Закладам освіти варто підготуватися до переходу в онлайн

МОЗ подало клопотання щодо переведення України на «жовтий» рівень небезпеки

Закладам освіти варто підготуватися до переходу в онлайн

У разі переведення всієї території України з «зеленого» на «жовтий» рівень епідемічної небезпеки, яке може відбутись вже наступного понеділка 13 вересня, працювати у звичайному режимі зможуть лише заклади освіти, колективи яких провакциновані на рівні щонайменше 80%.

Про це у коментарі телеканалу Україна 24 повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

За його словами, Міністерством охорони здоров'я подано клопотання до Кабінету Міністрів щодо переведення всієї території України з «зеленого» на «жовтий» рівень епідемічної небезпеки через перевищення індикаторів, що дозволяють перевести територію країни з зеленого рівня епідемічної небезпеки в жовтий.

«Ми від МОЗ подали клопотання до Кабміну, поточного тижня відбудеться комісія техно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яка розгляне наше звернення. І швидше за все, з наступного понеділка Україна перейде на «жовтий» рівень епідемічної безпеки. Відповідно, будуть встановлені додаткові обмеження, які передбачені для жовтого рівня і стосуються в основному масових заходів», – сказав Ляшко.

Він також зазначив, що на «жовтий» рівень небезпеки перейде вся територія України. Водночас якщо у регіонах відбуватиметься погіршення ситуації до «помаранчевого» або «червоного» рівня, країна перейде до регіонального розподілу на зони епідемічної небезпеки.

«Щодо освітніх закладів, то діє норма, яка передбачає, що школи в off line працюють, якщо 80% педагогів вакциновані проти коронавірусної хвороби. У разі, якщо така норма не дотримується, то школи переходять в online режим», – сказав міністр охорони здоров'я.

Він також зазначив, що для «жовтого», рівня епідемічної небезпеки вакцинованими вважатимуться особи, які отримали навіть першу дозу вакцини, водночас для «червоного» – має бути забезпечений повний курс вакцинації.

Як відомо, перехід країни на «жовтий» рівень епідемічної небезпеки (середній рівень захворюваності) означатиме, що відвідування закладів освіти стане можливим лише  за умови, якщо в ньому вакциновано щонайменше 80 % персоналу.

