Як уряд розвиватиме освіту: програма діяльності

Уряд підготував свою Програму діяльності, відповідно до положень якої буде зосереджена діяльність КМУ

Як уряд розвиватиме освіту: програма діяльності

Новостворений уряд підготував Програму діяльності Кабінету Міністрів України, відповідно до положень якої зосереджуватиметься діяльність міністерств, в тому числі і в освіті.

Зокрема, в уряді обіцяють спрямувати свою діяльність на забезпечення доступності дошкільної освіти, розвиток ринку дошкільних навчальних закладів усіх форм власності шляхом спрощення дозвільних процедур та нормативів, надання їм підтримки з бюджетів різних рівнів.

Якість середньої освіти планується підвищувати за рахунок створення ефективної системи освітніх округів, запровадження стимулюючих виплат для вчителів, розширення автономії шкіл з метою реалізації проектів державно-приватного партнерства, залучення інвестицій та розширення переліку освітніх послуг, оновлення освітніх стандартів з метою формування в учнів необхідних для життя компетентностей.

Програма діяльності уряду в освітній сфері також передбачає сприяння розвитку загальноосвітніх навчальних закладів усіх форм власності, у тому числі шляхом надання державної фінансової підтримки.

Планується стимулювання оновлення інфраструктури закладів освіти та культури, позашкільного навчання та спорту, зокрема, шляхом утворення об’єднаних центрів розвитку дитини та їх фінансування в рамках освітньої субвенції або з місцевих бюджетів.

Також передбачається переведення системи підготовки робітничих кадрів на професійні стандарти, розроблені з урахуванням потреб та прогнозування розвитку ринку праці, стимулювати інвестиції роботодавців у матеріально-технічну базу професійно-технічних навчальних закладів, зокрема в рамках проектів державно-приватного партнерства. Розроблення та запровадження ефективних програм професійної орієнтації.

Кабінет Міністрів займатиметься вдосконаленням системи оцінювання якості освіти. Запланована зміна системи розміщення державного замовлення, зокрема, фінансування вищих навчальних закладів залежно від кількості абітурієнтів (система адресності).

У Програмі діяльності КМУ задеклароване надання реальної фінансової та академічної автономії вищим навчальним закладам та лібералізація доступу на український освітній ринок іноземних вищих навчальних закладів.

В уряді також обіцяють запровадити ефективну систему атестації наукових установ, грантову систему фінансування наукових досліджень, сприяти комерціалізації результатів наукових робіт та створити дієву систему трансферу технологій.

Освіта.ua
18.04.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчитель
Починати треба з повної ліквідації відділів освіти, і створення громадських рад освіти при місцевих органах влади. Чиновників з відділів освіти заборонити брати в такі ради протягом 10 років. Жодної реформи люди, які протягом 10 років створювали тільки папірці , брали і давали хабарі, робити самі не будуть. І іншим не дадуть робити! Треба робити , як з міліцією.
роккі
Як багато гарних слів. В тім час покаже. Чи судженно цим словам стати реальністю.
так
трындеть - не делать. Никогда не верь словам. Особенно когда УЖЕ была работа, и её как-то не видно
unforgiven
Ви що, знущаєтеся? Шрифт програми діяльності http://zakon2.rada.gov.ua/laws/file/text/44/f455241n13.doc - Peterburg!!! Ви - москальські агенти, які прийшли закрити половину шкіл, звільнити дві третини учителів, зробити народ бидлом!!! Лозунги Майдану були протилежно іншими, і про них не потрібно забувати.
Юля
Для unforgiven: У вас паранойя....везде уже москали мерещаться....жуть....совсем плохи дела...
unforgiven
Параноя не параноя. Але те, що половина уряду за своїм менталітетом москалі, цілковита правда. P.S. Ничего не имею против россиян, которые сохранили чувство рассудка...
Ой вей
Для unforgiven: Дно, ты ли это? Это каким нужно быть убогим, что бы винить во всем других. Пора бы уже честно себе сказать, что Кравчука выбрал украинский народ, Кучму выбрал украинский народ, Ющенка выбрал украинский народ, Януковича выбрал украинский народ, Порошенко выбрал украинский народ. И парламенты выбирал украинский народ. И на местные выборы ходил украинский народ. И не нужно ныть, что "я не ходил и не голосовал" или "все фальсифицировано". Все выбрано честно, своими голосами, своим молчанием, своим образованием и своим провидением. 25 лет сплошного тупняка, деиндустриализации и геноцида более 10 млн. украинцев это дело рук самих украинцев. Если в твоем хуторе валяется куча фантиков от конфет, то это ты все обосрал, а не "москали".
Коментувати