МОН планує зменшити бюрократичний тиск на освітян

У Міністерстві освіти і науки назвали основні пріоритети роботи в умовах діджиталізації

МОН планує зменшити бюрократичний тиск на освітян

Міністерство освіти і науки має намір зменшити бюрократичне навантаження на науково-педагогічних та педагогічних працівників.

Про це під час Міжнародної конференції, присвяченій забезпеченню освітнього процесу в умовах діджиталізації, заявив заступник міністра освіти Артур Селецький.

Окрім того, він наголосив, що першочерговими цілями Міністерства освіти є тотальне переведення документообігу з паперового формату в цифровий, а також забезпечення доступу до якісного освітнього контенту здобувачів освіти шляхом створення бази електронних навчальних матеріалів.

«Цифрова грамотність – це відсутність страху перед технологіями і обізнаність у тому, як з ними ефективно працювати. Опанування педагогами таких навичок – це одна з моїх цілей на посаді заступника міністра з питань цифрової трансформації», – наголосив Селецький.

Освіта.ua
13.11.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчитель
Чому уже тиждень не працює електронний журнал і електронний щоденник??? Про яку цифрову грамотність ви говорите, як не можете забезпечити стабільність даних платформ?
unforgiven 2
Планують ще з початку Незалежності України, однак "© віз і нині там". Сучасний український учитель більше працює не на учня, а на армію освітніх чиновників. Так звана, Служба якості освіти, в основному перевіряє, "дірки в заборах", замість того, щоб привести до ладу навчальні програми та забезпечити навчальні заклади сучасними навчально-методичними та матеріально-технічними засобами. А причина в тому, що там люди далекі від школи.
Випускник
Сучасний освітній заклад (школа, університет) - перетворилися на місце, де учні / студенти заважають учителям / викладачам працювати з документацією.
От так
Когда зарплата учителя с мат. помощью будет как у этого господина: "Колесник ( муж Венедиктовой)подает рапорт и отдельно просит деньги. 29 сентября Нацполиция выплачивает ему 774 644 грн. Из них 608 тыс. грн – в качестве разовой помощи при увольнении, 103 315 грн – денежного обеспечения и компенсации за неиспользованный отпуск и премии. Еще 60 тыс. грн Колесник получил на оздоровление и решение бытовых проблем, отметив, что долго и дорого лечился от COVID-19", – отмечено в расследовании.
Богдан
Не подобається - звільняйтесь та шукайте собі іншу роботу. Щось я не бачу, щоб вчителі зі школи тікали, особливо ті, що сидять там по 50 років...
Елена
Для Богдан: дайте учителю пенсию металлурга, и места освободятся! Занимай любое!
Свирид Петрович
Для Богдана: Бачу, як казав класик, "лёгкость в мыслях необыкновенную". До того ж висловлювання цього Богдана більше свідчить про нього самого: по-перше, мабуть ще молодий, бо тільки людина, яка пропрацювала в школі небагато, скаже: не подобається - звільняйся (можливо, взагалі в школі не працює); по-друге, слово "тікали" в цьому контексті видає його зневажливе ставлення до учительства; по-третє, якщо все ж таки працює в школі, то так зразу марить посадою для себе,що аж досвідченому керівництву приписує по 50 років стажу
Ольга
Для Богдан:посодействуйте " в верхах", чтобы вернули пенсию по выслуге при пед.стаже 25 лет,а не 30( как сейчас),- уверяю,очень много мест освободится.
Коментувати
Георгий
Какое там обучение, главное лишить преподавателей ставок, под предлогом отсутствия финансирования, сделать все, чтобы человек уволился, как в Николаевском НУ им. Сухомлинского...
Тетяна
Перше розпорядження:всім викладачам подати звіт про заходи щодо зменшення бюрократичного навантаження освітян
Viktor
