Середня зарплата в освіті склала 8 118 грн, - Держстат

У жовтні 2019 року розмір середньої номінальної заробітної плати становив 10 727 грн

Середня зарплата в освіті склала 8 118 грн, - Держстат

У жовтні 2019 року розмір середньої номінальної заробітної плати становив 10 727 грн, що на 16,4% більше, ніж у жовтні 2018 року. Відповідні дані оприлюднені Державною службою статистики.

Зокрема, найвищі зарплати у жовтні отримували працівники фінансової і страхової сфери - 19 571 грн на місяць, найнижчий рівень зафіксований у сфері охорони здоров'я - 7 002 грн.

Середня заробітна плата в освітній сфері склала 8 118 грн, що більше ніж у жовтні минулого року на 15,5%.

Освіта.ua
28.11.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
unforgiven 2
Міністр освіти без освіти і сертифікації отримує у 4 рази вищу зарплату, ніж сертифікований учитель-методист вищої категорії. Можливо, потрібно змінювати правила гри, щоб у школах лишилися учителі, а не виїхали на заробітки в Польщу?
Марина
Зарплата в освіті низька. Це так. Але, якщо вона не влаштовує, то треба змінювати роботу. Після 20 років у школі я змінила професію повністю. Ні, не не в управління пішла і не в бізнес, а стала операторкою екструдера і виготовляю зараз пластиковий посуд. Так, шкідлива робота, зміни по 12 годин, зарплата від 1200 долларів на місяць. І мені не тре а їхати у Польщу на заробітки. І якось зараз навіть дивно, кому та моя історія в школі була потрібна. Своїх дітей треба забезпечити. Чоловік теж зі мною працює, хоча йому простіше, бо був керівником гуртка радіомонтажного. Завдяки тому, що пішли з освіти, ми стали більш спокійними, стали більше заробляти, побачили Європу як туристи, а не збирачі полуниці. Тому, шановні колишні колеги, якщо не влаштовує, то йдіть з цього пекла!
1
Для Марина: те, кто увидел другую возможность - в школу не вернулись. Молодые в школу - ни ногой, достаточно посмотреть баллы первокурсников.
Коментувати
Надія
Народ, хто бачив тарифну сітку? Там же починаючи з першого розряду всім доплачують до мінімалки. Аж здається 13 розряд вже сам заробляє ці 4200 грн. Толку в тому розряді? Коли фініш для розрахунків у всіх однаковий? У кого за престижність 20-30% - радуйтесь, у нас в Одесі у всіх 5%, крім адміністрації . Отож ми надриваємось,жили рвемо, сім’ї не бачимо, беремо все що дадуть : і 1,5 ст, і керівництво, і гуртки, і чорта-біса, а вони вважають, що це зарплата на одну людину. Я проти революцій, та пора мабуть на майдан.
Народний вчитель
Для Надія: справджується народна приказка "дурень думкою багатіє". Ви працюйте, а ми заробимо.
Коментувати
Іра
Я вихователь в садочку. Отримую на руки 3617 гр. Ставка- 4500 гр. Повну ставку не дають, всі працюють на 0,9 ставки.
Местный
Коллеги, у кого и что по выплатам долгов по ЗП? В моём учебном заведении (ПТНЗ) преподавателям спец.предметов и мастерам выплатили только аванс, и то не полностью, а зарплату сказали ждите и надейтесь. Учителям общеобразовательных предметов ничего и не задерживали.
Народний вчитель
Для Местный: Чим ближче до Нового року, тим більше затримка, але у грудні все виплатять :). Ось тільки би ще дожити до того 31 грудня.
Коментувати
Ольга
Це мабуть, з урахуванням міністра освіти, тому що в нашій школі ніхто з вчителів більше 6000 грн. не отримує. В мене 23 години+вислуга+ музейні керівництво+30 відсотків за престижність і отримую заробітну плату 5500грн.
