Міністерство освіти очолила Лілія Гриневич

Новим міністром освіти і науки призначено голову Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти

Міністерство освіти очолила Лілія Гриневич

Народний депутат Лілія Гриневич призначена на посаду міністра освіти і науки. Відповідне рішення було ухвалено 239 народними депутатами при голосувані за новий склад Кабінету Міністрів.

Лілія Гриневич є відомим фахівцем в освітній галузі. Вона створювала систему зовнішнього незалежного оцінювання в Україні. У 2006 році обіймала посаду директора Українського центру оцінювання якості освіти.

Також очолювала Головне управління освіти і науки Київської міської державної адміністрації.

Під час політичної діяльності двічі обиралась до парламенту. Народний депутат 7-го і 8-го скликань, голова Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти. Член Політичної партії "Народний фронт".

Гриневич є одним з авторів законопроекту про освіту, який, після доопрацювання в профільному парламентському комітеті, був повторно зареєстрований у Верховній Раді.

Освіта.ua
14.04.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Александр Голубев
Для полноценного образования, каждому человеку, нашей прекрасной земле, надо знать, исполнять и жить, по прекрасному: ЗАКОНУ ДУХОВНО БОЖЕСТВЕННОЙ ЛЮБВИ! Который предназначен и принадлежит, всем людям, нашей самой прекрасной земли. Ведь любая коррупция и любой терроризм, создаются и зарождаются, сами по себе, в неполноценном законе, который называется конституция. Ведь ни в какой конституции мира, ничего не написано и не сказано, ни одного слова, о самой любви. И поэтому этот неполноценный закон, нарушается всеми людьми, без ограничений. За дополнительной информацией, заходите все на правдивые страницы: https://vk.com/a.golubev1956; (https://vk.com/club71276284; Я за мир на всей земле!) На которых написано всё о настоящей правде, которая стала открыта и доступна, всем людям, нашей прекрасной земли! Ведь этот прекрасный: ЗАКОН - ЛЮБВИ, воспитает каждого человека, нашей прекрасной земли. Александр миротворец!
Hanna2013
Поддерживаю Вас Светлана! Сегодня крайне необходимо прописать четкие требования к родителям. Сегодня детские дома переполнены брошенными детками, а государство тянет этот груз. Если родив ребенка родитель решает его бросить значить должен платить элементы этому ребенку. А по поводу школы, я вообще молчу. Родители сегодня не думают, что то семя которое они произвели на свет превратиться обязательно в дерево и даст свои плоды. Эти плоды они будут собирать сами. Большенство из них надееться на "тетю". Кто- то должен воспитать, кто- то должен научить, а их задача зайти на форум и облить грязью учителя. Должна быть отлажена строгая, единая система воспитания и обучения. Родитель есть непосредственным участником воспитательного процесса и должен нести полную ответственность за обучение и воспитание своего ребенка. Родители должны осуществлять системный контроль за обучением ребенка. Не просто контролировать, а помогать ребенку учиться. Передавать ему жизненный опыт, поддерживать его ...
svitlana
Давайте подумаємо разом! Рішення про народження дитини приймають батьки (іноді мама приймає самостійно). Отже, всю відповідальність за виховання і розвиток дитини беруть на себе також батьки. Тому мають бути прописані чіткі вимоги для батьків щодо виховання, навчання та розвитку. А школа і громада лише здійснюють контроль за виконанням цих вимог. Такий супровід має бути з боку медиків, вчителів, влади. А що маємо сьогодні? Батьки "кинули у школу" дітей і забули про них на 11 років. Згадують про рівень їх знань лише перед ЗНО !!!
Nastya
