Про роботу закладів освіти в умовах воєнного стану

Воєнний стан в Україні запроваджено з 5:30 24 лютого 2022 року строком на 30 діб

Про роботу закладів освіти в умовах воєнного стану

24 лютого 2022 року, в Україні введено воєнний стан. Президент підписав Указ №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», який підтримано Верховною Радою.

Воєнний стан запроваджено з 5:30 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

У Міністерстві освіти і науки зазначають, що воєнний стан – це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності, територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям і органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, а також тимчасове обмеження конституційних прав і свобод людини та громадянина, прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

МОН закликає громадян зберігати спокій і розсудливість. Всі заклади освіти, за можливості, здійснюють навчання в дистанційній формі. Ми просимо Вас залишатися вдома.

З метою забезпечення відповідного режиму діяльності функціональної підсистеми пропонується керівникам департаментів (управлінь) освіти і науки обласних державних адміністрацій, закладів вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти, підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління МОН, забезпечити:

  • надання освітніх послуг у встановлених обсягах, відповідно до визначених освітніх програм і планів, а також здатності швидкого відновлення освітнього процесу;
  • виконання заходів планів цивільного захисту на особливий період;
  • готовність до здійснення оповіщення органів управління та сил цивільного захисту, учасників освітнього процесу та працівників про виникнення надзвичайної ситуації; інформування про межі поширення, наслідки, способи та методи захисту, а також дії у зоні можливої надзвичайної ситуації;
  • уточнення та здійснення заходів щодо захисту учасників освітнього процесу, працівників підприємств, установ, організацій і прилеглих територій у разі виникнення надзвичайних ситуацій;
  • готовність наявних сил і засобів цивільного захисту, можливість залучення додаткових сил і засобів у разі виникнення надзвичайних ситуацій;
  • створення та використання об’єктових матеріальних резервів для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій і ліквідації наслідків;
  • негайне інформування про загрозу виникнення надзвичайних ситуацій, порушення функціонування суб’єктів освітньої діяльності або загрозу припинення надання освітніх послуг органів управління освітою та цивільного захисту обласних державних адміністрацій, територіальних органів Служби безпеки, Державної служби з надзвичайних ситуацій і МОН;
  • у разі безпосередньої загрози життю та здоров’ю учасників освітнього процесу на об’єктах освіти вводити в дію Плани евакуації закладів освіти.

Керівникам закладів вищої освіти:

  • перевести в готовність об’єктові формування цивільного захисту до дій за призначенням у взаємодії з територіальними формуваннями цивільного захисту щодо проведення великих обсягів робіт із ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, у тому числі тих, що виникли внаслідок воєнних (бойових) дій чи терористичних актів, а також проведення відновлювальних робіт на власних об’єктах;
  • бути в готовності за рішенням місцевих держадміністрацій, міських рад у містах обласного значення та за особистою згодою залучити власні об’єктові формування цивільного захисту до виконання завдань за призначенням на об’єктах інших суб’єктів господарювання чи на визначених територіях.

Освіта.ua
24.02.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталя
Мене такМенетакож цікавить питання чи можуть під час воєнного стану закривати школи?Як маленьким дітям їхати в сусіднє село,хто за них буде відповідати?Батьки зробили ремонт за свій кошт,а тепер вони хочуть закривати
Оля
Чи у всіх школах є ліцензія на медичний кабінет. Якщо є кабінет .медсестра чому деректора не роблять ліцензій. Чому це ніхто не провіряє. Якщо немає ліцензії то не повино бути медсестри.чи школі вигідно коли медсестра отримує 5 тис. Особливо це на Сарненщині. Хто за це відповідає. І чому неодин директор не був покараний за це
Saha
Чому в школі Тутовичі не можуть виплатити 2/3 . Самі собі вирішують що кому і по скільки платити. Коли навіть якщо простій то платиться 2/3. Коли інші суміжні працівникі отримують повні ставки.
Ірина
Для Saha: внас теж так . Директор та бухгалтер вирішує кому і скільки платити. Роблять що хочуть. Адже в Україні війна ніхто це не контролює і не провіряє.
Коментувати
Оксана
А чи можна під час війни закривати школи? Нашу сьогодні закрили рішенням сесії. Хто підкаже, чи правомірно?
Олена
Доброго дня! Теж цікавить це питання.
Лариса
І у нас прийняли рішення на сесії, навіть не дочекавшись закінчення терміну громадського обговорення( лишилося чотири місяці).
Коментувати
Наталя
Чи може директор навчального закладу у військовий час заставлять чергувати вчителів?
Ілона
Теж цікавить таке питання
Тетяна
Те саме питання. Дуже актуально
Коментувати
марія
добрий день. скажіть будь ласка чи може завідуюча ЗДО звільнити з роботи Медсестру у воєнний час. якшо вона поїхала закордон в Чехію.
Марина
Чи повинен вчитель знаходиться на робочому місці під час військового стану? В мене мала дитина з якою нікому перебувати вдома. Чи є якийсь правовий документ який підтверджує, що я маю бути на робочому місці? Які дії я можу прийняти щоб знаходитися у безпеці та забезпечити безпеку своїй дитині?
Галина
Для Марина: Ви серйозно? Військовий стан.
Олександра
Таке саме питання і серйозно. Директор школи заставляє щоденно ходити вчителів на роботу,відсутність пояснювати або заявою за свій рахунок або лікарняним. Хто може з правової точки зору це прокоментувати???
Коментувати
Галина
Доброго усім дня. На сьогодні ,28 лютого у нашій школі канікули. Чи має вчитель знаходитися на робочому місці під час канікул, коли в Україні введено військовий стан P.S. З дому до місця роботи 20 км. Дякую. Тримаймося....Ми єдині ????????
Світлана
Для Галина: Мене теж цікавить це питання.
Ірина
Така ж ситуація
Коментувати
Випускник
Адміністратори сайту! Видаляйте всі провокаційні пости! Зараз не той час, щоб з’ясовувати, хто скільки вкрав і розтягнув! Україна відчайдушно бореться з ворогом! Не дозволяйте маніпуляторам переконувати, що їм жалко життів наших дітей і треба йти на капітуляцію. Це освітянський сайт, чи розсадник сепаратизму і капітулянтів??? Смерть ворогам! Слава ЗСУ!
adm
Для Випускник: Дякуємо, з вашою допомогою будемо намагатись це робити
Коментувати
Карпович
Війна показала - хто є хто! Люди за Украіну! Але скільки ми дурного наробили , розтягнули копалини, енергоносіі по приватним карманам, зареформували по горло школу, добиваємо внз… Не дбали за безпеку. Робимо висновки- захищаємо краіну, живемо своім розумом!!