В Україні скасують усі вступні іспити у 2022 році, – МОН

До ВР поданий законопроєкт, яким буде скасовано іспити для вступу на всі освітні рівні

В Україні скасують усі вступні іспити у 2022 році, – МОН

До Верховної Ради України поданий законопроєкт, яким буде скасовано іспити для вступу на всі освітні рівні.

Про це вранці 11 березня в коментарі телеканалу Україна 24 повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

За його словами, відповідне рішення буде ухвалено враховуючи воєнний стан, оголошений в Україні, та психологічний стан школярів і студентів.

Він також повідомив, що рішення ретельно опрацьовано спільно з парламентським Комітетом з питань освіти, науки та інновацій, фахівцями МОН та експертами.

«На сьогодні вже поданий законопроект, який для учнів випускних 11-х класів скасовує державну підсумкову атестацію, скасовує ЗНО, скасовує вступ у магістратуру за результатами Єдиного вступного іспиту, Єдиного фахового вступного випробування», – сказав Шкарлет.

Водночас він наголосив, що цього року при вступі до вишів буде передбачено механізм на кшталт ЗНО, який використовуватиме комп'ютерне тестування.

«Вступники не братимуть участь у якихось корупційних схемах, і ми спробуємо це зробити без стресу для дітей, але без застосування механізму зовнішнього незалежного оцінювання», – зазначив міністр освіти.

Для реалізації зазначеної схеми завершення навчального року та проведення вступної кампанії необхідне законодавче рішення Верховної Ради. За словами міністра освіти і науки, таке рішення може бути ухвалено найближчим часом.

Для отримання важливої інформації про освітній процес в Україні приєднуйтесь до сторінки Освіта.ua в Telegram.

