Топ-10 іграшок для розвитку дрібної (тонкої) моторики
PR

Навички точних рухів пальчиків слід прищеплювати змалку, використовуючи спеціальні іграшки і матеріали

Топ-10 іграшок для розвитку дрібної (тонкої) моторики

Розвиток дрібної моторики забезпечує повноцінне формування особистості дитини, а саме стимулює розвиток мови, сприяє концентрації уваги, удосконалює пам'ять. прискорює розумові процеси.

Навички точних рухів дитячих пальчиків слід прищеплювати малюкам у ранньому віці, використовуючи спеціальні іграшки і матеріали.

У рейтинг 10 кращих іграшок, які успішно розвивають дрібну (тонку) моторику, на думку магазину «Бава», входять:

  • Фігурки для сортування

Яскраві набори від Learning Resources включають різнокольорові кубики і дрібні фігурки, що зображують сім’ю людей, тварин, комах, овочі, фрукти. За допомогою пінцета EDX Education малюки будуть зацікавлено сортувати різноманітні елементи іграшок за кольором, формою, розмірами.

Сортери цього типу розвивають спостережливість і кмітливість; вчать діточок акуратності і точності.

  • Шнурівки

Ігри-шнурівки Viga Toys можуть бути сюжетними, суцільними або у вигляді нанизаних на шнур елементів — дерев'яних, полімерних або пластмасових. Завдяки широкій диференціації підходять для занять з дітьми від 1 до 7 років.

Застосування іграшок-шнурівок вчить малюків розпізнавати форму і колір геометричних фігур, побутових предметів, рослин, тварин; розвиває творче мислення; формує звичку впевнено користуватися ручкою або олівцем.

  • Кульковий пластилін

Кульковий пластилін — це багаторазовий матеріал, виготовлений з пінопласту. Особливо популярні різнокольорові набори Playfoam від Educational Insights. Якісна кулькоподібна маса для ліплення не має різкого запаху, не липне до рук, не застигає. Зберігається в прозорих капсулах із пластику. Деякі набори містять іграшку-сюрприз всередині.

Робота з кульковим пластиліном позитивно впливає на дитячу психіку, активно розвиває фантазію, виробляє звичку до посидючості і має заспокійливий ефект.

  • Бізіборди і бізікуби

Бізіборд — це розвиваюча дошка з ігровими елементами різної складності - коліщатками, замками, кнопками, засувками. Багато деталей можуть здивувати цікавими звуковими/світловими спецефектами.

Бізікуб Quokka — різновид бізіборда; має 5 розвиваючих дощок.

Ці ігрові центри формують у характері малюка наполегливість і терпіння; розвивають логічне мислення; навчають техніці дій з побутовими предметами.

  • Конструктори

Реалістичні конструктори-половинки Learning Resources «Телята» і «Кроко-абетка», різноманітні моделі LEGO, конструктор «Гайки і болти» з комплектами яскравих деталей — чудові інструменти розвитку образного та просторового мислення.

Прості лінійні об'єкти, геометричні фігури, букви і цифри зручно лягають у маленькі ручки, легко збираються і роз'єднуються, дозволяючи тренувати кілька навичок відразу. Ознайомитися з такими конструкторами можна за посиланням.

  • Рахівниця і лабіринти

Дерев'яна рахівниця Goki і настільні лабіринти з намистинками Lucy&Leo призначені для розвитку гнучкості дитячих пальчиків і координації руху рук малюків.

Ці барвисті іграшки, завдяки різним рівням складності, також допоможуть дітлахам опанувати первинні навички рахунку і навчитися добре розрізняти кольори, розміри і форми різних предметів.

  • Мозаїки

Мозаїка з шуруповертом «Закручуй і вчись» від Educational Insights — незвичайне і веселе заняття, яке вчить креативно мислити, тренує окомір і узгодженість рухів.

Мозаїка з шаблонами в процесі створення обраної картинки пробуджує дитячу уяву, виховує уважність і спостережливість.

Мозаїка-пазл виробляє посидючість, розвиває абстрактне мислення, формує прагнення до реалізації поставлених цілей.

  • Рамки з вкладишами

Розвивальні пазли Ravensburger забезпечують дітлахам швидку адаптацію в навколишньому середовищі. Збираючи картинки з дерев'яних пазлів Quokka, малюки знайомляться з дикими і домашніми тваринами, вчаться розрізняти основні види транспорту, дізнаються про особливості популярних професій.

Рамки-вкладиші, у яких використовуються алфавіт і цифри, допомагають дітям відточувати свої дедуктивні здібності.

  • Сортери

Найбільш гігієнічними вважаються дерев'яні Viga Toys і полімерні іграшки-сортери Weina, які легко миються і швидко сохнуть.

Кожен сортер відрізняється своїми особливостями: він може бути музичним або містити геометричні фігури, цифри і букви, тому підібрати іграшку можна для діточок будь-якого віку.

У процесі сортування ігрових елементів у дітей формуються навички аналізу, закріплюється вміння визначати причинно-наслідкові зв'язки, поліпшується пам'ять.

  • М'які і фетрові книжки

Головне призначення м'яких книжок Usborne Baby's very first cloth book і Baby's very first cot book - всебічний розвиток малюків. Незвичайні книжки, виконані з тканини або фетру, формують у малят художній смак, стимулюють тягу до творчості, допомагають набути практичних навичок самообслуговування. Відкривання застібок-блискавок, ґудзиків, прищіпок удосконалює тактильне сприйняття навколишнього світу.

Освіта.ua
16.08.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів