США можуть долучитися до відновлення закладів освіти

Президент закликав науковців США долучитися до відновлення українських закладів освіти

США можуть долучитися до відновлення закладів освіти

Президент Володимир Зеленський під час онлайн-спілкування з університетською спільнотою США запросив науковців приєднатися до програми відбудови шкіл і вишів в Україні.

Про це йдеться у повідомленні Офісу Президента України.

За його словами, за час повномасштабного вторгнення Росія знищила тисячі українських освітніх закладів.

Як розповів Глава держави, наразі напрацьовується великий план відновлення України, який передбачатиме, зокрема, відбудову шкіл, університетів, інститутів та інших закладів освіти.

«Зруйновані тисячі освітніх закладів. Для нас це велика трагедія. Тому будемо вам тільки вдячні, якщо в нас будуть такі проекти щодо відновлення на рівні міністерств освіти, на рівні освітніх програм, на рівні університетів», – зазначив Президент.

Також він зазначив, що відновлення є не тільки грошей, а й фахівців.

«Бо ми можемо побудувати якусь інституцію, університет, але дуже важливо, щоб були люди, які є носіями знань і фахівцями. Тому ми готові до такої спільної роботи та будемо дуже вдячні, якщо ви нам допоможете розбудовувати й нові освітні програми», – підкреслив Президент.

Володимир Зеленський наголосив, що план відновлення України передбачає програми відбудови різних галузей економіки та суспільного життя.

«Ми формуємо партнерські відносини з тією чи іншою інституцією, з тією чи іншою державою. У нас є навіть шефство. У нас уже є декілька таких прикладів. Знаю, що США оберуть для себе відповідний регіон для відбудови нашої країни, Канада, європейські держави», – розповів Президент.

Глава Української держави вперше в історії звернувся до студентів і лідерів найбільших вишів під егідою Американської асоціації університетів. До зустрічі долучилися представники близько півсотні закладів, зокрема Yale University, Harvard University, Boston University, Duke University, Cornell University, Brown University. Пряму трансляцію в кампусах дивилися близько 5,5 тисяч студентів.

Освіта.ua
17.05.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Голобородьку
За 12 000 гривень вони "точно" долучаться. Можете навіть не сомніватися. Про те, що зараз буде сказано, вже не раз казали. І не раз ще скажуть. Шановний президенте. Треба всіма силами цінувати тих науковців та вчителів, які маємо тепер. Адже це кваліфіковані спеціалісти, які мають досвід роботи, по-перше, а по-друге, вони розуміють обставини і вимагають не багато. Вчасно виплачувати ті копійки, у порівнянні із європейськими зарплатами, які вони отримують та умови безпечної роботи. Треба вберегти від мобілізації тих науковців та педагогів які втратили робочі місця через війну, а отже ніяк не можуть довести що вони працюють у закладах освіти на ставку. Якщо влада знехтує тими фахівцями, які є тепер. Нових вже не буде кому вчити. Це 100%. Адже навіть мати диплом це нічого не означає. Диплом має бути підкріплений стажем, знаннями та вміннями в першу чергу навчити, а далі все решта.