МОН планує перезавантажити систему профосвіти

Міносвіти планує зміцнити професійну освіту та зруйнувати стереотип про її непрестижність

МОН планує перезавантажити систему профосвіти

Міністерство освіти планує перезавантажити систему професійної освіти, зміцнити її й зруйнувати застарілий стереотип про її непрестижність.

Про це заявив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет під час відкриття національної конференції «Освіта можливостей: нові горизонти професійної освіти в Україні».

За його словами, професійна освіта довгий час не отримувала в Україні належної уваги з боку керівництва держави, освітніх управлінців, а також фінансувалася за залишковим принципом.

Він також наголосив, що зусилля фахівців із професійною освітою рухають економіку вперед.

«Ця ідея має постійно транслюватися суспільству, змінювати його філософію щодо професійної освіти. Пишаюся, що впродовж 2020 року і на 2021 рік виділено найбільше коштів на створення навчально-практичних центрів. Я, зі свого боку, просуватиму інтереси сфери на урядовому рівні, щоб наступного року збільшити видатки на розвиток та забезпечення галузі» – наголосив Шкарлет.

Міністр також підкреслив, що програмними цілями МОН передбачено створення доступної та якісної освіти для громадян України в безпечному, комфортному, інклюзивному, сучасному та цифровізованому освітньому середовищі, а випускники закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти – конкурентоздатні на ринку праці, вони мають усі можливості для безперервного професійного зростання та забезпечують розвиток людського капіталу держави.

Освіта.ua
08.07.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оксана
Закрити ці бурси, де 99 % учнів не вміють читати та писати! Ці заклади потрібно ліквідувати, щоб діти хоч трішки старалися вчитися у школах!
Галина
Для Оксана: якраз навпаки. Треба щоб більше йшло дітей в ці бурси, де навчають робітничих професій тих, хто не здатен опанувати шкільну програму, замість спроб протягти їх до вишів
Местный
Для Оксана: а в "бурсы" эти дети приходят с каких учебных заведений? Именно после школ они писать и читать не умеют... а в бурсах мастера и преподаватели с нуля обучают их.
Коментувати
Tet-a-tet
Створення навчально-практичних центрів мало би супроводжуватися оптимізацією закладів ПТО,особливо у великих містах,де однотипних ПТУ буває по декілька. Може у цьому процесі настане прогрес цьогоріч,але поки що кормушки для чиновників зберігаються. Розумніше,на мій погляд, направляти необхідні кошти на розвиток тих закладів ПО,які забезпечують інтереси держави:транспорт,енергетика,водне та лісове господарства,реставрація тощо. А решта професій можуть і повинні навчати приватні фірми за свої кошти,особливо торгівля,ресторанний та готельний сервіс,легка промисловість і т.п. Правда,чиновників у МОНІ буде потрібно менше,так це ж велика радість.
Скрипач не нужен
Раньше ящик рассказывал, какие бесполезные сельские школы. Теперь будет вещать о престижности сантехников?
Явсевижу
Для Скрипач не нужен: сантехники и электрики сейчас на вес золота. Попробуйте вызвать, не дозовешься. Их мало, часть за границей. Вопрос не только, чтоб их готовить, а какая зарплата их будет ждать? От государства. То копейки по нынешним временам.
Коментувати