Робототехніка – корисна «іграшка» вдома і в сучасній школі
PR

Програмовані роботи компанії Ubtech дозволяють учителям наочно пояснювати матеріал

Робототехніка – корисна «іграшка» вдома і в сучасній школі

Майбутнє ближче, ніж здається. Автономні роботи Boston Dynamics, розумні чат-боти, технології розпізнавання обличчя, таксі на автопілоті, людиноподібний робот-Софія, програмовані конструктори для наймолодших на кшталт Ubtech – все це вражає та змушує замислитися, у якому майбутньому будуть жити наші діти.

Робототехніка в школі

Сьогодні більшість прогресивних шкіл у різних країнах світу обирають для учнів стратегію STEAM-навчання, що охоплює природничі науки (Science), технології (Technology), технічну творчість (Engineering), мистецтво (Art) та математику (Mathematics). Така освіта вчить ще зі шкільної лави вдало комбінувати отримані знання для вирішення реальних життєвих ситуацій. Як наслідок, дитина виходить у дорослий світ розумнішою і не так сильно боїться проблем та труднощів.

На жаль, при вивченні точних наук в українських школах за допомогою традиційного «абстрактного» методу такі предмети, як фізика, математика часто здаються дитині складними та нецікавими. Найнудніше для дитини – просто заучувати матеріал і не бачити, який результат можна отримати.

Зарадити цьому зможе використання робототехніки під час навчального процесу. Гарним прикладом є програмовані роботи компанії Ubtech. Вони дозволяють учителям наочно пояснювати матеріал, тому що разом з теорією діти відразу бачать, як вона працює у житті.

Наприклад, за допомогою робота Ubtech Astrobot Upgraded Kit можна розрахувати необхідну траєкторію та відстань, аби влучити м’ячиком у кошик, попередньо запрограмувавши робота.

Програмування здійснюється за допомогою безкоштовних додатків для iOS і Android, що дозволяють вибирати задані рівні складності та налаштовувати різні параметри робота за допомогою графічного інтерфейсу. Це набагато цікавіше, ніж зазубрювати складні теореми, формули, які після написання контрольної чи складання іспиту зітруться з пам’яті.

За допомогою роботів Ubtech ScoreBot можна влаштовувати справжні футбольні змагання між учнями, а під час програмування та гри дитина отримує розуміння основ логіки, математики та фізики, вчиться працювати в команді, будувати соціальні зв’язки та вирішувати суперечки максимально продуктивно. Усе це стане в пригоді й у дорослому житті – в університеті, в офісі, серед колег та друзів.

До того ж, компанія-розробник робототехніки Ubtech попіклувалась і про методичний матеріал для вчителів: є плани уроків, підручники, методички та слайди.

Робототехніка вдома

Робототехніка – та сама альтернатива смартфону чи планшету, яку так шукають батьки. Це час, який ваша дитина проведе з користю.

Вона добре впливає на дрібну моторику й увагу, вчить помічати найменші деталі та зосереджуватися на процесі тривалий час. Так, Ubtech ScoreBot складається з 261 деталей. Для того, аби його зібрати, може знадобитися не одна година. Саме навичка концентрації наразі є найбільш необхідною для усіх дітей, що виросли в епоху YouTube.

Модель робота Ubtech Astrobot Upgraded Kit, наприклад, має аж три варіації робота, проте дитина може збирати не лише персонажа з інструкції, а й самостійно придумати свого робота. Тому, окрім навчальної місії, дитяча робототехніка – це перш за все безмежний простір для творчості.

З чого почати?

В Україні є чимало модульних роботів, але моделей, що можна легко програмувати, постійно вдосконалювати, поєднувати між собою та використовувати у навчанні – не так багато. До цього класу відносять три лінійки програмованих роботів від Ubtech, серед яких можна знайти як класичних людиноподібних роботів-гуманоїдів, так і набори конструкторів для збірки роботів-трансформерів, що імітують різні види тварин або техніки.

Деталі роботів Ubtech абсолютно безпечні для здоров'я дитини: матеріали гіпоалергенні, електронні елементи ізольовані, до того ж усі акумулятори низької напруги, щоб уникнути будь-якої можливості нашкодити дитині. Моделі підходять як для хлопчиків, так і для дівчаток, бо роботи Ubtech мають найбільший коефіцієнт кастомізації.

Освіта.ua
16.04.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів