У МОН відзвітували за 100 днів роботи

У Міністерстві освіти і науки підготували звіт про діяльність відомства за 100 днів роботи нового уряду

У МОН відзвітували за 100 днів роботи

У Міністерстві освіти і науки підготували звіт про діяльність відомства за 100 днів роботи нового уряду. У звіті перелічено досягнення Міносвіти, які вдалось реалізувати у зазначений період.

Зокрема, у МОН зазначають, що було вирішено проблеми із затримкою виготовлення документів про освіту, а випускники 9-х та 11-х класів вчасно отримали свідоцтва та атестати.

Також вже закуплено 218 назв шкільних підручників накладом 7,8 млн примірників та 24 назви накладом 26,6 тис. примірників - для дітей з особливими освітніми потребами. У МОН зазначають, що восьмикласники вчасно отримають підручники до 1 вересня. На 2017 рік готується принципово новий порядок відбору підручників.

З 1 вересня розпочнуть роботу 139 нових опорних шкіл у 24 областях. Діти з малокомплектних шкіл переводитимуться у кращі умови навчання. Станом на 22 липня закуплено 197 нових шкільних автобусів.

Ще одним досягненням у МОН називають ухвалення нового санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів. Зокрема, розширено можливості для створення та діяльності дошкільних навчальних закладів різних форм власності. Розпочато роботу над спрощенням санітарного регламенту для шкіл.

Також у МОН повідомили про оновлення програм початкової школи. Вперше обговорення програм відбувалось на відкритій платформі Ed-Era.com. Від 4 тисяч учасників було отримано 8,5 тисяч коментарів та пропозицій. Результатом такої діяльності стало розвантаження та осучаснення 14 навчальних програм для 1-4 класів. Зокрема, було вилучено інформацію, що не відповідає віковим особливостям дітей, збільшено практичну спрямованість, прибрано дублювання. З 1 вересня учні 1-4 класів вчитимуться за оновленими програмами.

У 2018 році проводитиметься оцінювання компетентностей 15-річних українських школярів. У липні підписано та передано у секретаріат ОЕСР для підписання з їхньої сторони договір про приєднання України до PISA.

Міністерством розроблено та подано у Верховну Раду проект закону «Про освіту». Підготована до громадського обговорення концепція Нової української школи.

Місцеві бюджети отримали стабілізаційну дотацію на ПТНЗ. Дотацію отримають 20 міст, у яких видатки на фінансування ПТНЗ є більшими, ніж 20% їх бюджету.

Також у МОН зазначають, що у 2016 році на 12,3% було збільшено держзамовлення на військові, медичні та ІТ спеціальності. А електронна подача документів до ВНЗ призвела до зникнення черг у приймальних комісіях. Система пріоритетів та автоматичного розподілу держзамовлення скасовує «хвилі» зарахування та запобігає можливим зловживанням та корупції.

Ще одним досягненням у Міносвіти називають вдосконалення системи вищої освіти. Зокрема, прийнято розпорядження КМУ "Про створення Національного репозитарію академічних текстів" та підготовано проекти постанов КМУ, які дозволять запустити роботу Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти восени 2016 року.

Освіта.ua
25.07.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
unforgiven
Не треба звітувати. Проведіть сИртеФФікацію Совсун!!!
Цікаво
З 1 вересня розпочнуть роботу 139 нових опорних шкіл у 24 областях. Де можна побачити список 139 опорних шкіл? Чому не названі точні строки коли семикласники будуть забезпечені підручниками на 100%?
1
Для Цікаво: Это суперзасекреченная информация))))) Так как и список школ, которые собираются закрыть ( по областям).
Вчитель
А як Вам таке "досягнення" - "...випускники 9-х та 11-х класів вчасно отримали свідоцтва та атестати..." Мабуть потрібно всім працівникам МОН дати зірку героя.
Коментувати