Для svitlana: Дівчино, нормальні батьки "кинувши у школу" дітей , потім цілими днями займаються з нею. Щоб вона хоч щось розуміла із того, що впарюють дітям у школах. Починаючи з першого класу, дітей водять до репетиторів. Це апріорі не нормально. Це вказує на те, що школа вже не дає тих знань які потрібно. або ж такі "хороші" фахівці там працюють. у дітей крадуть їх дитинство. от і все. а те що ви зіткнулись з такою проблемою, з такими батьками то це вже є менталітет нашої держави. "ой я вагітна, але мені не потрібна ця дитина... ну нічого ,що буде то буде" а буде потім те що ви описали вище.
Коментувати
Людмила
Можливо, новий міністр добре подумає про пенсію за вислугою років? Чому її будуть платити після 55 років? При сучасному здоров’ї є великий ризик не дожить до неї, хтось заробляє і виживає, а хтось жирує. Шановна пані міністр, перегляньте це питання!
Освітяни
Можливо шановна Міністр буде звертати увагу на ситуацію безпосередньо у обласних і районних центрах. Це надзвичайно необхідно.
Чернівчани
Ідеальна освіта - коли є порозуміння між всіма гілками керівництва. Зокрема ОІППО, Департаменту та управлінь освіти. Ми цього на Буковині не помітили. http://bukinfo.com.ua/?%CE%D1%C2%B2%D2%C0&cid=101 (Мало в якій статті обходиться без взаємних образ)
unforgiven
Ідеальна система освіти, це коли всі її учасники (учні, вчителі, батьки, методисти, міністерство) є рівноправними суб’єктами і кожен виконує, виключно свої роботу: учень навчається, учитель займається навчально-виховною діяльністю, батьки допомагають вчителеві, методист працює над розробкою та вдосконаленням методів та засобів навчання, міністерство забезпечує навчально-виховний процес матеріально-технічними та дидактичними засобами... В Україні ж відбувається те, що електрики називають "явищем перекосу фаз". Всі обов’язки і відповідальність перекладено на учителів. Така система не сприяє зростанню рівня навчальних досягнень учнів і спричиняє занепад держави...
Ольга
Вірю і відчуваю душою і серцем , що школа села буде підтримана, наповнюваність в них зменшиться а заробітня платня вчителю збільшиться хоча б до 200 доларів , з метою залучення молоді , які отримали освітянський фах. Повернути обов’язкове відпрацювання 3-х років як в медицині для освітянських бюджетників на селі.
ірина
Для Ольга: так говорити як ви про відпрацювання може або абсолютно дурна, або людина, пов’язана з корупцією. Кожний випускник повинен мати право вільно обирати місце працевлаштування. Випускники не кріпаки!!!! В нас виходить, якщо в батьків є зв’язки, то влаштуєть своє чадо в гарну школу в райцентрі, або відразу методистом. А якщо "руки" немає, то їдь, дитино, в глухе село на неповну ставку і топи шевченківську хату. Треба керівникам освіти працювати так, щоб випускники самі мали бажання пов’язати свою подальшу долю зі школою. А на мізерну зарплату після закінчення університету дуже мало бажаючих.
бункер
Якщо вчився на "бюджеті"-відпрацюй на Народ-або поверни гроші за навчання. І не треба плакати шо тобі важко-сам вибираєш собі майбутнє.
Коментувати
О.С.Істер
Серед усіх міністрів освіти за часів незалежності,пані Гриневич найкраще розбираєтся у пробленах школи.Сподіваюсь ій вистачить сил і наснаги зробити позитивні перетворення !
роккі
Чомусь хочеться вірити у хороше майбутнє освіти нашої країни. Але пам`ятаймо. Ще багато залежить від Верховної Ради. МОНУ не має повноважень вносити зміни в закони.
Чернівчани
Радісно бачити коли нова Міністр говорить про Європейські цінності. І водночас прикрість, що у нас на Буковині місяць тому обговорювали питання підвозу дітей до опорних шкіл гужовим транспортом. http://bukinfo.com.ua/show/news?lid=73508
Запоріжжя
Для Чернівчани: Це не саме гірше. Пішки декілька км. краще ходити.
Коментувати
Павлович
Якщо шановна пані Міністр читає ці коментарі, то хай зверне увагу, що НАКАЗ № 665 від 01 червня 2013 року "Про затвердження кваліфікаційних характеристик професій (посад) педагогічних та науково-педагогічних працівників навчальних закладів" визнаний не дійсним "как тяжёлое наследие". Але для освітньої галузі конче НЕОБХІДНО затвердити ці характеристики професій, бо ТІЛЬКИ знання своїх прав і обов’язків забезпечить працівникам освіти захист від самодурства керівників різних рівнів,що намагаються примусити виконувати те,що ні вчителі,ні директори,ні учні робити не повинні. Далі: пані Ліліє, до яких часів Ваше Міністерство і його працівники(аж до персоналу шкіл) залишаться попихачами мінсоцполітики, мінмолодьспорту,мінкультури,мінпропаганди,служб,організацій,установ, які прикриваючись турботою про дітей звалюють на школу невластиві для неї функції (всі в цей комент не влізуть!)?
Київлянка
Для Павлович: Швидше всього вона їх не читає. Але велика ймовірність того, що у МОНУ таки є особи які мають час вивчати думки населення.
Коментувати
освітяни
Новий Міністр нові надії. А як далі буде час покаже.
добродійка
Можливо новий Міністр прийме загальні вимоги для вчителів які атестуються на педзвання. У сільській місцевості їх присвоюють лише за те, що ви плимінник начальника райво.
Родион
Для добродійка: Хотів би почути думки провідних освітянських експертів з приводу атестації педагогічних працівників в школах та відділах освіти.
добродійка
Для Родион: На даний момент навіть не стільки проблема в атестації, як у самому положенні. Категорії варто присвоювати тільки послідовно. А от педзвання за значні заслуги. Призери 4 етапу олімпіад, переможці останнього етапу Всеукраїнського конкурсу "Учитель року". ("Учитель методист" і вище). Для "Старший учитель" постійне поширення власного досвіду, публікації, виступи.
гість
Для добродійка: не вчити дітей, а виступати,публікувати. У нас і так досить написів на зваборах )))) Тільки хто їх читає )))
Коментувати
школа
Улесливо говорить. Але ще кажуть "Кінець діло хвалить"
освітяни
Чому так образили 9 клас? Там теж треба запровадити ЗНО. З мови та математики.
абітурієнтка
Чому не повернуть кваліфікацію "Спеціаліст"? Для бідних закінчити магістратуру це неможливо.
скептик
Для абітурієнтка: що?? Яким чином півроку різниці унеможливлюють отримання нормальної освіти бідним?
освітяни
Для скептик: Ви ціни зрівняйте! І не пів, а ще рік. Якщо ціна на магістратуру буде рівна ціні, яка була на спеціаліста. Ми вас підтримаймо. Це без врахування коштів, які потрібно віднести для того, щоб викладач допоміг дипломну виконати.
Коментувати
Юля
"Стажировалась в Колумбийском университете". Меня терзают смутнее сомнения......Опять на те же грабли?.......
ssv
На даному етапі Гриневич найбільш достойна кандидатура. А там - побачимо. Хоча, відверто кажучи, хочеться якогось світла в кінці тунелю. А то суцільна пітьма і просвіту не видно.
совесть
Для ssv: Щодо світла в кінці тунелю, то чекатимемо його ще довго... А от що можна очікувати найближчим часом - кожному льодяник на паличці, щоб було хоч трохи веселіше рухатися в пітьмі... Та й то, якщо новопризначені в уряді розуміють потребу в негайному підсолодженні життя простого люду...
Коментувати
Яся
А я, мабуть, невиправний оптиміст - радію, що жінка. Чомусь мені здається, що саме жінка може навести порядок. Прослухала її інтервю, почитала біографію, статті різні - надіюсь... Якщо прислухатиметься до думки простих учителів, за якими завжди правда, - толк буде. Господи, зглянься, нехай у нашій державі учителю ніхто не заважає навчати дітей, вони ж ні в чому не винні. А якщо ще і якісь умови створять - станеться диво...
так
Для Яся: от же ш - дитина ще. Людина, то така істота, яка зважає ЛИШЕ на власну думку, та думку того, хто ВИЩИЙ на суспільно-значимій сходинці. Не майте надії на те, що ХТОСь там прислухатеметься до голосу вчителів.Тим паче, що голоси звучать різні, напрями думок - ще більш різні і - КОГО стане слухати людина на найвищому над вчителями шаблі?Тихенько дивіться ЩО вона стане коїти, робіть висновки і - ОБ*ЄДНУЙТЕСЬ, навіть не зважаючи на нестачу сил та часу...
так
Для Яся: об*єднання потрібне ЗА СЕБЕ. Не буде його, буде так, як й ДО того
Коментувати