ЄС попередив МОН за спробу зруйнувати реформу, - ЗМІ

В.о. міністра отримав попередження представництва ЄС про небезпеку змін у міністерстві

ЄС попередив МОН за спробу зруйнувати реформу, - ЗМІ

Виконуючий обов’язки міністра освіти Сергій Шкарлет отримав офіційне попередження від представництва Євросоюзу в Україні про небезпеку змін у міністерстві, які руйнують проведені раніше реформи.

Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на інформацію кількох дипломатичних джерел.

За інформацією видання, раніше МОН представив Кабінету Міністрів проєкт рішення про зміну структури міністерства, яка передбачала реорганізацію (ліквідацію) усіх директоратів, утворених кілька років тому в рамках реформи держслужби, фінансування якої забезпечував Євросоюз.

Міносвіти було одним з пілотних міністерств, що отримали грантові європейські кошти для проведення такої реформи; вони також передбачали заповнення новоутворених посад з гідною оплатою на відкритих конкурсах.

«Запропоновані Шкарлетом зміни порушують не лише зобов’язання України у рамках вже проведеної реформи, але також умови надання зарезервованої для України макрофінансової допомоги ЄС, тому проєкт рішення МОН був відхилений урядовими структурами як такий що суперечить міжнародним зобов’язанням України; також про цю ініціативу стало відомо західним донорам», - пише Європейська правда.

Наприкінці минулого тижня представництво ЄС звернулося з листом до Сергія Шкарлета («Європейській правді» відомий зміст даного документа), у якому нагадало в.о. міністра про безповоротну допомогу Україні у сфері освіти та науки. Фінансування лише виконуваних на даний момент програм має загальну вартість понад 200 млн євро.

У ЄС підкреслили, що це фінансування спирається на реформу держслужби, яку підважують дії Шкарлета.

«У зв’язку з цими стратегічними пріоритетами (за якими Україна отримує від ЄС та держав ЄС грантову допомогу, – ЄП), як ви напевно знаєте, ЄС тісно залучений до реформи держу правління, яка лишається наріжним каменем підвищення здатності держслужби досягати результату», - йдеться у листі.

На підставі цього ЄС вважає важливим збереження 6 директоратів МОН із високооплачуваними співробітниками, утворених у рамках фінансованої ЄС реформи.

«Ми закликаємо вас продовжувати належну дію цих структур і посилювати їхню роль у міністерстві... Будь-який відкат досягнутого раніше успіху у реформах безсумнівно викличе нашу занепокоєність та може підірвати нашу співпрацю, яку ми сприймаємо як успішну і прагнемо продовжувати – в тому числі, можливо, через нові програми допомоги у рамках реформи держслужби», - йдеться у листі.

