МОН упродовж шести місяців працювало добре, - Новосад

Ганна Новосад прокоментувала події, пов'язані з відставкою Кабінету Міністрів України

МОН упродовж шести місяців працювало добре, - Новосад

Ганна Новосад заявила, що Міністерство освіти і науки впродовж останніх шести місяців відпрацювало якщо не ідеально, то максимально можливо в цій ситуації. Про це вона сказала у коментарі «Українській правді. Життя», коментуючи відставку всього складу Кабінету Міністрів.

«Насамперед, мене дивує і насторожує позиція, що уряд зносять нібито за те, що він нібито не здійснив якісь економічні реформи, думаю, що це не так», - пояснює міністр.

На її думку, Міністерство освіти і науки змогло запустити ключові зміни у середній і  вищій освіті, а також у науці.

«Я вважаю, що Міністерство освіти і науки ці півроку відпрацювало якщо не ідеально, то ми зробили максимум, що могли, в цій ситуації. Ми запустили Нову українську школу, ключові зміни у вищій освіті, запустили багато речей по науці, зокрема, дебюрократизували роботу вчених, розпочали реформу галузевих академій наук. Безперечно, за півроку цього всього не зміниш. Але щоб це зробити, нам було важливо мати три речі: підтримку президента, підтримку парламенту, і що головне - підтримку урядової команди», - сказала Новосад.

За її словами, розглядаючи себе в майбутньому уряді, не розуміє відповіді на кілька питань.

«Перше і ключове: які з розпочатих нами змін і реформ буде підтримувати прем’єр, які у нього пріоритети, яке ставлення до тих радикальних змін у вищій освіті, які не подобаються багатьом, тому що урізають їхні інтереси? Друге, будь-які зміни в освіті і науці потребують фінансової підтримки, а також політичної волі - особливо реформа галузевих академій. Без цього ми зміни не зробимо», - зазначила вона.

Насамперед, мова йде про заробітні плати про вчителів, інших педагогічних працівників, а також науковців.

«Я не розумію позиції майбутнього керівництва уряду щодо фінансової підтримки щодо тих чи інших напрямків. Без цього я не знаю, як я можу виконати свою програму, свої пріоритети, те, що ми обіцяємо виборцям і те, що ми вже почали виконувати. Третє. Мені не зрозуміло, чи те, що я мала в цьому уряді, я буду мати в наступному. Це автономія у кадрових питаннях. Мені не потрібні кадрові няні, я чудово справляюся з підбором людей, мені важливо, щоб мені нічого і нікого не нав’язували. Відповіді на ці питання мені надзвичайно важливі, аби приймати якісь рішення. У мене цих відповідей немає», - наголосила Ганна Новосад.

Новосад стверджує, що без чітких відповідей себе в уряді не бачить.

«Наразі я не мала можливості поставити ці питання потенційному майбутньому прем’єр-міністру. Можливо, він це все підтримує. Але до моменту відставки цього уряду і призначення нового в нас цієї розмови не було. Тому я не розумію, на який корабель я сідаю», - пояснює міністр.

За її словами, цього разу розмова з президентом щодо посади міністра МОН в новому уряді була, з прем’єром - ні.

Хоча минулого разу Новосад детально розмовляла щодо посади і змін в освіті і з президентом, і з прем’єром.

«Я розуміла, що в людей, які є моїми керівниками, є розуміння моїх дій. І я можу розраховувати на підтримку моєї політики, зокрема фінансову», - сказала міністр.

Вона каже, що не знає, чи є інший кандидат на посаду міністра.

«Але мені дуже прикро, що відбувається така кадрова заминка у важливий для освітньої системи період. Нам важливо мати стабільне міністерство до вступної кампанії. Я сподіваюся, що хто не прийде на посаду, продовжить ті зміни, які ми розпочали», - резюмувала Ганна Новосад.

Освіта.ua
04.03.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Александр Ляшенко
Треба не забути тепер Шарова за нею погнати із Міністерства. Бо він нічого хорошого не зробить, та і не зробив
Учитель Харьков
Да вы б хотя бы сменили то руководство,которое сидит десятками лет в городских и областных отделов образования,зажравшись и ничего не делая!Где все доплаты учителям,платится на 15-20%,а некоторые позиции вообще не выплачиваются!
Местный
За 6 месяцев квартирка за 1 млн - признаю, наработали ДЛЯ СЕБЯ хорошо.
Світлана
Бля, ти дура повна. Що зроблено? Зарплати де понавчається 4000$? Сертифікації нащо, ти самадура пройди, шкоди скорочують, не будуються. Виключать мікрофон цій дурі
Учитель
Нормально. Никого не устраивает реформа освити кроме её министра. Она купила квартиру в Киеве. Молодец. Получилось накопить.А все учителя живут от зарплаты до зарплаты.
Світлана
Таке враження, що міністерка виконує програму знищення української освіти! МОН ініціює оплату за навчання в університеті мінімум 36000 грн. Хто зможе з батьків платити за навчання дитини, коли в регіонах в середньому зарплата від мінімальної до 6-7 тис. Це означає, що нація у нас не буде мати змоги навіть бакалавра отримати!!!
Олена
Я працюю в сільській школі,де на даний час немає два тижні води,не працює їдальня і внутрішня вбиральня.Це в період,коли поширюється короновірус.А ви говорите про реформу школи.Ніхто ніколи не перевіряє використання державних коштів освітньої субвенції.Навірно так краще вкрасти.Мені ганьба за країну,в якій я живу.Закарпаття.
123
Для Олена: Два тижня??? Куда же смотрят контролирующие органы типа санстанции? Или директор всё берёт под свою ответственность? Европа... Здобули...
Коментувати
К
Ніхто нас так не похвалить як ми самі себе,йдіть вже.У вас стільки роботи,коментарі давати,хто ще у вас їх бере,вашу роботу -видно і без коментарів.Ви б краще пояснили,як Ви встигли квартиру купиту,голодні ходили і у секонді вдягались?Все добре,але ще одна проблема-ремонт,ще б хоча пів року,вистачило б?.А я сподіваюсь,що не продовжить-ті зміни,які Ви розпочали.
Роман
Майже ідеально - на ідеально не вистачило часу. За півроку квартиру придбала, але не встигла ремонт зробити
ми
Боже, воно не тільки дурне, а ще і нахабне. Ганю, іди вже і забери своїх заступників.
Небайдужий
Господи! Дай нам сили перетерпіти це все, цих усіх неосвічених і нахабних без клепки в мізках! Прости нам всім і дай розуму наступного разу усім 73% зелебеників, багато з них вже потихеньку починають розуміти, що натворили... Запізно, але асе ж....
Селекта
Гришину знаю по профспілковій Академіі . Ледве здихались. Один апломб . Освіти не знає, в школі не розбирається.
Ольга
Яка самовпевнена, цинічна і безграмотна посередність. Їй плюють в обличчя, а вона каже, що падає дощ. Чи дійсно так вдало вмикає дурака, щоб підкреслити свою значимість? Боюсь, щоб ще гіршу невігласку не призначили на посаду міністра. Щось не таланить освітянам з міністрами. З легкої руки Гриневич призначили Новосад, а наступна хто? Невже немає фахівців в Україні? Чи дійсно іде цілеспрямоване знищення освіти руками невігласів, що не відають про те, чим керують?
unforgiven 2
Так добре престижність професії учителя не знищував жодний попередній міністр освіти. Навіть, Табачник і Гриневич були більш толерантними.
Gonta
Дай боже, якщо пішла "мажорка" на "вулицю", а не в заступники МОН на вищу зарплату щоб і далі свої дурні ідеї втілювати в життя. Хотілося б, щоб забрала з собою своїх друзів заступників. Ну, і з Богом! І дай Боже, адекватну людину. Хоча, це мабуть вже з серії "ваша Галя балувана", бо зелений ОХ сам її не звільнив.
Червінець
Кажуть , що наступною міністеркою буде депутатка Гришина Юля. Нарвана, вискомірна , все знайко,величина огромна. Один апломб і нахальство. В Кду на юрфакі іі не люблять, в комітеті парламенту вважають вискочкою. Ох і накерує!!
Людина
Хай Бог нас помилує! Боже збав, щоб хтось продовжив твої безглузді ідеї.Іди собі з Богом!
Учасник
Ото вже певно Ганя втішилась, що не прийдеться більше невтомно "пахати" за якісь нещасні 36000грн + премії! Але як прийде ще ревніший рехворматор освіти, отоді і настане повеєний гаплик освіті...
911
Хорошие ребята, толковая команда. Жаль, если уйдут. Почему-то никто из тех, кто тут говно льёт, не задумался, что будь это гно хоть каплю правдивым, держались бы они за свои должности.
torsion
Для 911: Гончарук в принципе неплохой, но против коломойши с вовиком что он может. А на Вову у Бени наверное серьёзный компромат, потому что хоть и вертится нащ ЗЭ но команды бенины выполняет исправно.Видно по Центроэнерго ну и не только.
Сергей Лимонов
Видатки на придбання інсуліну у бюджеті 2020 року для місцевих бюджетів скорочено у 4 рази, що призведе до того, що під кінець року на ці потреби не буде коштів зовсім ні в місцевих, ні в державному бюджетах. Про це свідчать офіційні дані, зазначають Патріоти України.
Коментувати
Реаліст
Мон цілеспрямовано руйнувало освіту:засмикали школу різними атестаціями, сертифікаціями, завалили надбавки, взялися принижувати пенсіонерів- вчителів;загнали під стіл профтехосвіту;хочуть передати на міцеві бюджети коледжі і прибити іх вслід за пту ;затято руками єгорки Стидного трощили внз, придавили фінансово педвузи, підвищили плату за навчання, ввели дурнуваті обмеження на вступ в магістратуру, розвалили фінансування вузівськоі науки. Ось Вам і Мон добре працювало шість місяців!!! Добре , видно, виконували вказівки Сороса. Але не народу Украіни.