Народний вчитель
Для Ольга: Якось не віриться. 4600/18*23=5878+30%(пр)+30%(вислу... га)=5878+3527=9405-20%(податки)... =7525... на руки. Розрахунок виходячи з вищої категорії та вислуги більше 20 років. Це ще не порахував музей, бо у нас це нікому не платять.
Коментувати
Олександр
1,5 ставки годин + 0,5 гурток + класне керівництво -+ кабінет + вислуга 20 відсотків + престижність 30 відсотків = 22000 грн., На руки трохи більше 17000.
Анонім
Для Олександр: 17000 це мало хіба? Аж достатьо навіть...якби ти знав скільки вихователі отримують....
Олександр
Я не кажу, що мало! Так, навантаження велике, однак зарплата пристойна.
Ігор
не може така бути! 1,5 ставки годин + 5 гурток + класне керівництво + 2 кабінет + стажові + престижність 17 відсотків + 1 категорія = 9,5 тисячі десь, це найбільша зарплата в моїй школі
Коментувати
Таня
Чому збільшилася середня зарплата в освіті? Її що піднімали? Це все видумка! ..., ..,... . . . .
Ніна
Середня зар. платня в освіті це не середня зар. платня вчителів чи викладачів, а середня зар. платня всіх працівників в освіті (адмін. персонал, науково-педаг., допоміжний персонал ). Тому,якщо ректор та протектори отримують зар. плати від 30 тис. грн. і вище тому й виходить середня зар. плата в освіті 8118 грн.
unforgiven 2
Чому міністр освіти і науки України без педагогічної освіти і сертифікації отримує у декілька разів більшу зарплату, ніж сертифікований вчитель-методист вищої категорії?
Небайдужий
Середня зарплата в освіті -- це "класика жанру"! Ну, тобто, як середня температура по лікарні...
провідний спеціаліст
ВСЕ ПРО ШКОЛУ. Я в ЗВО працюю пров. спеціалістом відділу (раніше була методистом вищої кат. - "перейменували"). Вища пед. освіта, стаж понад 35 років у т.ч. - педагогічний більше 20. Ставка 2723.00 і принизливо дотягують до мінімалки - це за 3 роки до пенсії. Про які десятки тисяч йдеться? Про що ви? Чому це питання не піднімається? Це знущання!!! В ЗВО працюють не тільки пед. та науково-пед. працівники, але і інші працівники з вищою освітою - ПРАЦЮЮТЬ В ОСВІТІ!!!
777
Для провідний спеціаліст: А який це у Вас тарифний розряд? ставки 2723 не існує в жодному. Якщо 6-й (це лаборант або майстр) - то 2785 грн, якщо Ви спеціаліст відділу без категорії, то це 7-й тарифний розряд і оклад 2958 грн.
Народний вчитель
1 тарифний розряд прирівняний до мінімального прожиткового рівня. Від цього показника і множте інші тарифи.
Коментувати
Виталий
Хочу сказати скільки отримує техперсонал в школі. Це мінімальна зарплата раз в два,три місяці. Скоро в школах техів не буде, а місцевій владі байдуже.
Щаслива людина
Півтори ставки + вислуга+перевірка зошитів+класне керівництво+кабінет+гурток=10000 зарплати -20% податків = 8000 грн. О, чудо, ще й на ручки, зошити, папір і фарбу для принтеру вистачить (якщо не все відразу купувати). Щастя свого не розуміємо...
Правда
Для Щаслива людина: сурова правда реальності, а не фантастична статистика "любого" міністерства
Светлана
для Щасливої людини: от не обманюйте. якщо у Вас 1,5 ставки+класне керівництво, то зарплатня доходить до 12-15 тис (залежить від годин). я працювала в школі і знаю, яку зарплатню отримують вчителі. якщо "гола ставка" + доплати, то так - це 9-10 тис. я розумію, що мало, але не треба і прибіднятися.
Вадим Байдич
а якщо все ж таки порахувати? "Гола ставка" вчителя вищої категорії - 4650 грн, доплати потягнуть на 5 з копійками?
Коментувати