![]() |
|
Переваги самостійного навчання і легкість отримання прав без відвідування автошколи дуже перебільшені |
Права без навчання в автошколі: чи можливо це?
Автомобіль тісно увійшов у життя більшості людей. Але для керування будь-яким транспортним засобом необхідно отримати водійське посвідчення, яке дають після успішного складання теоретичних і практичних іспитів. Майбутні водії не завжди хочуть або можуть відвідувати автошколу. Причини можуть бути найрізноманітнішими. Найчастіше відмова від попереднього навчання в автошколі пов'язана з браком вільного часу або обмеженнями в бюджеті. Для таких людей надається можливість скласти іспит на отримання прав після самостійної підготовки.
У чинному законодавстві України прописана можливість отримати водійське посвідчення екстерном, але це правило поширюється лише на права категорій А та В.
Переваги та недоліки складання іспиту екстерном
Самостійна форма навчання без відвідування автошколи приваблює багатьох водіїв. Вважається, що завдяки такій можливості можна заощадити кошти і вільний час. Але насправді переваги і легкість отримання прав без автошколи дуже перебільшені.
Водієві все одно необхідно освоїти теоретичні знання і здобути практичні навички, а потім пройти через 2 етапи екзаменації. В іншому випадку водійське посвідчення отримати не вдасться.
В автошколі заняття зазвичай проходять у зручний для учнів час. Надання спеціально обладнаних автомобілів захищає від випадкових травм. Під час занять з майбутніми водіями знаходяться поруч кваліфіковані співробітники автошколи. Вони не просто контролюють процес отримання теоретичних і практичних навичок, а й сприяють в оформленні документації в день екзаменації в ТСЦ. Представники автошколи зацікавлені в тому, щоб всі учні успішно отримали водійське посвідчення і склали всі іспити з першого разу.
Ви можете записатися на курси водіння в Києві - зручний графік навчання гарантований для кожного!
Навчання водінню автомобіля по міських вулицях не тільки небезпечне, але й суперечить правилам дорожнього руху. Це допустимо робити тільки в присутності фахівця з підготовки водія.
Етапи складання іспитів в ТСЦ
Екзаменаційна комісія включає кілька людей. Основні етапи складання іспитів:
- проходження тесту для визначення рівня теоретичних знань водія-початківця;
- практична частина іспиту: складання іспиту на отримання прав на майданчику, в міському середовищі з відеофіксацією.
При складанні тесту можна помилитися лише двічі. Іспит з водіння складають протягом місяця після успішного тестування. При наявності 2-х і більше помилок тест вважається не пройденим.
Іспит з водіння можна перескладати лише тричі. При нескладанні доведеться навчатися в автошколі і тільки після отримання довідки знову складати всі іспити в ТСЦ.
Отримання прав після навчання у професіоналів краще альтернативного варіанту. Інструктори докладають максимум зусиль у процесі теоретичної та практичної підготовки, роблять все можливе для успішного отримання прав.
Ціни на навчання в автошколі дивіться за посиланням.
Освіта.ua
08.10.2019