Мінфін: підняття зарплат педагогам є передчасним

Для підвищення зарплат педагогічним та науково-педагогічним працівникам нема можливостей

Мінфін: підняття зарплат педагогам є передчасним

Міністерство фінансів вважає, що прийняття рішення про підвищення посадових окладів педагогічних та науково-педагогічних працівників на 10 % є передчасним. Про це фінансове відомство повідомило у відповіді на запит Профспілки працівників освіти і науки щодо підвищення розмірів посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічних та науково-педагогічних працівників закладів освіти.

У Міністерстві фінансів зазначають, що відомство звернулось до обласних, Київської міської державних адміністрацій, міністерств та відомств стосовно надання інформації щодо додаткових видатків, а також можливості та доцільності реалізації пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 11.01.2018 № 22 «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників».

«За розрахунками обласних, Київської міської державних адміністрацій, міністерств та відомств на підвищення з 1 вересня 2018 року на 10 % оплати праці інших категорій педагогічних та науково-педагогічних працівників необхідно додатково вишукати понад 1,1 млрд. гривень, з них за рахунок місцевих бюджетів – 0,8 млрд. грн, за рахунок державного бюджету – 0.3 млрд. гривень», - повідомляють у міністерстві фінансів.

Також у Мінфіні наголосили, що за інформацією більшості місцевих органів виконавчої влади в місцевих бюджетах відсутній фінансовий ресурс для забезпечення підвищення заробітної плати педагогічним працівникам.

«Реалізація пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 11.01.2018 № 22 «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників» призведе до додаткового фінансового навантаження та розбалансування місцевих бюджетів», - вважають у Міністерстві фінансів.

Також у Мінфіні, посилаючись на інформацію міністерств та відомств, повідомили, що за рахунок та в межах коштів Державного бюджету України здійснити підвищення заробітної плати педагогічним та науково-педагогічним працівникам немає можливості.

«Міністерство фінансів України, з урахуванням інформації з місць, вважає, що прийняття рішення про підвищення посадових окладів (ставок заробітної плати) педагогічних та науково-педагогічних працівників на 10 % є передчасним», - резюмували у відомстві.

Освіта.ua
01.10.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Сергей Лимонов
Зростання на 24 відсотки ціни на газ- не є передчасним! А зростання зарплат вчителів : не актуальне на разі ! Отака муйня - малята !
Гость
Так, педагогам завчасно, а суддям, прокурорам та іншим дармоедам якраз НАРАЗІ і дуже актуальне( ОБУРЕННЯ! 10%! СОРОМ державі !
Родион
Там де є відкати та можливість бізнесу - гроші завжди знайдуться: "безкоштовне" харчування, примусове оздоровлення на асфальті, ремонти та будівництво з барським розмахом, товари для "нової школи" з цінами в рази вищими за ринкові і т.д. А ті 10% - це не підвищення. Подивіться на скільки за рік зросли ціни.
Вчитель
Допоки ми працюватимемо і житимемо "на Україні", пуття не буде ні в державі, ні в головах людей. Дописувачі вказують на низький рівень навчання дітей, а батьки яких зусиль доклали до гідних знань своїх чад - купили супер круті айфони та смартфони, щоб дитятко мало чим себе забавити під час уроків?
Ученица
Для Вчитель: Не знаю как у вас, но в нашей школе учитель алгебры задание без смартфона даже не пробует проверять - скачал ГДЗ и подглядывает постоянно
Коментувати
Світлана
Працюю у коледжі на Львівщині. Заява мінфіну викликає обурення. Мрію, щоб кожного з чиновників посадили на зарплату викладача. Вже давно стало зрозуміло, що нашій владі не потрібні розумні громадяни, ні якісна освіта... потрібні безвільні раби...Лише шкода, що за їх мільярди гинуть кращі з кращих.
Богдан
Працюю в навчальному закладі міста Львова. Недавно мав справу з комунальним медичним закладом. Скажу вам панове ось що: поки влада не подбає про нормальну зарплату вчителя і лікаря, доти буде плинність кадрів і незадоволення діями влади цієї категорії працівників. Сьогодні працювати у освіті чи медицині за 4 тисячі гривень - ганьба владі усіх рівнів. І тому чую, у нашій поліклініці звільнилось 12 лікарів, у нашій школі звільнилось 8 учителів... Люди йдуть у приватні заклади або їдуть до Польщі на роботу, не за фахом, і отримують, переводячи на гривні - 14-20 тисяч гривень. Підняти зарплату на 10 відсотків передчасно - це слова невігласа, за такі слова чиновник має йти у відставку, адже Гройсман говорив про зарплату 5 тисяч гривень з другого кварталу 2018 року. Нинішня влада має мандат лише до весняних президентських виборів.Однозначно впевнений, в Україні у 2019 буде новий президент,людина з розумінням проблем українців і спробою зменшити кількість бідних людей!
людина
Шановна молодь України, держава вам каже прямим текстом:"Не йдіть у педуніверситети, бо залишитесь без пенсії".
Григорій
Для людина:Держава каже прямим текстом молоді Йдіть НА ХУЙ!!!
Коментувати
АНТОН
Ответственно посылаю наш МОН, Минфин и весь кабмин туда, куда депутат Барна послал журналиста.
Тётя Мотя
Для АНТОН: на жаль, не чула адресу від депутата Барни, але з радістю приєднаюся до вашого побажання. Сподіваюсь, це саме те місце , де наша недолуга влада і повинна бути)))
Коментувати
Злой
Ця держава все ще не має майбутнього. Може бути демократія, диктатура, монархія, гетьманат... та ще багато чого. Але не може бути нічого без ВЛАСНОЇ фундаментальної науки та ВЛАСНИХ новітніх технологій! Немає науки - нема майбутнього: якщо ми зараз у злиднях, то можете бути впевненими, що Ваші діти, а потім й онуки такими ж злиднями і залишаться. Теперішній підхід влади аж волає: "Тікайте звідси!" Реформа школи! Супер! Для кого готуємо випускників шкіл? Для західних університетів! І діти з батьками будуть праві - "тікати!" Вже зараз у випускників шкіл стан важкого шоку коли заходять до державного ВНЗ: тиньк на голову падає, стільці розламані, обладнання або не працює, або таке застаріле, що за склом тримати треба. Про стан гуртожитків вже мовчу.
предсказатель
Введут ЗНО после 9 класса, половину детей и учителей выгонят, оставшимся зарплаты поднимут.
Педагог
Як і після такої заяви можновладців вчителі не покинули свою роботу і масово не вийшли на забастовку? Є на ютюбі прекрасне відео "Бидло - це найкращий електорат". Подивіться, хто ще не бачив. Просто таки прозрієте.
Родители
Для Педагог: Елки -палки! У вас отпуск четыре месяца в году (3 месяца летом, 4 недели каникул) плюс карантин, почему тогда не бастовали?
Злой
Для Родители: Попробуйте сами. Идите поработайте в школу
Kate
Отпуск не 4 месяца, а 56 дней, никаких карантинов и зимних, весенних, осенних каникул у преподавателпй вузов нет. Не лгите!