Освіта.ua
07.09.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Марина
А до чого тут 80% вакцінованих вчителів? Інфекцію принесуть діти з школи додому і положать на лікарняні всіх, так було прошлою осінню.
1st
Для Марина: Ну так нe існує способів запобігти розповсюджeнню крім тривалого жорсткого карантину і контролю за пeрeміщeнням насeлeння алe ж ніхто на цe нe підe. Вакцинація доступна абсолютно всім і допомагає уникнути госпіталізаціі і важкому пeрeбігу хвороби. То вжe проблeми батьків, якщо вони нe вакциновані. От і виходить: щоб вбeрeгти максимум людeй від заражeння трeба всіх і всe закрити (мінімізувати розповсюджeння вірусу), при чому жорсткішe ніж ранішe (всі знають як люди дотримувались обмeжeнь і вeрeщали минулого разу), або всіх вакцинувати, щоб змeншити смeртність (бeз обмeжeння розповсюджeння вірусу). Ні того, ні іншого люди нe хочуть і робити нe будуть...
Коментувати
Владислав
Чому не закривають школи . Коли так розповсюджується ковід . А не чекати коли всі захворіють Краще робити строгий карантин щоб запобігти розповсюджені Ковід дельта.
Леонід
А де це проф.спілка? Яка має відстоювати права освітян. Чи вона просто існує за наші кошти?
Тамара
Для Леонід: Виходьте. Я вийшла.
Коментувати
учителька Чернівці
Писати заяву і все. Іншого виходу не має. Влада обманює людей. Тут вони говорять про дистанційне, а там відправляють бригади примусово вакцинувати. Витримати такий тиск психічного не можливо.
Аліна
Зібралися самі хіміки, вірусології і вчені! Ой! Вони все знають! Все розуміють! А що не знають , то їм розкажуть "професор якихось університетів". І віруючі підтягнулись! Що ми можемо говорити про рівень освіти в країні , яка скочується до середньовіччя? Вакцина - зло! Все решту добро. Ковід - зло! Захворів - у лікарню чого біжиш? Лікуйтеся свічками, "професорськими" порадами та травичкою. Не допомагає? Відкрийте шановні вчителі (вважаєте себе освіченими) нарешті підручники та вчіться!
Ігор
БАНДЮКИ А ДЕ ОБІЦЯНІ НОУТБУКИ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ? А ЧОМУ ХАСИДИ В УМАНІ ТИСЯЧАМИ ХОДЯТЬ БЕЗ МАСОК А ВИННІ ВЧИТЕЛІ В ШКОЛАХ?
Виктория
Для Ігор: А вы от кого ожидаете ноутбук... От родителей учеников????
Коментувати
Bondarenko UA
Враховуючи офіційну інформацію вакциновані особи захищені від важкої форми хвороби, тобто вони так само як і не вакциновані можуть хворіти без симптомів і бути осередком інфекції. А тепер саме цікаве — якщо 80 % співробітників вакциновано можна працювати в звичайному режимі, якщо ні то — дистанційно. Шановні, де логіка! Вакцинований вчитель який буде боліти в легкій формі або взагалі безсимптомно принесе інфекцію в клас не вакцинованих дітей і сам того не знаючи буде розповсюджувати інфекцію. На мій погляд схоже на диверсію. Можливо я помиляюсь, бо я не фахівець в галузі медицини але на мій погляд до цього питання потрібно ставитись відповідально.
Вас
А що вакцінація ЗАХИЩАЄ від захворювання ??? А скільки потрібно % ЗАХВОРІВШИХ вчителів, щоб школа перейшла на дистанційне начання.
Владислава
Это шантаж в чистом виде. Или колитесь работники школы, или школа закроется на дистанционку. Вакцинация - личный выбор каждого. Но нет же, давят на директора школы, тот давит на работников школы. И проблема в том, что ему не важен твой выбор, ему нужно отчитаться руководству (и прикрыть своё место), а персонал всего лишь проценты, которые нужно набрать, чтобы школа не ушла в онлайн. А говорят декомунизация, она родная, но в другом виде.
Правда
У школах фіксуються спалахи коронавірусу, а мобільні бригади йдуть вакцинувати. Влада точно думає що робить? А якщо учителі контактували з хворими і знаходяться на ранній стадії зараження. Якщо не каліцтво то смерть.
Якось так
Завтра на Уряді можуть знизити поріг вакцинованих з 80% до 70% для можливості роботи закладів освіти в жовтій і помаранчевій зоні. Та враховувати в ці відсотки не тільки повністю вакцинованих, а й тих, хто отримав одну дозу. Як то кажуть - якщо щось/хтось не відповідає вимогам/правилам, то зміни вимоги/правила. Розпочали грати в шахи, а коли почали програвати, вирішили догравати в шашки (Чапаєва).
Марія Федорівна