Освіта.ua
29.10.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга
ЄС впевнено разом із МОН ведуть освіту до деградації. На жаль своїх мізків немає, а соросятня все робить, щоб в Україні освіти не було. Адже своїх отприсків вони тут не навчатимуть. Невже це реформування Гриневич-Новосад не закінчиться, ЄС займаєтесь своєю освітою.
Аріель
На соросят почали полювати і розформувати їх департаменти і Европа нам зразу своє невдоволення висловила? С..ки!
за державу
Для Аріель: Чекаємо, коли відкриють сезон полювання на вас с.кі
Бідна Україна
Для за державу: і що дадуть пару срібників і рідну маму продаси? Вже в Польщі ті реформи в освіті-вже по новому реформують і нас таке чекає!Чому нам має хтось вказувати що ми маємо в своїй державі робити?За чергові транші?,за відкати?Гонтарьова що робить в Європі?,чому гроші не в Україні а вона не сидить?Чому в нас крадуть,а зберігають гроші з-за граничний банках?!Хтось обіцяв! І таке про правопис.Хто може з вчителів пояснити?4,5 вчать дітей писати в дужкаж(ост.),немає бути залишок?!Остача-це українське слово?
Коментувати
xyz
Де-хто сам собі пише, сам же і коментує. Створює масовість. Цікаво, а яка розцінка за пост? І як оцінюється: за кількість символів, чи за кількість висерів? Мабуть Медведчук під час виборів трохи збіднів і розцінки зменшились. Тому на срібники треба набирати кількістю.
Володимир
Зовнішнє управління освітою в напрямку прогресуючої дегенерації.
за державу
Для Володимир: Освітою "керують" пройдисвіти. А вони не вміють керувати, тому й все валиться. І як писав класик "заграница нам поможет" - це не про нас.
Коментувати
Салтановка , Іван
Це реформа , коли директорат і департамент працюють по одному напрямку , одні отримують від держави -10 тисяч і пашуть день і ніч, а від європи - 70 тисяч і чхали на міністра , школи і вчителя. Понабирали таких лунатиків, як Новосад чи Шаров.... І трогати іх не смій! Оце Європа, а якщо точніше- то ж....а.
Сатрап
Такого ще не було , щоб представництво ЄС , якийсь чиновник втручався в діяльність міністерства. Прикро і не зрозуміло ....
Торба
Для Сатрап: Навіщо брати гроші на проект, якщо ви його не виконуєте? Це вам не наперстки.
Ольга
Це відкрите втручання у внутрішні справи Украіни!! Ганьба і позор !!! Реформ на розвал і не смій щось робити?
Вчитель-це звучить гордо))
Злидні кричать про свої права. Про них треба забути коли береш чужі гроші
Коментувати
Вывод
Белым папуасам хозяева пригрозили, что если не будем из своего бюджета кормить их смотрящих и уничтожать своё образование, то они с нами разберутся. Пора эту срань гнать из страны и привлекать к уголовной ответственности этих шавок.
Наталія57
Це вже нас ЄС за повноцінних людей не вважають? Нам як нерозумним нав’язують свою освіту, яка нам не підходить. Їх проєкти тільки руйнують нашу освіту!!!
Вірченко
Від Євросоюзу підписав двірник Вася попередження Мону?? Текст склав Шаров і Стадний. Підлі грантоіди. Понабирали ледарів у директорати за 70 тисяч у місяць.Треба їх розігнати. Міністр правий!! Ми ж французам не забороняєм жаб їсти?!
Людмила
Хто платить той і музику замовляє. Реформи в освіті це пародія .Толку з них ніякого, одні розмови. Зате кошти отримують справно правда не школи та ВНЗ , а чиновники від освіти. Невже "Сорос" не розуміє, що вкладені кошти просто проїдаються не приносячи користі освіті держави.
Зеро
Для Александр: да, в 2014 незалежність закончилась,не начинаясь. Спасибо майдану и майданутым за такую колонию,как сейчас. Тарифы,безработица,грабёж олигархатом простого народа,нищета,а теперь ещё и смерти после уничтожения медицины.
xyz
Для Зеро: Єдина надія була на Бойка з Рабіновичем. На деяких телевізійних каналах мабуть і спали. Не виграли. А така, в декого, була надія ... . Скільки грошей було витрачено! І все пропало!
Коментувати
Александр
Белые хозяева погрозили пальчиком аборигенам, чтоб не взбунтовались и не удаляли надструктуры - соросовские департаменты, созданные в 2014 году специально в каждом министерстве "независимой" страны специально для людей Сороса, которые и претворяют в жизнь великие реформы. И это официальная, открытая информация: там действительно работают исключительно грантоеды, люди из многочисленных фондов Сороса. Их нехилые оклады финансируются не Соросом, а из госбюджета Украины, т.е. непосильный труд соросят оплачиваем мы с вами. Где такое еще возможно, чтобы иностранцы откровенно диктовали, вмешивались во внутренние дела чужого, независимого государства, обирая его до нитки? Правильно, только в странах третьего мира. И еще интересная деталь: у Сороса много фондов в сферах образования, СМИ, пропаганды, политики. Всю эту требуху он называет помощью в установлении демократии. Но у него никогда не было, нет и не будет фондов для больных и голодающих.
Торба
Для Александр: Твій хазяїн теж з пальчиком?
ОК
Три питання: 1. Скільки фондів для хворих і голодних у противників Сороса, з яким бюджетом? 2. І скільки фондів для ЗМІ, пропаганди, політики у противників Сороса, який у них бюджет? 3. В якому з цих фондів працює Александр?
xyz
Для Александр: Вже вибори закінчилися. Заспокойтеся. В жодному регіоні партія ОПЗЖ більшості не набрала. Набирайтеся духу для наступних виборів.
Коментувати