Раду просять встановити освітянам надбавки в розмірі 30%

Документом пропонується встановити надбавку за престижність праці в розмірі 30%

Раду просять встановити освітянам надбавки в розмірі 30%

Парламентський комітет з питань науки і освіти неодноразово звертався до голови Верховної Ради Парубія з пропозицією включити законопроект про виплати щомісячної надбавки за престижність педагогічної праці в розмірі 30% для першочергового розгляду.

Про це йдеться у листі Комітету з питань науки і освіти до ЦК Профспілки працівників освіти і науки.

Зокрема, у парламентському комітеті повідомили, що у квітні – травні отримали понад 650 звернень від первинних профспілкових організацій закладів освіти з вимогою підтримати зареєстрований у Верховній Раді проект закону «Про внесення змін до закону «Про освіту» щодо виплати педагогічним та науково-педагогічним працівникам щомісячної надбавки за престижність педагогічної праці».

Документом пропонується законодавче закріплення виплати щомісячної надбавки за престижність педагогічної праці в розмірі 30 % посадового окладу (ставки заробітної плати) педагогічним та науково-педагогічним працівникам закладів та установ освіти незалежно від їх підпорядкування.

Також у листі йдеться про те, що 15 травня 2019 року на засіданні Комітету з питань науки і освіти було ухвалено рішення рекомендувати Верховній Раді проект закону про внесення змін до Закону України «Про освіту» щодо виплати педагогічним та науково-педагогічним працівникам щомісячної надбавки за престижність педагогічної праці, прийняти за основу та в цілому.

«Комітет з питань науки і освіти неодноразово звертався до Голови Верховної Ради України А. Парубія з пропозицією включити цей законопроект для першочергового розгляду до порядку денного пленарного засідання Верховної Ради України», - наголосили в профільному парламентському комітеті.

Освіта.ua
25.06.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ірина
У багатьох районах і по 20% не дають, кажуть : немає грошей. Навіть ті гроші, що приходять по субвенції забирають, бо 20% закладено в субвенцію, а дають 15%.
Світлана
Для Ірина: А нам дають аж 5%.
Коментувати
Дана
А чому нікого не хвилює рівень знань дітей.. Теперішня школа 10 відсотків учителів вчать решта відсиджують години або займаються в роб. час репетиторством. За це ще ім доплачувати ... Потрібно проводити маніторинг знань дітей відповідно підвищувати з/ту
Вероніка
Професія вчителя, на жаль, сьогодні мало престижна. Це залежить і від ставлення суспільства до праці педагога. Сьогодні школа має надавати в першу чергу освітні послуги, а наш учитель на практиці ще й досі відповідає за всі промахи у вихованні дітей. Підтримую пропозицію щодо 30% надбавки за престижність праці. Можливо, тоді місцеві органи влади повернуться лицем до педагога й не будуть самовільно встановлювати таку надбавку в розмірі 5%, писилаючись то на малу кількість учнів у класі, то на відсутність фінансування. Слово ВЧИТЕЛЬ має звучати гордо, адже все в житті йде від нього. Тож аби він самовіддано віддавався улюбленій справі, має не перейматися "хлібом насущним".
ммм
Для Вероніка: то ви не знаєте, за що відповідає німецький вчитель. якби знали, то не плакали б тут. з німеької школи не можна піти на домашнє навчання. бо система має за ціль зробити з дитини будь-якого походження перепровіреними засобами німецького бюргера. і там у тьоток без вибору.
ммм
Для Вероніка: і ніде не чуть соплів про "вчитель має звучати гордо". вчить закони, вчиться ними користуватись, це за вас ніхто не зробить і парадис для вас ніхто не робитиме. а все ждете, що вам то хтось на тарілочці принесе. совок закінчився 27 років тому.
Вероніка
Чому стільки ненависті? Життя дістало? А тарілочки ніхто не чекає. І ,повірте, ніхто не плаче. Шкода, що міряєте всіх одним мірилом.
Коментувати
Злий вчитель
Шановні "Родители". Якщо в школі так класно: і зарплати, і відпустки то ідіть працювати в школу. Цікаво буде подивитись на скільки вас вистачить в таких "райських умовах". Бо всі знають як в школі треба працювати, тільки ніхто не хоче прийти і показати свої знання на практиці. "Спеціалісти", блін, "ТЕоретики".
Родители
У кого еще, кроме учителей, оплачиваемый отпуск 4 месяца в году - 3 месяца летом и 1 месяц в течение учебного года? С какой радости этим дармоедам зарплату еще повышать? Пусть сначала налоги с репетиторства заплатят!
Вчитель
Для Родители: Мушу Вас розчарувати. Відпустка у вчителя 56 днів. І на канікулах вчителі теж працюють (держава даремно заробітну платню не виплачує). А на рахунок репетиторства, то у Вас завжди є вибір - підручників ніхто не відміняв. І ще. Ніколи не вважала, що отримую дармову зарплату. Ви, мабуть, спите по 8 годин, не несете відповідальності за дітей, не перевіряєте по ночах зошити і, по тих же ночах, не думаєте, як побачити кожну дитину, розкрити її здібності, не загубити талант. Хочу, щоб Ви зрозуміли: помилки вчителів сидять зараз у Верховній раді, тому ми так і живемо. Поверніться обличчям до вчителів. Нам не потрібно багато. Лише Ваше розуміння і підтримка.
unforgiven 2
Для Родители: Гройсман для народних депутатів підвищив у три рази, ще в квітні 2016 року, коли був головою Верховної Ради. Вчителям на 30% не можна?
ммм
Для unforgiven 2: можно і багато чого: берете закони, на основі законів, інструкцій і прикладів, де вони не виконуються (напр. норма кількості дітей у класі) і видвигаєте свої вимоги, не берете клас, де дітей більше за законом встановлену норму. а не стоїте, як барани з плакатами "захистіть вчителів", а з плакатами з конкретними вимогами
Коментувати
Людмила
До обіцянок вже звикли і не вірять всьому, що говорять. Але у школах скоро (2-3 роки) нікому буде працювати, розумні не підуть. Що тоді будуть робити? Жаль дітей та державу...
ммм
Для Людмила: не буде пустих місць у школах. просто прийдуть люди з низькими амбіціями. які більш нікуди не всунуться. як і у педвузи йдуть "аби корочка"
Коментувати
unforgiven 2
Краще 30% за престижність, ніж 20% за принизливу сертифікацію.
Популистов-к ответу!
А утвердить решение КС о возвращении пенсии по выслуге-об этом ВР не думает? Мой прогноз: популизм как был так и будет-и в надбавке,и в пенсии,и в зарплата педагогам. Если б была статья УК о невыполнении обещаний вышестоящими...а так... За годы " незалежности" так " наелись" обешаний,и они продолжаются.
Імя
Скорее бы спикер, не выговаривающий половину алфавита и постоянно нарушающий законы и регламент в своей же раде, вылетел оттуда к чертям собачим, а лучше - куда подальше, например, в свой глухой аул, откуда он выполз на белый свет.
Анна
Приєднуюся до попереднього дописувача! Де моя зарплатня у валюті? А ще хочу в шортах на Перший дзвоник! А ще фонтанів багато! Щоб замість уроків бігати там з учнями! Цирк так цирк!
Сергей Лимонов
Нафіга нам ніщебродські 30-відсотків : ЗЕ обіцяв 4 тисячі "зелених"! Давай ЗЕ-жгі!