Луцький: Експерименти, які проводила попередня влада, зруйнували систему освіти

Народний депутат ПР М.Луцький повідомив про переваги переходу до 11-річної системи навчання

Луцький: Експерименти, які проводила попередня влада, зруйнували систему освіти

За його словами, попередня влада зруйнувала не лише систему вищої освіти, але й занапастила систему дошкільного навчання і середньої освіти.

На переконання Максима Луцького, перехід на 12-річну систему навчання був недоцільним.

Народний депутат наголосив, що підготовка прийнятого закону щодо 11-річного навчання відбувалася прозоро і з урахуванням думки громадськості, на відміну від того часу, коли ухвалювався перехід на 12-річну систему навчання.

"Ми 9 червня провели парламентські слухання "Впровадження 12-річної системи загальноосвітньої школи в Україні. Проблеми і шляхи їх подолання", на якій були присутні освітяни. Ми самі не очікували реакції, коли більше 75% присутніх категорично висловлювалися проти 12-річної системи навчання. За результатами парламентських слухань було підготовлено відповідне рішення і спільно з Міністерством освіти і науки підготували законопроект", - зазначив політик.

За словами Максима Луцького, представники опозиції, в тому числі і голова Комітету Верховної Ради з питань освіти та науки, цинічно ігнорували засідання комітету. Депутат-регіонал вважає, що опозиція свідомо перешкоджала проведенню засідання, інформуючи членів комітету про нібито відсутність кворуму.


Максим Луцький наголосив, що процедура розгляду законопроекту не була порушена. "Причина криється в абсолютно полярних поглядах на необхідність цього законопроекту", - заявив він.

Політик вважає, що експерименти, які влаштовував попередній уряд і особисто "міністр" Вакарчук, зруйнували систему освіти. "Вакарчук кожного дня знищував і довузівську підготовку. Ця людина знищила дорослу освіту. Тобто отримання другої освіти", - сказав він.

За словами Максима Луцького, ухвалений парламентом закон про освіту відповідає сьогоденню і є базовим.

"Сьогодні 12-й рік навчання є надуманим. По суті, в ньому закладено повторення учбового матеріалу. Тож не має нічого складного, щоб перетворити 2 роки навчання на один", - зазначив народний депутат. При цьому він наголосив на тому, що у відповіді Генерального директора Ради Європи, який нещодавно надійшов до Міністра освіти і науки України, зазначено, що різниця в один рік не є достатньою причиною для невизнання кваліфікації, яка дає доступ до вищої освіти.

Торкаючись теми дошкільної освіти, Максим Луцький зазначив, що в законі чітко зазначено про те, що дошкільна освіта здійснюється "як на базі державних, так і на базі приватних навчальних закладів. Також дітей можна готувати до школи і вдома, якщо з ними займаються кваліфіковані фахівці".

"Тобто цим законом унормовується те, що давно увійшло в практику", - підкреслив парламентар.

Максим Луцький спростував заяви опозиції, що перехід до 11-річної системи навчання запроваджується на догоду Росії і для навчання за спільним підручником з історії. "Такий підручник не готується. Є історія України, а є історія Росії", - заявив політик.

КОМЕНТАРІ
Багато символів. Скоротіть на
Залишилось символів 1000
Заповніть форму, або
Заповніть форму або