Гриневич: потрібен міжнародний іспит з української

Міністр освіти закликала створити міжнародно визнаний іспит з української мови як іноземної

Гриневич: потрібен міжнародний іспит з української

В Україні вже давно назріла потреба створити міжнародно визнаний сертифікаційний іспит з української мови як іноземної. Про це заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, виступаючи перед учасниками VI Всесвітнього форуму українців 20 серпня в Українському домі.

«Коли я буваю на таких заходах, то завжди відчуваю гордість за те, що люди, які щоденно говорять цілим спектром світових мов, розмовляють між собою українською. В такі моменти я стаю певна, що українська мова повинна мати статус мови міжнародного спілкування. Нещодавно ми затвердили загальноосвітній стандарт української мови як іноземної, відповідно до європейських рекомендацій, однак нам ще належить створити міжнародно визнаний сертифікаційний іспит з української мови як іноземної. Таким чином, ми зможемо запросити ще більше представників різних народів вивчати нашу мову, знайомитися з Україною як сучасною європейською нацією», – розповіла Лілія Гриневич.

Представники діаспори підтримали цю ініціативу та підкреслили, що створення такого іспиту буде важливим не лише для іноземців, які цікавляться Україною, але й для представників української діаспори.

«Конче потрібно розробити і укласти стандарти на знання української мови, своєрідний український аналог TOEFL. Окрім того, потрібно в достатній кількості і на належному рівні розробити посібники із вивчення української мови як іноземної, бо для значного числа діаспори вона вже є такою, яку потрібно вивчати як іноземну», – підкреслив голова Української Всесвітньої Координаційної Ради Михайло Ратушний.

Стандарти й Програми з української мови як іноземної, розглянуті колегією Міністерства освіти і науки України у 2014 році, містять мінімум обов’язкових вимог до мети й змісту навчання української мови як іноземної на рівнях, визначених CEFR (Common European Framework of Reference) і рекомендованих резолюцією Ради ЄС (листопад 2001 р.) для створення національних систем оцінки мовної компетенції. Вони становлять собою системний багатокомпонентний опис цілей комунікативно-орієнтованого навчання мови, в основу якого покладена модель мовленнєвої поведінки носія української мови у сфері щоденного спілкування як орієнтир для іншомовного комуніканта. Детальніше про це можна дізнатися за посиланням.

Освіта.ua
22.08.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олекса Позняк
Мою внучку в 1 классе киевской школы насильственно русифицируют. Табачник а теперь Гриневич требуют изучать 2 иностранных языка.Поскольку учителей второго иностранного не хватает то школы вторым иностранным выбирают русский. Ходили к директору - а где я учителя возьму? Писали Гриневич : отмените этот приказ пускай учат один иностранный но будет больше часов - нет ответа. Гриневич - враг украинского языка и главный русификатор Украину.СБУ проснись - враг в МОНе
Anna
Для Олекса Позняк: а чем вам русский не иностранный? То есть когда вам английский читают то ваша украинская душа не страдает а как русский то сразу руссуфицируют. Как это понимать?
Коментувати
alemania
Половина ригіаналів, істинні українці за походженням, свого часу відцуралися від рідної мови для політичної кар’єри (правда, тепер повдягали вишиванки)... Про який міжнародний іспит можна говорити???
UA
Давайте для початку хоч всі громадяни України які проживають на її території почнуть розмовляти мовою держави-українською мовою!!! Ось кому треба влаштувати іспити,то це нашим громадянам,а вже потім братись за іноземців
Anna
Для UA: проводить экзамены для всех граждан плохая идея. Особенно учитывая то что для большой половины из них родной язык русский. И не надо говорить валите в Россию. Столетиями вся интелигенция на територии Украины говорила именно на русском языке. И эти люди жили тут всю свою жизнь и их родители и бабушки дедушки тоже. И они имеют право считать русский своим родным языком. И они не обязаны знать украинский язык (если конечно не работают в правительстве). В общем ваша идея отстой
Коментувати
Бля
Даже в Украине и половины не общается на украинском языке, международный, ору в голосину.
Alexandr Kalmykov
Якщо ми неспроможні вивчити хоча б одну із загальновизнаних мов міжнародного спілкування, давайте зробимо такою українську.
Олена
Для Alexandr Kalmykov: Для alemania: мені подобається. Ви маєте гарне почуття гумору. Слава Українській мові!
Коментувати