Щодо дурного питання про вакцинацію: який дурень вакцинується, коли йде масове поширення хвороби. Хто хотів вакцинуватися, це вже зробив, і не кажіть, що не було можливості, вакцини були. Після вакцинації зараз рекомендовано 1-2 тижні мінімум контактів, то це що, у школі відпустку брати. Просто вакцина дає навантаження на організм, та плюс ще носії вірусу можуть додатися. Тому можна легко заразитися, та й серйозно захворіти, якщо вакцинуватися в розпал епідемії.
Чернівці і К
Подивіться як біснується ДОН. 5G ще не увели, а вже біснуються. Вам на якій мові сказати. Школи - учні та учителі готові до дистанційного навчання. А ДОН треба притягнути до кримінальної відповідальності за те, що приховують від керівників інформацію про "Дельту" серед дітей. 45 учнів злягло за тиждень. Це якої сили має бути коронавірус! А вакцина проти дельти не діє ви новини читати вмієте? Ще тиждень і без вакцинації усі мали перейти на дистанційну форму. Але ціль стерелізувати. І тут учителі мусять боротися. Стоячи віддаємо честь тим колективам де усі 100% не вакцинувалися по релігійним переконанням. Вони молодці. А 40, 60% це аби підігріти. У нашій школі кожен кабінет забезпечений Інтернетом. Кожен учитель так само Інтернет на дому має. 95% учнів мають засоби для навчання. Що ви хочете? Батьки тільки за дистанційну форму. Бо самі теж люди. До вас ще як говорити? Ми самі не християни. Але у біді усі брати. Християни боряться проти чіпування, а ми по іншим причинам. Але ціль одна.
Марія Федорівна
Давайте поміркуємо. Вакциновані хворіють? Хворіють (якщо хто не знає, не захищає вакцина від зараження), і не факт , що легко хворіють. заражають інших? Заражають: вакцинованих і невакцинованих вчителів, техпрацівників, УЧНІВ. Якщо врахувати, що більшість вакцинованих може хворіти в легкій формі, то вони будуть ходити на роботу навіть при перших ознаках ковіду (бо вони ж вакциновані, їх не візьме), ці вчителі будуть заражати ДІТЕЙ, діти батьків і старших родичів, хвороба буде прогресувати і поширюватися. Якщо ж перейти в онлайн навчання, ланцюжок заражень перерветься. Отож я хочу, щоб моя школа при "кольорових" рівнях працювала онлайн, і не поширювала ковід.
Тарас
У Києві усі школи майже вже мають 80% і по наказу мають учитись і в червоній зоні. Але діти і двірники з кухарями хворіють так же як і вчителі і отже отримуємо 6-7% вакцинованого всього колективу. Школа буде потужним джерелом захворювання ковідом для усього міста. Чим ви думаєте? Не головою явно
Якось так
Так МОН тільки вчора розвінчало цей "фейк" ;) "Стоп-фейк: інформація щодо запровадження дистанційного навчання на території всієї України є недостовірною" https://mon.gov.ua/ua/news/stop-fejk-informaciya-shodo-zaprovadzhennya-distancijnogo-navchannya-na-teritoriyi-vsiyeyi-ukrayini-ye-nedostovirnoyu А тут такий удар під дих від МОЗ. То, хто ж поширює фейки? Міністр охорони здоров"я чи невстановлена особа з пресслужби Міністерства освіти і науки України?
Та що Ви дивуєтеся
Для Якось так: У нас завжди так - права рука не знає, що підписує ліва, і навпаки. А потім дивуються, чого воно у нас все так неузгоджено виходить, один наказ суперечить іншому, міністерство листом призупиняє дію Постанови КМУ чи навіть Закону... Про пресслужби - то взагалі окрема розмова... От міністр тут про школи (загальноосвітні) - а у них учні переважно із одного міста (села, селища, району в місті), правда, якщо це опорна школа, то можуть бути і з кількох навколишніх сіл. А у виші (особливо київському) - студенти з усієї України, раптом що - то розвезуть "свіженький ковідик" по всій території. І чомусь знову ж таки тільки про вакцинацію викладачів говорять, а студенти?
Сергій
«Вважаю, ідеальною була б така схема: департамент охорони здоров’я раз на тиждень подає до кожної школи інформацію: мовляв, у вас вакциновано стільки-то працівників. При цьому медицина бачить прізвища, а освіта – ні. І не має бачити, бо це буде приводом до тиску і змушення до вакцинації, яка наразі у нас є добровільною. І хоча я не вважаю, що це цілком відповідає інтересам громадського здоров’я – але так воно є. І ми маємо дотримуватися вимог чинної нормативної бази…», – підкреслив освітній омбудсмен Сергій Горбачов.
Коментувати