![]() |
Згідно з рішенням уряду дію документа призупинено ще на рік — до 31 грудня 2021 року |
Зарплатну постанову Гройсмана-Гриневич знову зупинили
Кабінет Міністрів зупинив дію постанови № 822 від 10 липня 2019 року «Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів і установ освіти і науки», яка була ухвалена наприкінці каденції уряду Володимира Гройсмана.
Як відомо, постановою було передбачено встановлення з 1 січня 2021 року найменшого розміру посадового окладу педагогічного працівника на рівні 3-х розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з рішенням уряду дію документа призупинено ще на рік — до 31 грудня 2021 року.
У Міністерстві освіти коментуючи рішення про призупинення постанови наголошують, що відповідне рішення екс-прем’єр-міністра мало популістський характер і не було підкріплене наявністю коштів.
Також у Міносвіти звертають увагу на те, що відтермінування постанови КМУ №822 не передбачає змін в умовах оплати праці педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників, що діють сьогодні, а саме: встановлення доплат, надбавок, підвищень посадових окладів (ставок заробітної плати).
За словами в.о. міністра освіти Сергія Шкарлета, незважаючи на необґрунтовані рішення минулої влади та враховуючи економічні труднощі, спричинені заходами боротьби з пандемією коронавірусу, з 1 вересня цього року було знайдено можливість збільшити посадові оклади педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників на 5,8%.
«У проєкті Державного бюджету України на 2021 рік вказано, що посадові оклади працівників за Єдиною тарифною сіткою збільшуватимуться двічі: з 1 січня та з 1 липня. Отже, із січня 2021 року розміри посадових окладів працівників бюджетної сфери, в тому числі галузі освіти і науки, збільшаться на 20%, а з липня – ще на 8,3%. Це збалансований і фінансово забезпечений проєкт бюджету. Тобто кошти на таке збільшення посадових окладів і заробітних плат на 2021 рік передбачені. Працюємо над тим, щоб знайти можливість додатково збільшувати зарплати освітян», – наголосив Сергій Шкарлет.
Освіта.ua
24.11.2020