Понеділок після Пасхи буде робочим днем

Цього року 25 квітня, 2 травня та 9 травня будуть не святковими, а звичайними робочими днями

Понеділок після Пасхи буде робочим днем

Враховуючи умови воєнного стану, перший день після Пасхи – понеділок, 25 квітня, буде звичайним робочим днем. Також робочими днями будуть 2 та 9 травня.

Про це йдеться у роз'ясненні Державної служби України з питань праці.

У Держслужбі нагадують, що Кодексом законів про працю України встановлено 9 святкових днів (зокрема 1 травня – День праці, 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні) та 4 неробочі дні – релігійні свята, в які не проводиться робота (7 січня і 25 грудня – Різдво Христове, один день (неділя) – Пасха (Великдень), один день (неділя) – Трійця).

У випадку, коли святковий або неробочий день збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.

Таким чином, навесні 2022 року мали б бути вихідними днями понеділки 25 квітня (перенесення вихідного з 24.04.2022), 2 травня (перенесення вихідного з 01.05.2022) та 9 травня (святковий день).

«Однак статтею 6 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» встановлено інші правила на період воєнного стану, а саме призупинено дію статті 73 КЗпП щодо визначення святкових і неробочих днів. Тому 25 квітня, 2 травня та 9 травня є звичайними робочими днями, робота в які оплачується у звичайному порядку», – повідомили у Державній службі України з питань праці.

Освіта.ua
19.04.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анна
Уроки проводити 25 квітня та 2 і 9 травня? Вони ж у плануваннв не значаться. Змінився кзот по суті, то у дітей теж навантаження змінюється? Чи працюємо без дітей та уроків?
Яна
Понеділок після Великодня. Пасха це не свято. Детальніше вивчайте те, про що пишете.