Працівникам МОН доручили спілкуватись українською

При спілкування із громадянами працівники мають вживати виключно державну мову

Працівникам МОН доручили спілкуватись українською

Працівникам Міністерства освіти і науки доручено під час виконання службових обов’язків при спілкуванні із громадянами України вживати виключно державну мову. Відповідний наказ підписаний заступником міністра - керівником апарату Романом Гребою.

Доручення стосуватиметься працівників всіх усіх категорій посад при спілкуванні  як у Міністерстві так і у регіонах України.

Керівникам структурних підрозділів відомства необхідно довести до відома необхідність виконання наказу у своїх підрозділах.

Освіта.ua
30.09.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
НІКА
"Працівникам МОН доручили спілкуватись українською". А це треба "доручати"? Гм...
Петро
Які можуть бути питання? Чинний Закон України «Про засади державної мовної політики». Стаття 6. 2. Українська мова як державна мова обов’язково застосовується на всій території України при здійсненні повноважень органами законодавчої, виконавчої та судової влади, у міжнародних договорах, у навчальному процесі в навчальних закладах в межах і порядку, що визначаються цим Законом. Стаття 11. 2. Держава гарантує відвідувачам органів державної влади і органів місцевого самоврядування надання послуг державною мовою… Необхідність забезпечення такої гарантії має враховуватися при доборі службових кадрів. 3. Посадові та службові особи зобов’язані володіти державною мовою, спілкуватися нею із відвідувачами.
Олеся
Важнее проблемы в МОН нет! Где здесь демократия? АУ!! А если не будут розмовляти державною мовою - к стенке!
Євгенія
Для Олеся: Пані, не дуріть. До чого тут демократія? Знати державну мову повинен кожен громадянин.
людина
Война на Донбассе так ничему не научила многих наших русскоязычных граждан. А жаль, ведь никто не говорит о том, что говорить на украинском надо в нерабочее время. Речь идет об соблюдении Закона о языках, а злоба и ненависть ко всему украинскому просто зашкаливает.
Коментувати
Родион
Навчальний план, 9 клас: укр. мова - 2 год. , російська мова - 2 год., англійська мова -2 год. А тепер вгадайте яка з них державна?
Anna
Для Родион: хмм, у меня в лицее рус.яз. никогда не был больше 1 часа в неделю, а в 9+ классе его не было вовсе.
Юля
Для Родион: не свистите. Такой план только в школах нацменьшинств, русских. А таких школ единицы.
Родион
Для Anna и Юля: Есть вариант Б учебного плана где русского по 2 часа начиная с 1 класса по 9-й. Вариант подходящий для населённых пунктов, где проживает русскоязычное или смешанное население. Недостатком учебного плана является уменьшение часов музыки и рисования до 0,5 в неделю в начальных классах. Этот вариант без особой необходимости внедряется во многих, часто малокомплектных школах, где нет ни единого русскоязычного ребёнка. Тогда зачем? Правильно! Кого -то нужно догрузить до ставки, что очень актуально в малокомплектке. А кое-где жене (куме, любовнице) директора до полторы ставки не хватает.
Коментувати
Іванна
Читаю ваші коментарі, ну навіщо так пересмикувати? Говоріть собі російською, хто ж вам забороняє. Але, погодьтесь, в багатьох державних установах мова спілкування з відвідувачами - російська. В Запорізькому ІППО всі викладачі читають лекції російською. А коли на питання однієї з них ми, слухачі, відповіли, що воліємо слухати лекцію українською - страшенно здивувалася, декілька хвилин говорила українською, а потім знову перейшла на російську. Треба не насаджувати, але популяризувати рідну мову і в засобах ТБ, і в державних установах. Хіба це погано?
Михайло Чиж
Дивнішого доручення годі й шукати (тобто, а хіба може бути інакше). Лише на хвилину уявіть такі заголовки: "Працівникам Бундестагу доручили спілкуватись німецькою мовою" або "Всіх депутатів Всекитайських зборів зобов’язали спілкуватись виключно китайською". Смішно, чи не так? Проте в Україні ділове спілкування українською - це майже подвиг....
Олекса Позняк
Для Михайло Чиж: Ну а если депутат бундерстага знает украинский и заговорит с украинцем по украински то его накажут?У меня коллега переехал к дочери в Германию и если чиновник попадается из бывшей ГДР то обслуживает по русски.Это удобнее чем делать вид что русского не знаешь и звать переводчика.Зачем всё делать через ...Русскоговорящий гражданин Украины пришёл в министерство -помоги ему решить вопрос.Не Моторолла к тебе ж пришёл. Кстати в военкоматах таких установок нет -если русскоговорящий то в АТО не брать. Этот приказ на руку врагам Украины а Лиля агент Путлера. СБУ не спи!!!
Роман
Правильно зробила Гриневич, що наказала виконувати Конституцію України. Але цього недостатньо.Потрібно щоб вчителі на перервах говорили українською мовою.Чи може в Вашій Німеччині також проходить тотальна русифікація починаючи з столиці де українського слова не почуєш?Нічого не маю проти російської мови, але такої русифікації, як в останні десятиліття в Україні не було ще ніколи.Дивно і соромно чути такі слова від українського вчителя.
Олекса Позняк
Для Роман: Я был ТАМ. Русскоязычные защищают Украину а ты офигенный патриот не из окопа мне струячишь? На мягком диване?. Тормознитесь , ребята. Русскоязычные граждане - наши люди. А украинский ,конечно , надо восстанавливать но не резко, а так как делали евреи с ивритом - каждое поколение знало его всё больше и постепенно восстановили практически мёртвый язык.
Коментувати
Олекса Позняк
Но если родитель обращается по-русски и не знает украинского? Ребята я патриот Украины, но это уже идиотизм
Юля
Для Олекса Позняк: У нас идиотизм во всём, куда не глянь, ничего удивительного.
людина
Пардоньте, господа, но настоящий идиотизм-это когда патриот Украины не знает украинского языка, и его спасать от государственного украинского рванул великий путин. Упаси, Господи, Украину от таких горе-патриотов( а по совместительству-идиотов).
Коментувати
Юрій
Тобто, якщо хтось з посадовців буде спілкуватися не українською мовою, а, наприклад, російською, то їх повинні звільнити?