Вчені з'ясували, як завантажувати знання в мозок

Нова технологія може використовуватися для підготовки до іспитів і вивчення мов

Вчені з'ясували, як завантажувати знання в мозок

Завантаження знань безпосередньо в мозок, продемонстроване в голлівудському фільмі «Матриця», незабаром зможе вимагати стільки ж зусиль як і звичайне занурення у сон, вважають вчені.

Британське видання Telegraph повідомляє, що дослідники розробили тренажер, який може подати інформацію безпосередньо в мозок людини і навчити її новим навичкам в більш короткий проміжок часу у порівнянні зі звичайними методиками.

Вчені вважають, що такий тренажер може бути першим кроком в розробці сучасного програмного забезпечення, яке зробить миттєве навчання в стилі «Матриці» реальністю.

Дослідники з HRL Laboratories в Каліфорнії кажуть, що знайшли спосіб посилювати навчання, тільки в набагато менших масштабах, ніж в голлівудському фільмі.

Вони вивчали електричні сигнали в мозку тренованого пілота, а потім подавали ці дані в мозок новачків, які навчалися пілотувати літак в реалістичному симуляторі польотів.

Дослідження, опубліковане в журналі Frontiers in Human Neuroscience, показало, що, новачки, які отримали стимуляцію мозку за допомогою електродів головного шолома, поліпшили свої здібності пілотування і освоїли завдання на 33 відсотки краще, ніж в групі плацебо.

«Наша система є однією з перших у своєму роді. Це система стимуляції мозку, - пояснює доктор Метью Філліпс. - Коли ви дізнаєтеся щось, ваш мозок фізично змінюється. В процесі, званому нейро-пластичність, в мозку створюються і закріплюються зв'язки. Виявляється, що деякі функції мозку, такі як мова і пам'ять, розташовані в дуже специфічних областях мозку розміром з наш мізинець. Наша система переносить потрібні зв'язки в потрібні ділянки мозку».

Філліпс вважає, що стимуляція мозку може використовуватися для таких завдань, як навчання водінню, підготовка до іспитів та вивчення мов.

telegraph.co.uk
09.03.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Владислав
Я дуже вражений тим що наші технології дійшли до таких розробок як тернажер для покращення мозку.
Gluschuk Wladimir
Мабуть, даний напрямок (при всьому фантастичному визначенні) є кінцевим результатом розвитку освітніх технологій. А чому б і ні? Уявимо на хвилинку цей процес - дитина приходить до школи і за декілька хвилин "програмується" річною шкільною програмою, звільняється величезна кількість часу відведена на звичні уроки, а цей час відводиться на творчі студії (музика, мистецтво,) та фізичне виховання. Так, це викличе безліч питань морального, релегійного, правового та інших характерів, зникнуть деякі звичні учительські професії і т.д., але чи думали ми ще 20 років тому, що мобілка і скайп з інтернетом будуть практично в кожному будинку?
Леонідович
Для Gluschuk Wladimir: https://www.youtube.com/watch?v=NQEkVCq_SWQ
Gluschuk Wladimir
На останній зустрічі в Давосі - світові лідери обговорювали і питання що робити якщо людина не буде залучена до виробничих відносин (вже в світі працюють заводи,які обходяться без людини) то чому це не може бути в освіті?
та про скайп с інтернетом
Для Gluschuk Wladimir: лююди думали ще 40 и 60 років тому. І про те, щоб завантажувати інформацію у мозок. Питання - ВИ ВЛАСНЕ ДИТЯ такому завантаженню віддасте. Особисто Ви, і саме СВОЄ дитя.
Коментувати
Леонідович
Якщо вінчестер переповнений, то комп’ютер глючить. Якщо шлунок переповнений, то він болить. А якщо мозок переповнити, що буде?
Спросите у доктора ПИ
Для Леонідович: Надо спросить у нашего доктора Пи, (который заканчивает отсидку). Он знает - он там, (в головах пациентов), ковырялся и «наковырял» себе на строк, а пациентам на памятник.
Коментувати