Валентина: валюшо, у вас дитяча травма. Вам до психолога. І повірте, я не хочу вас образити. Просто влаштовуйте своє життя, а не заздріть і не зазіхайте. Щоб дитина щось знала, важлива генетика. Тут навіть найкращі вчителі безсилі. Як би ви не вистрибували.
Коментувати
Онуфрій Коляда
Друзі! Ближнім часом буде об’єднання міністерств освіти і спорту . Оці некомпетентні бабаки, піпи, стадні, гришини будуть рватись до влади … Не дай Боже ! Шкарлет виявився нікчемою, одне самохизування , а ці ще слабші . Ніякі!! А нам треба патріоти , які б могли Президенту , школі допомогти !!!
МОСійчук
Уважно з олівцем прочитала ці зміни ,про які написав Бабак. Там про повернення 56 днів відпустки ніц нєма !! Що робить голова профільного комітету в парламенті ?? Може щось курить?! Написано: роботодавець МОЖЕ дати більшу за 24 дні відпустку … Може , але не зобов’язаний , пане депутат!!! А компенсація за нещодавну відпустку - після війни… Тож боронимо Україну !! Я б краще другу половину передала б на Зсу!
Микола
Для МОСійчук: Нажаль не зовсім уважно. Не має там такого про щорічну основну відпустку. Може надати більшу... це про відпустку без збереженя заробітної плати. Але пан Бабак і на це не спромігся, щоб прочитати законопроект, напевне у них там читання документів моветон, або западло по їхньому. Тому що іншого пояснення я не знаходжу. Як чиновник такого рівня може нести таку пурну. Я в шоці.
Коментувати
Ірина Зінченко
Щиро дякую за правильне рішення, бо цей рік виснажив нас як ніколи, а у вересні буде теж нелегко! Тому треба перевантажити ся щоб витримати новий навчальний рік! Дякую, всім хто доклав до цього зусилля! Слава Україні ???????? Героям Слава ????????
Дєд
Для Ірина Зінченко: Не брешіть - такого рішення немає
Коментувати
Анастасія
Дуже вчасний законопроект, коли вже вийшов наказ по навчальному закладу про відпустку за свій рахунок до кінця літа
Дєд
Для Анастасія: на жаль , це не так
Коментувати
Сергей Лимонов
Ну що за люди ці вчителі! Урізали відпустку- виють зрада! Повернули назад - не так! Не догодиш нічим і ніяк! Діється певний безлад-згоден-але ж у нас війна! Будьте терплячими і людянішими ( тобто такими якими хочете бачити своїх учнів)
Volodomir
Для Сергей Лимонов: Ви певно не освітянин! І Ви не розумієте, що заплановні певні види робіт, до яких залучені діти, і вчителі, які ще, або уже на роботі! Всі з розумінням сприйняли 24 дні! Уже на цей відпускний термін треба було залишити як є! Бо що перше рішення непродумане, що теперішні не доречне! "Ложка доречна до миски із борщем"
Маргарита
Яка різниця,змінили чи не змінили закон.Все одно ми на простої,бо директор нічого сам не вирішує.Відділ освіти вже все сказав....
Іван
Як це? А автономія школи,самостійність директора? Звісно,коли він в рот заглядає начальству,то є так,як ви пишете.
Коментувати
Рубіжне
Місто Рубіжне, Луганської області, освітяни не отримали відпускні за перші 24 дні, та й заробітну плату останній раз отримали за лютий, навіщо нам ще одна відпустка? МОН на нас не реагує, місцеві органи розбіглися. Звіти по учнях кожного тижня, та все безкоштовно. Безкоштовна праця - це рабство. Україно, тобі потрібні раби чи вчителі?
Марія
Для Рубіжне: Що ви мелете? Якщо ви не одержали з/п, значить заклад співпрацює з окупантами. А якщо ні, то до чого тут МОН? Висловлюйте претензії до своєї бухгалтерії, яка не здійснила необхідні нарахування.
Наиа
Рубежно в феврале было подконтрольно укр.власти
Коментувати