Уряд затвердив концепцію розвитку професійної освіти

Документ передбачає реалізацію децентралізації, осучаснення змісту та якості освіти

Уряд затвердив концепцію розвитку професійної освіти

Кабінет Міністрів затвердив концепцію Державної цільової соціальної програми розвитку професійної (професійно-технічної) освіти на 2022-2027 роки.

Документ передбачає реалізацію реформи децентралізації, осучаснення змісту та якості освіти, розвиток партнерства, а також популяризацію професійної освіти.

За словами міністра освіти Сергія Шкарлета, МОН змінює підхід до профорієнтації школярів, популяризує професійну освіту, здійснює ремонт і обладнання майстерень, а також планує підвищити заробітні плати педагогам.

«Все це передбачається Концепцією, як і повне руйнування несправедливих стереотипів щодо закладів професійної освіти та буцімто непрестижності фахів, за якими вони готують спеціалістів. Вірю, що підтримані сьогодні системні зміни дозволять уже за кілька років гарантувати працевлаштування всіх випускників професійно-технічних закладів, а також їхню повну реалізацію як висококонкурентних фахівців на ринку праці», – зазначає міністр освіти і науки.

У Концепції визначено проблеми сфери та шляхи вирішення: підвищення мотивації педагогів шляхом збільшення зарплат і залучення більшої кількості міжнародних партнерів.

Окрім того, документ визначає ключові показники ефективності сфери професійної освіти. Зокрема, заклади мають виконувати державне та регіональне замовлення на підготовку робітників не менше, ніж на 95%, працевлаштування випускників має складати близько 80%, а у кожній області будуть створені центри професійної досконалості.

Важливим результатом Концепції має стати остаточна передача профтехів із державної у комунальну форму власності та розширення їхньої автономії.

Освіта.ua
09.12.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Василь Шминдрук
Черговий мертвонароджений папірець з наперед відомими ефективністю і результатом. За часи незалежності держави, кожна недолуга влада (а іншої у нас ніколи не було), розробляла і писала положення, напрямки, вектори, доктрини, концепції, стратегії. А віз і нині там. Через два з хвостиком роки усе буде повторюватись по новому колу.
Кучерявый
Евросоюз бабла подбросил! Будут окучивать.
Кукен Квакен
Ха-ха-ха! Її вже 100 раз затверждували. Скоро профтехосвіти не буде!