Зміна структури МОН вплине на реформи, - фахівці Міносвіти

Упровадження нової структури МОН може призвести до зниження динаміки реформ

Зміна структури МОН вплине на реформи, - фахівці Міносвіти

Упровадження нової структури апарату Міністерства освіти і науки, якою передбачено скорочення посад фахівців з питань реформ на 50%, призведе до суттєвого зниження інституційної спроможності МОН та зменшення динаміки впровадження поточних реформ у сфері освіти і науки.

Про це йдеться у зверненні працівників апарату та фахівців з питань реформ Міносвіти, що адресоване всьому складу нинішнього керівництва освітнього відомства.

У зверненні представників колективу МОН наголошується, що з 2017 року Міністерство освіти і науки бере активну участь у реформі державного управління як одне з 10 пілотних міністерств.

«Створення директоратів у МОН стало важливим інструментом для суттєвого посилення спроможності Міністерства формувати та впроваджувати якісні політики у сферах науки і освіти на всіх рівнях. У структурі апарату МОН функціонує 6 директоратів у складі 96 посад фахівців з питань реформ, відбір на які відбувся за прозорими багатоетапними конкурсами, а відібрані фахівці пройшли навчання з аналізу та формування політики, result-based-management», – йдеться в листі.

Фахівці МОН зазначають, що такі зміни структури апарату міністерства дозволили розпочати та ефективно втілювати щонайменше п'ять реформ, які безпосередньо впливають на розвиток людського капіталу в Україні: забезпечення доступної якісної дошкільної освіти, реформа Нова українська школа; модернізація сфери професійної освіти; забезпечення якості вищої освіти та реалізація у ЗВО всіх видів автономії, розвиток системи науки та інновацій.

Водночас можливість і реалістичність ефективного та своєчасного впровадження вищезгаданих якісних трансформацій сфер освіти і науки піддається загрозі через зміни до структури апарату МОН, що затверджені 06 жовтня, а також зміни до штатного розпису, що вводяться в дію наказом МОН.

Також автори звернення акцентують увагу керівництва МОН на тому, що впровадження нової структури апарату може призвести до недостатньої спроможності міністерства для розгортання нових задекларованих трансформацій, браку комунікації зі стейкхолдерами різних сфер, зменшення або втрати довіри до системи освіти та до урядових рішень, неможливості швидко та якісно реагувати на поточні серйозні виклики, браку спроможності для вчасного та якісного виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України тощо.

Окрім того, скорочення посад фахівців з питань реформ може викликати складність у забезпеченні якісної співпраці з міжнародними партнерами в рамках чинних ініціатив або таких, що ще плануються чи розгортаються.

«Вважаємо, що головними наслідками окреслених ризиків стануть зниження якості прийняття управлінських рішень, брак прозорих процедур в освіті і науці, поглиблення ризиків для недоброчесності та падіння рівня якості освіти в цілому. Це створить загрози для ефективного та якісного розвитку людського капіталу в Україні, у забезпеченні якого сфери освіти і науки відіграють вирішальну роль», - йдеться у зверненні до керівництва МОН, що підписано 38 працівниками апарату та фахівцями з питань реформ.


Освіта.ua
21.11.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тоже мама
Для викладачка: Милочка,вы о каких реформах? О том, что 6 летних детей, котоые умеют читать и считать на колени поставили и заставили ползать по ковриках, или о тех чудо-кубиках нуш,,которые в магазинах все по 40 на десятку тележка, но которые Гриневич везла не помню даже откуда? Или о партах,за которыми нельзя сидеть, или часах из картона за 900 гривень? О чем вы,детка? Может об учебниках,которым 10 лет,и которые переиздаются как новые? Может о дисциплине и знаниях на уроке,где постоянно все жуют, пьют и бегают в туалет на уроках, и где умные ученики в загоне? Проснитесь. Нам такие реформы и даром не нужны
Шевченко Д.
Викладачка- це Совсуниха чи Шаров із стадним. Це ж треба таке начварити: дозволити, щоб працівників украінських міністерств фінансувала міжнародна структура?? А відомо, хто платить, той і музику заказує!! Ось чому люба реформа від Квіта чи Гриневіч на шкоду , на розвал.... Тому вихід один- прибирати ці директорати, хай йдуть у школи і внз, якщо вони професіонали. Набрати слід украінців - профі , патріотів.
Людмила Анатоліївна
Для Шевченко Д.: Досить нам патріотів у владі. Залиште тілки професіоналів.
Коментувати
Викладачка
Взагалі не пам’ятаю раніше подібних безглуздих коментарів на цьому сайті. То, може, Шкаралет уже й ботоферму винайняв? Схоже на те. Воно образливе, навіть до суду подає, мабуть, аби він визнав, те, що визнають абсолютно всі: що він плагіатор і не має право на науковий ступінь, а його призначення - апофеоз абсурду.
Доцент
Для Викладачка: А до чого ваш коментар? Я щось пропустив в цьому житті?
Мама
Пані викладачка, як ви мене порадували! Пане Шкарлет, щиро бажаю Вам виграти суд! І хай отримають ці соросята по заслузі!
Коментувати
Викладачка
Просто сором із цим плагіатором. Геть за все, що робить та з приводу чого висловлюється.
Аталанта
Для Викладачка: Плагіат із вуст соросят- це звучить гордо! Ви , гниди, не стулепні нічого написати, а лише всіх гудите. Он борець Квіт осоромився із дисертацією, вже мовчить.
Коментувати
Агата
Трусливі Зе бояться жадібних соросогрантожерів , а новий міністр дав ім під ср.!! Так і треба, давно пора житисвоєю башкою.
за державу
Для Агата: Так він не міністр і міністром не стане - у нього менше ніж місяць, щоб усе обіср.ти, а потім його замінять і за нього візьмуться свої ж. Кошти ж віддавати потрібно! А взяти їх немає де - усе розікрали слуги.
Коментувати
Молімся браття
Освітяни, Зі святом Вас Христа Царя Спасителя Всесвіту за григоріанським календарем, а також молімся братья за спасіння нас от МОНят, позбав нас від лукавого ЗЕ-скусителя. Яко Твоє єсть царство і сила і слава у віки віків. Амінь.
Олег
Для торба: торба в нас експерт по соросятах. По-перше: хто куди гроші брав -той хай і віддає, а то у нас беруть торби, а віддають прості громадяни. По- друге нахріна тримать армії дармоїдів,коли школам нав’язують дистанційку. По- третє - може б краще школярів і учителів забезпечити якісним інтернетом і гаджетами, ніж з бідного народу витягувати останнє на цих придурастих соросят, які нічого більше не вміють, а лише цькувати учителів, і збирати батькососів на мітинги. І ,взагалі, у країні карантин- це-формажорнв обставини. Так що ніхто нікому нічого не винен. А то люди мруть без кисневих масок і ліків, лікарі вмирають від перевтоми,а тут дармоїди соросята плачуть,бо як це їх позбавлять їх зарплат у 50000. У школу,панове! Хоча що вам там робити-дурним, як ступи, без освіти, які дітей на малюнках тільки бачили,та й то не своїх ,а дядечка сема.
Доцент
Цілком нормальний і природний лист. Якби в мене була зарплата в 50 тисяч і хтось схотів її забрати - то і я б намагався хоч щось зробити на свій захист. Ось і весь зміст написаного. А по факту - є КЗпП, то от за ним і треба діяти. Якщо є реорганізація то працівників звільняють, хочуть вони того чи ні. По факту - менше чиновників - то краще! В цьому я підтримую реформу МОН
Торба
Для Доцент: Тут трошки не так. Грант виділяв ЄС на створення таких директоратів. Гроші взяли, директорати створили, зарплати платили. А зараз хочуть все поміняти. Якесь шулерство. Не хотіли створювати - не брали б гроші. Тут всім зрозуміло, окрім вас.
Свідомий
Херню зробили, тепер виправляють помилки. Що молитися на цеЄс?
Торба
Для Свідомий: Ну не потрібно брати кошти, якщо нічого робити не збираєшся. Бо знімуть останнє, як у "готівочці".
Коментувати
Мама
Пане Шкарлет! Скільки можна терпіти оцю освіту. ua - рупор совсунів, квітів, новосадів ,стадників і іншої наволочі? Скільки можна читати оту новосад- маленьку дівчинку без царя в голові? Хто вони,що вони? Скільки вони будуть каламутити воду? Женіть їх в три шиї. Вони Вам спокою не дадуть. Вони керують батьками сос, кидаючи їм крихти зі свого царського столу. Вони не зупиняться. Чим скоріше ви їх позбудетесь тим скоріше настане спокій. Ці настроювання батькососів соросятами проти учителів нічого доброго не дадуть ні дітям,ні учителям,ні батькам. Скільки пам’ятаю стільки освіта. Ua обливає брудом учителів. За розпалювання ворожнечі у суспільстві її давно треба закрити!
Торба
Для Мама: Наведіть конкретні приклади. Зберіть їх і подавайте до суду, Мама.
Викладачка
Якщо ви мама, то ви нічого не розумієте в освіті. Якщо ви учитель, на що більше схоже, то ви просто з когорти тих вчителів, яким би просто досидіти до пенсії на теплому місці, де ніколи нічого не змінюється, заради цього й сидите, бо в інших професіях довелось би.
Коментувати
Спец не із директорату
Гнати втришиі цих дармовисів!!! Слабкі , горді, непрофесійні , наглючі- пустопорожні ледацюги!!! Директорати в Мон- це невігласи.
BOKO
Це думка фахівців директоратів, про скорочення яких і йдеться. В ви спитайте думку фахівців департаментів, які кожен день роблять конкретні справи, і отримують за це в тричі менші гроші. Всі реформи, про які так гучно говорять, лише калька з західних систем освіти без осмислення по суті. Де академічна доброчесність? Або хоча б здоровий глузд. Більшість запроваджених реформ не підкріплені законодавчо, а інколи прямо суперечать діючій нормативній базі. Про невідповідність вимог у цих реформах рівню технічного оснащення, рівню фінансування, соціальному стану, ментальності і т.п. я вже мовчу. Реформи не можуть бути революційними. Шок не підходе такій інерційній системі як освіта. Реформи потрібно плекати, виношувати як дитину.
Торба
Виглядає, як: "Не переймайтеся! Обмеження продуктів спрямоване на боротьбу з голодом!" Це софізм і фарисейство! Так хлопці ви довго не протягнете. Не більше місяця!