Воєнний стан: право на освіту може бути обмежено (оновлено)

Обмеження можуть вступити в силу лише за умови сухопутного вторгнення військ російської армії на територію України

Воєнний стан: право на освіту може бути обмежено (оновлено)

Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», що ухвалений парламентом 26 листопада, передбачається можливість обмеження прав та свобод людини і громадянина, що гарантовані Конституцією України.

Зокрема, серед іншого, законом передбачено, що на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права та свободи людини і громадянина, що гарантовані статтею 53 Конституції України «Кожен має право на освіту».

Зазначений закон діятиме на території 10 десяти областей України до 27 грудня 2018 року. До цього переліку входять Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Луганська, Донецька, Сумська, Харківська, Чернігівська та Вінницька області.  

Під час свого виступу у парламенті перед голосуванням, президент України Петро Порошенко наголосив, що зазначені обмеження можуть вступити в силу лише за умови сухопутного вторгнення військ російської армії на територію України.

Як відомо, стаття 53 Конституції України містить наступні чотири пункти:

  • Повна загальна середня освіта є обов’язковою.
  • Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах; розвиток дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої і післядипломної освіти, різних форм навчання; надання державних стипендій та пільг учням і студентам.
  • Громадяни мають право безоплатно здобути вищу освіту в державних і комунальних навчальних закладах на конкурсній основі.
  • Громадянам, які належать до національних меншин, відповідно до закону гарантується право на навчання рідною мовою чи на вивчення рідної мови у державних і комунальних навчальних закладах або через національні культурні товариства.

Оновлено о 22.00 26 листопада 2018 року.

Освіта.ua
26.11.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
РОджер
Як воєнний стан в Україні вплине на студентів,що перебувають на навчанні за кордоном,а саме,чи буде відкритий кордон для їх,якщо захочуть покинути Україну в звязку з навчанням?Дякую за увагу.
Юрій
Для РОджер: Як би ВП по Україні, то був би "особливий порядок перетину кордону", а при тому що є - не питання. Може їхати: вчитися, працювати або туристом
Коментувати
Местный
Кто не смог понять ограничения, расшифрую: приостановка учебного процесса. Учитывая, что так же ограничивается статья на работу (статья 43) - будут педагогические работники без денег сидеть. Так же статья 30 "Про недоторканність житла та іншого володіння" + статья 31 "Таємниця листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції" + статья 34, которая гарантирует право на свободу мысли и слова, на свободное выражение своих взглядов и убеждений. Вас так власть накручивает на вентилятор, что и не снилось, но почему же некоторые не видят очевидных вещей - я не понимаю...
Чернышевский
Для Местный: А что делать?
Матадор
Для Чернышевский: Ждать диктатора на троне и готовить язык лизать ему пятую точку!)))
Поскачи на Майданi
Хто не скаче...
Коментувати
Ганна
Щось я із статті, окрім кричущого заголовку, так і не зрозуміла обмеження. Для чого розганяти тут зраду? Або конкретно про право на освіту під час воєнного стану, або не накидуйте бруд на вентилятор.
сергей
Для Ганна: а вы почитайте что такое военное положение для простых Украинцев ,там ограничение всех правах и полное подчинение военным.
Коментувати
Тетяна Кіба
Тльки мені здається, що всі перераховані права вже давно обмежені в нашій країні?.
Радость через край
Потемнело чисто поле, нет уж дней тех светлых боле.... Радостное настроение для встречи нового года. День Благодарения удался!
Сергей Лимонов
Може бути обмежено .... яким саме чином ? Роз’ясніть детальніше- будь ласка! Ваш коментар занадто короткий. Текст має бути не менш ніж 100 знаків.
Наталія
Для Сергей Лимонов: що тут незрозуміло? Якщо буде введено положення, то студентів закладів вищої освіти, яким виповнилося 18 років зможуть забирати.
Roma
призивний вік в Україні від 21 року .
сергей
читайте закон о военном положении там указано что при военном положении идет полная мобилизация то есть 18 летние тоже хромые слепые все !
Коментувати
Козак Голота
Хм. ... . .