Освіта.ua
11.03.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оксана
Добрий день. Ніде не можу знайти умови вступу до коледжу на основі 9класів,підкажіть, будь ласка
Яна
як поступати після 9 класу? за атестатом чи будуть теж якісь аналоги вступних екзаменів?
Ганна
Як будуть поступати після 9 класу. Чи будуть вступні іспети до вступу в медичний коледж?
Дар'я
Для Ганна: Для Яна: теж цікавить
Вікторія
також цікавить
Коментувати
Олена Довгаль
Як учням 9,11 класів отримати атестат про освіту, якщо вони знаходяться на окупованій території?
Катерина Степанюк
https://www.google.com/amp/s/www.ukrinform.ua/amp/rubric-society/3430748-skarlet-sprostuvav-cutki-pro-skasuvanna-zno.html Не відмінили ще ЗНО. Шкарлет сам собі заперечує.
Марина Дударь
Для Катерина Степанюк: Ну и дура. Закон про уже готов, осталось, формально его принять. Так что прочитай статю ещё раз. если вообще умеещь, идиотина.
Катерина Степанюк
Якщо немає, чим зайнятися, то іди краще повчи українську мову і літературу і заодно історію України. Бо скоро і громадянство України не будеш мати, якщо не складе ці предмети. А ЗНО із матюків у нас ще не придумали. Там би ти точно "умом сверкнула б".
Марина Дударь
Во блядище нашлось. где ж такие дуры берутсяя? Сама пиздуй. А то занятся нечем. пизда вонучая. заодно бошку пролечи.
Коментувати
Олеся
Я считаю лучше перенести дату проведения ЗНО. При поступлении лучше сделать два экзамена,например: украинский язык( язык и литература) на выбор, второй предмет профильный( биология,если в мединститут). Чтобы дети не готовились к математике,потому что это и так сложно было,а ещё в связи с нынешней ситуацией
Марина Дударь
Для Олеся: Господи помилуюй, где такие дуры берутся? Да уже не будет в этом году ЗНО.
Аня
Кто сказал что не будет? Пока ничего не отменили ещё.
Марина Дударь
От тебе надо, то пиздуй и здавай. Правде где будещ проходит регистрацию на екзамены, вот вопрос? Так что Аня, иди нахуй, стаким мнением.
Коментувати
Олена
Добрий день!Хотіла запитати,можливо,хто знає відповідь. В цьому тексті згадали ще й про відмінення будь-яких вступних екзаменів до вищих навчальних закладів.Так ось,чи будуть екзамени проводити,наприклад,в коледжі чи училищі?Не тільки у вишах навчаються діти
myrasa
Для Олена: Думаю что надо узнавать.
ДепартаментДюсолей
Для Олена: причому тут ЗНО до поступлення в коледж чи училище, якщо ти поступаєш туди після 9-го класу??? А якщо після 11 класу хтось захоче поступати в коледж чи ліцей то буде просто здавати вступний екзамен.
Коментувати
ДепартаментДюсолей
Бачу найбільше запінилися тут ті хто веде репетиторство до ЗНО! От для них це дійсно велика проблема, відміна цього ЗНО, бо вони втрачають справжный заробіток ( уроки в школі то так, підробіток для більшості). А те, що війна, то таке... Цинізм багатьох педагогів просто зашкалює....
Саша
Для ДепартаментДюсолей: Так, а яка різниця? Тестування однаково буде (можливо в іншій формі) + там до самих тестів фігня залишилась. Не думаю, що ви маєте рацію. Просто це питання де є багато різних поглядів та інтересів.
Марина Дударь
Для Саша:Ну если тебе нет разницы то сезди в Харков, Чернигов, Киев, Бучу, Васильков и другие города помоги месному насилению, болше ползы будеть. Как это я делаю. А то тут уже появллис индивыды которые ссылки бросают на стьатй на статй котрое я же и пишу. И дурачки которых только матом наченаеш посылать начинают что то делать.
Коментувати
Жук Надія
Я підтримую пропозицію про скасування ЗНО у 2022 році. Головне для нас сьогодні - це збереження життя дітей.
Марина Дударь
Для Жук Надія: вы тут оставили самый одикватный коментарий.
иван
спасибо пока все поняпно
Коментувати
Алессандро Реми
Здавалося б, війна повністю змінила життя людей. І українцям тепер не до навчання та не до ЗНО. Ми маємо зовсім інші проблеми. Нам треба вціліти при бомбардуваннях, треба вижити в умовах гуманітарної катастрофи і, найголовніше, нам треба перемогти! Наш президент у своєму зверненні до народу від 10 березня сказав: «Ми реально боремося! Ми воюємо за нашу незалежність, за нашу свободу, за рівність для всіх на континенті!» Тобто ми боремося за європейські цінності, які є запорукою світла та розвитку у всьому світі. І одна з таких цінностей – це рівність можливостей для кожного. Саме ця цінність дозволяє якнайкраще забезпечити справедливість та поступальний розвиток суспільства. ЗНО якраз і є тим інструментом, який надає кожному громадянину рівні можливості, в даному випадку в здобутті освіти. Не гроші, не зв’язки, а саме здібності та праця визначають майбутнє кожної людини. Що може бути справедливіше за це? Чому ж саме зараз я пишу про ЗНО? Продовження статті https://www.facebook.com/alessandro.remi.1
Марина Дударь
Для Алессандро Реми: правлино буде дать выбор, хочеть ли абитуриент сдават это "ЗНО" да или нет.
Валад Воронин
Для Алессандро Реми: Вам что важнее: здоровье детей или зно? Из за войны у детей стресс, многие могут впасть в депрессию. Им нужно будет время на адаптацию. Но , если еще делать дни, это будет еще один удар на нервную систему. Подумайте! Дети не роботы. Они люди! У кого то нервы железные, у кого то нет. Не травмируйте им психику, еще своими зно.
Коментувати
Куца Людмила
Шановна Марина Дудар, в моєї дитини все ок і з загальним розвитком, і з тими предметами які не потрібно здавати. Ми "за" справедливий вступ!!! Ви "проти"?
Марина Дударь
Для Куца Людмила: с общем, возможно всё и хорошо, но судя по вас то с умственными способностями у вас не очень. Кто хочет поступать тот поступит и ни какое "ЗНО" ему не надо. даже я смогла, поступит без внт в вуз после колледжа, и нечего всё было по честному. У меня соседка инвалид она тоже поступала без всяких там "зно". Даже гранд на обучение смогла выиграть. Так что не все кто задаёт тестирование гарантировано сможет поступит в ВУЗ.А многие кто сдавал как раз тестирования(50%. они не могут там поросту учится) после первой и второй сессии убудут отчислены.
Олександр Гранд
Я погоджуюсь, що ЗНО потрібно замінити на іншу форму тестування, оскільки саме ЗНО провести неможливо, але саме тестування досить хороше і правильне, не варто множити корупцію і "об’єктивні" тести кожного окремого ВНЗ. Сама система ЗНО чудова, але зараз потрібна якась альтернатива.
Марина Дударь
А вы правы.В этом году из за военых дейтвий, стоить отмент экзаманы. А свашимы идеями я согласна.
Коментувати
Куца Людмила
ЗНО - єдиний спосіб вступити до вузу по знанням, а не по якихось "інших" критеріях. До цього випробування наші діти готувалися одинадцять років, а не кілька місяців. Стреси є в усіх, а ця невизначеність і незрозумілість загонить в ще більшій стрес. Зараз вигідно кричати тим, хто всі ці роки байдики били, а тепер хоче прослизнути по якихось "інших" критеріях.
Марина Дударь
Для Куца Людмила: Луче твой дети учились, а не толко до тестов готовились. Жаль что все те кто только "готуючись" к зно, намного тупее, чем те кто нетолько готовился к тестированию, но и учится в школах и коледжах. Мне не верете спросите у педагогов в своей школе про тестирование, они вам всё раскажут.
Марина Дударь
Для Куца Людмила: Многие кто поступал без вашего "ЗНО", после коледжа когда это было возможно, говорять что было намного проще небыло не какого стреса, многие поступали на бюджет.
Валад Воронин
Для Куца Людмила: Шановний "РЕПЕТИТОР", а враховуєте, що стресовий стан блокує мозкову діяльність на засвоєння знань?
Коментувати
natala
Шановній нешизофреник Сергей Лимонов !Наши діти зараз переживають страх,біль ,гнів ... Дійсно знання предметів можливо недоречно перевіряти зараз,але зайняти думки та увагу учнів необхідно .Татусі зараз не з усіма вдома! В кожному населенному пункті формують тероборону ! А дітей часто так бережуть ,що вони стають просто безпорадними ! я ще раз наголошую,що перевірка знань з вказаніх предметів це і зняття стрессу і розвиток навиків самозахисту та самозбереження!Як це всеорганізувати -справа методистів ,моя думка--- шо це потрібно!
Марина Дударь
Для natala: Согласна с вами. Как умно висказались. А у Сергея Лимонова в прошлом году были выновате льготникики, в двух других были виновате выпусники коледжей и т.д. И это у него постоянно.
Саша
Як ви пропонуєте це організувати? Замінять на електронну форму, готуйтесь до тестів.
Коментувати
Сергей Лимонов
