Як влаштувати дитину до дитсадка та не втратити місце

Спосіб реєстрації дитини залежить від того, як цю процедуру організували органи управління освітою

Як влаштувати дитину до дитсадка та не втратити місце

Молоді батьки стикаються з великою кількістю питань під час пошуку місць та влаштування малюка до закладу дошкільної освіти. Офіс освітнього омбудсмена підготував роз’яснення, як зареєструвати дитину до дитсадка, за яких умов у  дитини не мають права забрати місце та коли її можуть відрахувати з дитсадка.

Відвідування закладу дошкільної освіти – важливий етап у житті дитини. Адже до цього вона вже володіє певними навичками взаємодії з сім’єю, а здебільшого саме в дитсадку дитина набуває основних навичок соціальної взаємодії з однолітками та іншими дорослими.

Тож поки батьки на роботі, їхня дитина і в безпеці під наглядом фахівців, і здобуває необхідну дошкільну освіту.

Пояснюємо, як зареєструвати дитину до дитсадка, за яких умов у вашої дитини не мають права забрати місце в закладі дошкільної освіти та коли її можуть відрахувати.

Як зареєструвати дитину до дитсадка?

Існує кілька способів зареєструвати дитину до дитсадка. Спосіб реєстрації дитини до закладу дошкільної освіти залежить від того, як цю процедуру організували органи управління освітою.

У більшості міст зареєструвати дитину до дитсадка можна через електронну чергу. Але варто пам’ятати, що електронна черга створюється переважно у великих містах. Стати в цю чергу ви можете одразу після народження дитини.

Якщо у вашому місті чи селищі відсутня електронна черга до дитсадків, то вам необхідно безпосередньо прийти до закладу дошкільної освіти й запитати у керівника закладу, чи є вільні місця. Цей спосіб краще застосовувати, якщо ви знаєте, що у вашому регіоні проживання немає проблем із нестачею місць у дитсадку.

Інколи реєстрацію до дитсадка здійснює безпосередньо управління освітою міста, району чи ОТГ, у такому разі звертатися із цим питанням необхідно саме до цього органу.

Щоб дитину прийняли до дитячого садочка, батькам (або особам, що їх замінюють) необхідно:

  • подати керівникові закладу заяву. Наголошуємо, що керівник дитсадка юридично зобов’язаний прийняти й зареєструвати заяву, навіть якщо у закладі немає вільних місць. Керівник закладу повинен надати вам письмову відмову. Якщо вільні місця у дитсадку є, і заява написана, необхідно:
  • надати в заклад дошкільної освіти такі документи: медичну довідку про стан здоров’я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад, довідку дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтво про народження (пункт 6 Положення про дошкільний навчальний заклад).

Для прийому дітей до дошкільного закладу (групи) компенсуючого типу, а також для прийому дітей з особливими освітніми потребами в інклюзивні групи додатково подається висновок інклюзивно-ресурсного центру, територіального лікувально-профілактичного закладу чи тубдиспансеру, направлення місцевого органу управління освітою та індивідуальна програма реабілітації для дітей з інвалідністю (пункт 6 Положення про дошкільний навчальний заклад та п.4 Порядку комплектування дошкільних навчальних закладів (груп) компенсуючого типу).

Під час прийому дитини до дошкільного закладу освіти, керівник зобов’язаний ознайомити батьків або осіб, що їх замінюють, зі статутом дошкільного закладу та документами, що визначають його діяльність (пункт 7 Положення).

Коли за дитиною зберігається місце в закладі дошкільної освіти?

У державних та комунальних закладах дошкільної освіти за дитиною зберігається місце за таких умов:

  • якщо дитина хворіє, проходить санаторне лікування або реабілітацію;
  • якщо батьки (або особи, які їх замінюють) пішли у відпустку – на час їхньої відпустки;
  • у літній оздоровчий період (75 днів);
  • під час карантину (пункт 11 Положення).

У приватних закладах дошкільної освіти умови збереження місця за дитиною визначаються засновником (власником) (пункт 13 Положення) та фіксуються у договорі (контракті) на надання освітньої послуги між закладом освіти та батьками. Тобто за наявності цих умов ніхто не може відібрати у вашої дитини місце, поки вона не відвідує дитсадок.

Звертаємо увагу, що це Положення не поширюється на будинки дитини, дитячі будинки сімейного типу, дитячі будинки інтернатного типу, центри розвитку дитини. Їхня діяльність регулюється відповідними положеннями про ці заклади.

Умови, за яких дитину мають право відрахувати з закладу дошкільної освіти

Для відрахування дитини із закладу дошкільної освіти мають бути наступні підстави:

  • якщо батьки або особи, що їх замінюють, самі хочуть забрати дитину із закладу;
  • якщо дитина більше не може відвідувати заклад дошкільної освіти певного типу через стан здоров’я, що підтверджено медичним висновком. Цей висновок одночасно має містити рекомендації про тип дошкільного закладу, у якому доцільне подальше перебування дитини;
  • якщо батьки або особи, що їх замінюють, без поважних причин два місяці не оплачують харчування дитини.

Про відрахування дитини адміністрація закладу дошкільної освіти зобов’язана повідомити батьків або осіб, які їх замінюють, письмово із зазначенням причин не менш як за 10 календарних днів.

Забороняється безпідставне відрахування дитини із закладу дошкільної освіти (пункт 12 Положення).

За матеріалами Офісу освітнього омбудсмена.

Освіта.ua
05.11.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів