Зарплатну постанову Гройсмана-Гриневич знову зупинили

Згідно з рішенням уряду дію документа призупинено ще на рік — до 31 грудня 2021 року

Зарплатну постанову Гройсмана-Гриневич знову зупинили

Кабінет Міністрів зупинив дію постанови № 822 від 10 липня 2019 року «Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів і установ освіти і науки», яка була ухвалена наприкінці каденції уряду Володимира Гройсмана.

Як відомо, постановою було передбачено встановлення з 1 січня 2021 року найменшого розміру посадового окладу педагогічного працівника на рівні 3-х розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з рішенням уряду дію документа призупинено ще на рік — до 31 грудня 2021 року.

У Міністерстві освіти коментуючи рішення про призупинення постанови наголошують, що відповідне рішення екс-прем’єр-міністра мало популістський характер і не було підкріплене наявністю коштів.

Також у Міносвіти звертають увагу на те, що відтермінування постанови КМУ №822 не передбачає змін в умовах оплати праці педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників, що діють сьогодні, а саме: встановлення доплат, надбавок, підвищень посадових окладів (ставок заробітної плати).

За словами в.о. міністра освіти Сергія Шкарлета, незважаючи на необґрунтовані рішення минулої влади та враховуючи економічні труднощі, спричинені заходами боротьби з пандемією коронавірусу, з 1 вересня цього року було знайдено можливість збільшити посадові оклади педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників на 5,8%.

«У проєкті Державного бюджету України на 2021 рік вказано, що посадові оклади працівників за Єдиною тарифною сіткою збільшуватимуться двічі: з 1 січня та з 1 липня. Отже, із січня 2021 року розміри посадових окладів працівників бюджетної сфери, в тому числі галузі освіти і науки, збільшаться на 20%, а з липня – ще на 8,3%. Це збалансований і фінансово забезпечений проєкт бюджету. Тобто кошти на таке збільшення посадових окладів і заробітних плат на 2021 рік передбачені. Працюємо над тим, щоб знайти можливість додатково збільшувати зарплати освітян», – наголосив Сергій Шкарлет.

Освіта.ua
24.11.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олег
Знов совсунка колотить. Хто її висунув засуньте назад, Сіє розбрат, протиставляє учителів батькам, поносить всіх і вся, Зіньське щенята української освіти
1111
Для Олег: так,схоже совсун вивела важку артилерію. Позаблоковувала на цьому сайті негативні коменти про себе. Совсун працює!
Коментувати
Алла
Придурки, Шкарлет взагалі неосвідчена, глупа людина, як обурють подібні постанови з рук таких «розумних людей»! Люди жаліються, що в школах одні пенсіонери вчать, думаєте молодь буде працювати за 6 тисяч?
Ірина
Для Алла: буде,тільки місць немає!( Пенсіонерами багато зайнято в селах і невеликих містечках).
yuriy
Для Ірина: Ага, я смотрю в моем 200 тыс. городке все школы так забиты пенсионерами, что не хватает учителей математики, физики, химии, истории и т.д., не взирая на наличие пед университета. Молодые или вообще не собираются идти в школу, от слова совсем, или есть такие "специалист", что лучше их к школам не подпускать.
Алла
Для Ірина- мене запрошували в дві школи, крім моєї на роботу) тільки мені проблематично доїжджати, тому відмовлялася. Пенсіонери поки працюють, але потроху і відходять на пенсію, а молодь якщо і приходить в школу, більше ніж рік-два не витримує, якщо живе тільки на вчительську зарплату. Враховуючи, що в молодого спеціаліста нема надбавок за стаж, категорію
Коментувати
hope
Як завжди порожні обіцянки. Скільки можливе таке знущання з педагогів. Чи ми не працюємо в напружених умовах? Чому деякі категорії громадян отримують щомісячні і щоквартальні премії. І ці премії далеко не по 5%. А нам кинуть кістку раз в декілька років. Нароблять розголосу, щоб спеціально суспільство обговорювало одних вчителів і їхні "величезні" зарплати. А що маємо насправді?!!! І так, дійсно, профспілка зовсім не відстоює наших прав!!! То для чого ми щомісяця платимо внески?!!!
Гідність
Для hope: Ви ж самі погодились саме на такі умови праці, то до себе самих і звертайтесь, з собою й розмовляйте, себе й питайте, чому йдете життєвим шляхом раба?
Коментувати
Надбавка НУШ
У нас зняли надбавку за НУШ з вересня... Це правомірно? Комусь платять ці гроші??
Вишневський
А чому всі коментарі на http://osvita.ua/blogs/77604/ видаляються негайно.? постанова Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 800), а не від 2017 року. як вказано у статті. А тут не видаляються. Дуже цікаво)
Вишневський
А чому всі коментарі на http://osvita.ua/blogs/77604/ видаляються негайно.? постанова Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 800), ане від 2017 року. як вказаноу статті.
Тарас
Дружно вийшли з продажної профспілки , от і буде вам підвищення зарплати на 1% яку ми платимо дармоїдам, що не захищають наші права
Алла
Для Тарас: А до чого тут профспілка? Подякуйте зелені, яка обіцяла молочні ріки і кисельні берега. Профспілка відстоювала оплату праці при введенні карантину навесні. Бо відсиділи б з свій рахунок. Коли не буде профспілки, влада тільки подякує.
hope
Якраз профспілка і повинна підняти зараз це питання. Це її пряме завдання: відстоювати права освітян!!! І робити це не одноразово, а постійно!!! Ми працюємо і заробітні плати мають відповідати росту інфляції. Чомусь при покупці товарів нас не питають, чи зросла у нас зарплата. А ціни зростають щодня. Чомусь для себе у влади завжди є гроші.
Коментувати
вчитель намбе ван
Ля сука.. от ти гнида... Ля падла А можна міністру зарплатню в розмірі 5999? + 20% за престиж, і ще 10 за заповнення документації, ще 20 за вислугу років, і на цьому усе?! Без премій, без інтенсивності праці, без усього?! Я б на таке подивився...
Валерий
Для учитель Намба ван: да 20 % за престиж многовато будет! В некоторых регионах 5 %платят
Коментувати
Добрый учитель
Вчитель- це звучить гордо. І не треба нам ніякого підняття зарплати, ми і за сухий хліб будем ходити на роботу, тому що країна в небезпеці, і на кому ж економити як не нас,
Лгуны
Если вы постоянно повышаете зп педагогам, то почему относительно прожиточного минимума ничего не меняется? А относительно к мин. зп так вообще, педагогическая работа получается, самая низкоквалифицированная, т.к. у молодых ниже минималки, остальные к ней приближаются.
ДепартаментДюсолей
Що знову "глотнуть" педагоги таке знущання?
Вчитель
Для ДепартаментДюсолей: А чому повинно бути інакше? Завжди глотали, а тепер щось змінилось?
Коментувати