За п’ятнадцять днів військових дій в Україні було 277 закладів освіти постраждали від бомбардувань та обстрілів. Дев’ ять з них було повністю зруйновано. Агресор стверджує, що наносить удари виключно по військових об’єктах нашої країни. Сьогодні навіть міністр закордонних справ рф Лавров заявив, що вони не нападали. Але ми то знаєм і нас їх пропагандою не задурити. Суд Гааги чекає на докази злочинів окупантів на нашій землі. Міністерство освіти і науки зібрало численні факти та аргументи, які спростовують це твердження: російські війська руйнують школи та університети, дитсадки і дитячі будинки. На сторінці МОН буде оновлювати інформацію про кількість руйнувань, завданих українським закладам освіти внаслідок нападу Росії на Україну.
natala
Я розумію так ,що учнів необхідно організувати на ретельне вивчення теорії збереження здоровя та способів захисту та самозахисту в такий час! можливо провести також змагання на кращого "захистника Вітчизни". Це на мою думку , покращить впевненість молоді у власних силах!
Сергей Лимонов
Для natala: Ще одна шизофренічка! І де ви беретеся тільки?
Марина Дударь
Тоже мне бездарь, с женщин научился оскорблять, а свою шизофрению лечить не хочеть.
Коментувати
natala
Обовьязково !Охорона здоровья ,фізична підготовка , захист Вітчизни! У цьому році обовязково необхідно перевірити учнів!
Валад Воронин
Для natala: Вот мне сейчас занимаясь волонтерской деятельностью, принимая друзей беженцев с Харькова, Мариуполя и Сум вот прям очень хочется задрачивать формулы и периоды истории. Вот прям заняться нечем! Если и напишут ЗНО то это будет само худшее ЗНО за все годы. Из-за стреса, возможно убитых родственников и т.д. Не до этого нам сейчас.
Сергей Лимонов
Бережи тебе Бог!
Коментувати
Сергей Лимонов
Російські фашисти- знесли вщент Харків-Маріуполь-Волноваху- Бучу -Ірпінь -Ізюм пів -Київа! Про які екзамени ви тут торочете! Чи ви живите у іншій реальності (в "Матриці")?
Сергей Лимонов
У вас в квартирі (будинку) спалахнула пожежа і ось-ось вибухне газ- а ви вперто не помічаєте цього і сперечаєтеся про колір шпалер у спальні!
Марина Дударь
Руский фашист себя сам обозначил. А вот Тестирования пройдут типа зно в самих в ВУЗАз. Сдохни уже, нахуй. Помочь тебе сдохнуть
Сергей Лимонов
Біогумус! В конуру!
Коментувати
Безкопильний Іван Іванович
А після 9 клас у коледж не відміняють вступні іспити?!
myzno22
Розумію, що багато учнів втратили зв’язок з своїми школами і репетиторами тепер не в змозі готуватись до ЗНО(чи його альтернативи). Пропоную долучатись до моїх учнів на безоплатній основі та разом проходити матеріал. ( ми тепер на 24 темі: "Західноукраїнські землі в міжвоєнний період". Якщо ви десь приблизно в цих межах то будемо раді бачити) + учні 8-10 класів також можуть долучатись. Для цього потрібно підписатись на сторінку в інстаграм "myzno22" і якщо вистачить хоробрості)) написати в повідомлення який ви клас і чи хочите долучатись до наших уроків з Історії України.
Валад Воронин
Для myzno22: Ще одна репетиторка, МОН спільно з батьками дітей уже все вирішили, випийте чайку і заспокойтеся.
Марина Дударь
Для Валад Воронин: тоже выпий чаю и успокойся, ато назад в психушку заберуть.
Валад Воронин
Для Марина Дударь: если в твой дом сегодня не пришла война это не значить что ее не будет завтра и может оказаться что ты тоже будешь беженцем. Нужно уже наконец-то повзрослеть и не думать только о себе.
Коментувати
Артем
Якщо МОН України скасує ЗНО та зробить якийсь аналог, то що робити людям, які вже мають сертифікати зно та хотіли б вступити за тими результати. А, якщо особа хотіла використати результати того року + результат цього року ЗНО, то що в такому разі робити ?
Ярослав
Для Артем: та сама проблема! Не розумію як можна бути таким тупим , щоб відмінити ЗНО. Я просто вражений , жах
Ничего не понимаю как быть
Мы в Харькове, не поступили в мед из-за низкой математики, собирались только ее переписать, а биология и украинский за прошлый год. И что теперь?
Марина Дударь
Для myzno22: Что то погожое на ВНТ, и ЭВИ будут проходит при вузах вместе с другими экзаменами. Кому будет интересно то просто подходите в интересующий вас вуз, и там всё сможете сразу сдать, вот и всё.
Коментувати