Для Тетяна: ні, спочатку скласти плани з реалізації всіх заходів зі зменшення бюрократії, на кожний тиждень, місяць, півріччя, рік! Розглянити ці плани на засіднаанях кафедр, факультетів, інститутів. Скорегувати ці плани згідно з поточними розпорчдженнямт зверху й нескінченими рекомендаціями. Підбити підсумкові плани. Затвердити їх на вченій раді університетів. Підготувати накази та рішення рад, попередньо розглянувши заходи на нарадах комісій з питань освітнього, наукового процесів, кадрів тощо. Щоденно , щотижнево, щомісячно звітувати завідувачу та декану у письмовій та електронній формі, що затверджена в університеті та у міністертві. Планово та позапланово розглядати виконання цих планів на засіданнях кафедр, факультетів, інститутів. Готувати службові записки із результатами аналізу причин відставання від планів. Готувати підсумковий піврічний та річний звіт за результатами аналізу відставань та формулюванняи пропозицій до міністерства. Внести у індивідуальні плани заходи, що сприяють зменшенню бюрократичного навантаження, та звітувати. Розміщувати результати та пропозиції в онлайн кабінетах, сайтах кафедр та університетів. Готувати та надсилати ..звітність про звітність , тощо...
Учитель
На жаль, Viktor, нема функцій "овації" та "браво". А то б багато хто аплодував! Цей рік і так веселить "зменшенням тиску": напиши плани, конспекти, продублюй в інформаційно-комунікаційній системі й на сайті закладу, проведи уроки, заповни журнали, а потім продублюй знову оцінки й д/з в електронній системі. Виявляється ще занадто багато тиску, "підкинуть дровець", щоб ще що-небудь куди-небудь вносили.
Коментувати
Іван Никифорович
Всякий раз, коли обіцяють "зменшити бюрократичний тиск на освітян", згадую один одеський анекдот. Розмовляють два підприємця: -Шо ви зараз платите? -Та раніше віддавав 1 тисячу доларів, а як пішла боротьба з корупцією, то доводиться вже 5 тисяч. - Господи, а скільки ж будемо платити, як корупцію переможуть?
Луна Тено
Для Іван Никифорович: да, действительно так. Всегда такие обещания означали лишь дополнительную бумажную волокиту.
Коментувати
Бідкаюся
Зацінть глибини наших глибин: тепер обов’язково все, що учитель подає дітям у зум, класрум чи вайбер треба розміщувати на сайті школи, щоб учні, У ЯКИХ НЕМАЄ МОЖЛИВОСТІ НАВЧАТИСЯ ДИСТАНЦІЙНО ( немає гаджетів, слабкий Інтернет і т.д) могли виконувати завдання. Будь-які намагання роз’яснити цей абсурд розбиваються об залізобетонний аргумент: розпорядження відділу освіти. Як тобі таке Ілон Маск???
1234
Для Бідкаюся: Да что Вы? Вот это маразм крепчает! !
учитель, которого все достало
Для Бідкаюся: а як діти, у яких немає можливості навчатися дистанційно, зможуть на сайт школи потрапити. МАТРИЦЯ відпочиває! Нехай вже на дверях школи завдання вивішують????
)))
Для Бідкаюся: правильно. А Вы бідкаєтеся, потому что теперь нужно записывать видео и проводить уроки в Зуме, а не просто скидывать в вайбер)))
Коментувати
Токарчук
Суть в том,что бумажный журнал это пустая трата времени, что все планы, оценки и много еще чего можно готовить, использовать и подавать В ЭЛЕКТРОННОМ ВИДЕ.Но никак не параллельно как сейчас.
Людмила
Не можу збагнути, в чому суть "зменшення" бюрократичного тиску?Це ж ще куча роботи!
Учитель, который ещё может работать
За три месяца дистанционки потеряла зрение окончательно. Из-за многочасового сидения перед компьютером спина болит так, что ночью плачу, пока усну. Спасибо дорогим руководителям за наше счастливое "детство"
Жизнь=боль
Для Учитель, который ещё может работать: Страдай, быдло.
Джулія
Мені вас щиро шкода, але як мама скажу, що у дітей які дійсно працювали на дистанційки ситуація не краще. У моєї дитини теж болять очі і спина, вважаю, тому що насправді самі вчителі не хочуть творити нормальний підхід до навчання і взагаліщо їх мета на дистанційки не навчить а завалить
Рут
Для Джулія: Меня хлебом не корми, а только дай завалить рандомную личинку. Почему? Просто потому, что могу. Хера я садюга. На самом деле, мамаша, конечно же, нет - не садист. Просто ты - дура, ебать-ебать. Хочешь я раскрою тебе тайну, почему преподы так хотят закрытия школ? Причины, мамаша, 4. Первая. Государство не может контролировать, а потому можно шланговать. Вторая связанна с первой. Нищая зарплата и неуважение общества. Схерали батрачить за копейки, если можно не батрачить? Л - логика. Третья. Просто. Доебали. Дети. Наслушаються своих моргенштернов и прочую поеботу и самоутверждаются за счет друг друга. Тошно смотреть на этот блядство. Никаких берегов, никаких "лежачего не бьют/слабых не обижают" - ебаный зверинец. 4. Существует реальная опасность отьехать на кладбище.
Коментувати
учитель, которого все достало
нафига мне их база навчальных материалов, если сейчас все материалы и так в доступе в инете есть. Как всегда придумают еще несколько штук курсов онлайн, обяжут их пройти в свой отпуск (нахрена ж мне отдыхать, надо компьютерную грамотность усовершенствовать). Я и так в компьютерах понимаю и с платформами сама могу разобраться (их сейчас такое количество, что мне их платформа, на которой опять деньги распилят, ненужна). А в кабинете как нет доски нормальной так и нет, все покупай за свой счет или за счет родителей (про мультимедию и телевизоры вообще даже не мечтаю). Инет в школе еле тянет, носишь свой ноут, если дистанция начитается. О чем еще можно говорить, если МОН наше только имитирует работу за офигенную зарплату, так еще и премии выписуют за "заслуги". Простите, но накипело. И на последок, когда учителей начнут страховать от Ковида или бояться, что на премии денег не хватит.
Гость
Интересно, за какие средства преподаватель вуза может купить себе компьютер, необходимый для совершенствования цифровой грамотности? Прежде, чем что-то требовать, нужно создать материальные условия. А то, что технологии это прекрасно, мы и сами знаем, только не знаем, где брать деньги. Раньше не хватало на книги, теперь на гаджеты. Учителя и преподаватели, я имею ввиду честных, всегда нищие в нашей стране и предпосылок к тому, что что-то изменится, не видно. Коболев и его мама очень любят миллионы.
Жизнь=боль
Для Гость: Больше миллионов они любят долбоебов которые эти миллионы платят.
03
Для Гость: Так у тебя же почка есть? Вот тебе и зароботок на компутер.
Коментувати
Світлана
Здається у мене дежавю. За свій стаж роботи три чи чотири рази чула таке від міністрів. звучить класно _ на ділі - роздруковуємо документи, підписуємо, скануємо, надсилаємо. Нічого нового.
Маргарита
Для Світлана: А у вас управління освіти не пише у своїх листах на школи таке:"Інформацію просимо надати на електронну адресу і в паперовому варіанті"? У нас так постійно.
Коментувати
Дарина
Конституція України. Стаття 27. Кожна людина має невід’ємне право на життя.... Обов’язок держави - захищати життя людини. Зараз ця стаття не діє? Чи на життя дітей та вчителів вона не поширюється?
Тетяна
Не вірю. З кінця 90-х навантаження виросло в кілька разів. Чималу роль у цьому відіграло введення електронних форм звітності. Зараз плюс дистанційне навчання. Вчителі давно тягнуть навантаження, що виходить за рамки фізичних можливостей людини.
Учитель
Для Тетяна: тепер заповнюємо, крім підготовки до уроків, гугл клас, електронний журнал, паперовий журнал. Протоколи Мо, нарад безкінечні по 15 - 18 питань. Тощо
Коментувати
Шокла=шарага
В очередной маз импотенты что-то там пытаются. В этом году бумажк и ебучих конкурсов стало еще больше.
Ольга
А "какая разніца", чи я годинами сидітиму над писанням папірців, чи набиратиму те ж саме на комп’ютері?
Наталя
Для Ольга: Різниця велика, тепер буде 2 варіанти :паперовтй і електронний. Відповідно, удвічі більше часу.
Коментувати
Ігор
Спочатку забезпечти вчителів і здобувачів освіти персональними компютерами а потім вже платформами для них
Лариса
Для Ігор: Це точно - перш за все,технічне забезпечення
Коментувати