Коментувати
Сергій
А хтось сподівався на інше? Зніміть рожеві окуляри, панове! Для "Бюджетника": попрацюйте в школі хоча б тиждень і потім продовжимо.
бюджетник
Таке враження, що на Україні працюють тільки вчителі, їм тільки підвищують зарплати, а чи вони дійсно ВЧИТЕЛІ. Та їх треба спочатку перевіряти у психіатра, а потім допускати до наших дітей. Тай нехай складуть ЗНО, дуже цікаво бачити їхній рівень. Зарплати підвищують , а не питаються з них чи вчать дітей, та ніхто не думає за дітей. Вчителям так як вони вчать дітей то їм і 3723 грн (мінімальна зарплата) доста буде .
Злой
Для бюджетник: А какая конкуренция на рабочее место учителя при такой зарплате и таких нагрузках? И зачем им учить детей? Вы действительно хотите, чтобы учитель выкладывался уча Вашего ребенка за 3723 грн?
людина
Ось і будуть ці жебраки ваших онуків навчати.
Вчитель
3732? Молодий вчитель, випускник університету і цього зараз не має!!! Тому і працюють в наших школах вчителі, яким по 70-80 років. Молоді, енергійні, креативні і завзяті просто втрачають інтерес та тікають подалі. Голодним довго еа ініціативі не проживеш. А до дітей енергійним треба йти, внакше ніяк.
Коментувати
Сергей Лимонов
Де гроші- панове можновладці ??? Текст вам короткий ! Вувкулаки ! Злодії ! Хапуги Брехуни ! Лицеміри ! Достатньо ?
Петрович
Мінфін підсовує свиню Поршенку. Треба бути дурнем, щоб не задобрити вчителів перед виборами. Сподіваюсь, Петро розбереться із народним фронтом і його квотами, а фригідна лілька піде на ххліби вільні.
викладач
Молодий викладач вузу отримує 3700 грн., прибиральниця у вузі - 3800 грн. Це нормально? Відбувається знищення освіти шаленими темпами. Мовчати більше не будемо, по всім соц. мережам піднімаємо народ, студентів і на страйк, запросимо різні канали, західних журналістів і громадськість. Ці злодюги вже людей довели до ручки.
Злой
Для викладач: Чого Ви чекаєте від людей, які приходять до влади покрасти те, що ще залишилося? Ні, можна було б спочатку щось створити: наукове відкриття - новітня технологія - великі прибутки - покрасти... Але це ж довго, це при владі вже інші будуть.
Коментувати
НУШ=СУШ
Ще хтось вірить у нову Українську школу? Ще е бажаючі перенавчатись щоб отримати стару нищебродську зарплату?
Kateryna Kate
https://pon.org.ua/novyny/6597-profsplki-vihodyat-na-protest.html Профспілки виходять на протест!
Kateryna Kate
"ДОЦЕНТИ можуть РОЗМНОЖУВАТИСЯ?" або #социальнедно А ви знали, що з/п доцента в Україні складає 250 USD (у професора + 100 USD ;( ? Підтримую працівників Профспілка Львівського університету ( Профспілкова організація працівників #ЛНУ ( #ПрофспілкаЛНУФранка ) та ДЯКУЮ за небайдужість та сміливість,адже більшість українських викладачів мовчки терплять та виживають!!! Що ефективніше: боротись із відтіком мізків-інтелекту чи стати його складовою (навряд, в оганізаціях із з/п 200-250 USD залишиться багато особистостей з вмінням мислити, рефлексувати, комунікувати, зі знанням іноземних мов etc.)? Кого прагне заманити вітчизняне Міністерство освіти і науки України в ряди викладачів, створюючи таки умови? (Лілія Гриневич Гройсман Владимир Борисович Оксана Маркарова (Oksana Markarova) ) Доколе, Карл? Доколе рядом с проблемами в образовании вместо хештегов ( #університетмайбутнього #університетуспішнихлюдей #майбутнєкраїни #інтелектнації #місцевільнихтанебайдужих #працямайбутнього ) мы будем писать #СОЦИАЛЬНОЕДНО ? P.S. І ніби найкращий доктор Evgeny Komarovsky стверджує, що "хорошие люди должны розмножаться", але до людей, які працюють в освіти , напевно, це твердження не відноситься. Оскільки не зовсім зрозуміло як це робити в Україні, якщо робота в університеті є твоїм єдиним місцем праці. #менінебайдуже #доситьмовчати #зп #університет #викладач #університетфранка #лнуфранка #львівськаполітехніка #нулп #доцент #професор #страйк #зрада #комаровский #МОН #гройсман #НУльвівськаполітехніка #гриневич #БюджетРозбудовиКраїни #УрядГройсмана #оксанамакарова
Злой
Для Kateryna Kate: Все вірно! Підтримую!
Коментувати
Василь  Шминдрук
В черговий раз чиновники довели, що шанси всидіти в кріслах, у представників цієї влади після березня 2019 року, дорівнюють нулю. Коли влада навіть не виконує рішення своїх постанов, то ціна усім їм – гріш у виборний день! Грошей немає, усе давно розікрали.