Конкурс Шевченка відкриють в усіх навчальних закладах країни

Міносвіти радить відкрити літературний конкурс імені Шевченка 2 жовтня в усіх навчальних закладах країни

Конкурс Шевченка відкриють в усіх навчальних закладах країни

Міністерство освіти і науки радить провести 2 жовтня 2015 року відкриття VІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Шевченка в усіх навчальних закладах України. Про це йдеться у листі освітнього відомства, що надісланий на адреси регіональних департаментів освіти і науки, інститутів післядипломної педагогічної освіти та вищих навчальних закладів.

Зокрема, у міністерстві зазначають, що згідно з Положенням про конкурс, у заході можуть брати участь учні 5-11 класів, учні професійно-технічних навчальних закладів, а також студенти і курсанти вищих навчальних закладів.

У Міносвіти підкреслюють, що проведення конкурсу має сприяти вихованню у його учасників почуття гордості за свій народ, любові до рідного краю, формувати готовність творити добрі справи задля рідної Батьківщини.

Урочистості з нагоди початку VІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Шевченка відбудуться 2 жовтня 2015 року у Миколаєві. Разом з тим, у Міносвіти радять у цей день провести відкриття конкурсу в усіх навчальних закладах України.

Завдання для першого етапу конкурсу мають бути підготовлені навчальними закладами. Підготовка другого та третього етапу здійснюватиметься інститутами післядипломної педагогічної освіти.

У міністерстві звертають увагу розробників завдань конкурсу на необхідності підготовки завдань для кожної категорії учасників конкурсу за віком і напрямком навчання. Також розробники мають забезпечити конфіденційність завдань конкурсу.

"Творчі роботи можуть передбачати теми, пов’язані, зокрема, з культурою, мораллю, духовними цінностями українського народу, які сприяють об’єднанню націй, формують почуття патріотизму, оптимізму й віри в щасливе майбуття Української держави, про яку мріяв і писав у своїх творах Шевченко", - зазначають в МОН.

Учасники можуть виконувати свої роботи українською мовою, а також регіональними мовами або мовами національних меншин, представленими в Україні.

Переможці конкурсу за результатами кожного його етапу, окрім фінального, визначатимуться у кількості 30% від загального числа учасників відповідного етапу змагань.

Дати проведення кожного етапу конкурсу, окрім фінального, департаменти освіти і науки управління можуть визначати самостійно.

Додаткову інформацію щодо проведення конкурсу зацікавлені особи можуть отримати у відділі організації конкурсів і подій Інституту модернізації змісту освіти за тел.(044) 248-18-13.

Освіта.ua
29.09.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Зохан
Жиди погані правлять нами. А ми ще гірші, ніж жиди... Т. Г. Шевченко "Порошенку і К"
Тарас Шевченко
Як умру то поховайте... та без діла не чіпайте
Олена
Спеціально відкрила Вікіпедію, щоб знайти, яке відношення має зазначена дата до Т.Г.Шевченка. Не знайшла, напевно щось пропустила. Чому жовтень? Ми цілий березень проводимо Шевченківські дні. Хіба цього мало?
Родион
Знав би Тарас в що перетворять його ім’я освітянські супостати ...
муся
Скажіть, а ви це спецом робите на День вчителя?
анна
Специально подгадали под День учителя? Правильно: нечего загнаннім лошадям раз в году праздновать... пахать, пахать и пахать....
Profit
А де ж цінні вказівки до організації відкриття? Певно, прибудуть ранком у п’ятницю? А то ми ще не так щось відкриємо, закрий тоді нас...
вчителька
"Звертаємо увагу, що розробники зобов’язані підготувати завдання ..." - і далі за текстом листа рідного міністерства. Цікаво було б дізнатися у тих, хто писав цей "шедевр", як в правових рамках можна зобов’язати вчителя робити те, за що йому не платять і на що він має витратити свій власний час і кошти? Потім же комусь на чомусь ці завдання ще треба роздрукувати (без коментарів). В жовтні також потрібно цілий тиждень виконувати міністерський план з відзначення Дня захисника України, провести шкільний етап учнівських олімпіад (всього лиш якихось там 15 предметів!)... На замітку трудівникам міністерських ланів: школи ще мають і свій план. Як казала Елочка-людоїдка: жуть!
Михайло Чиж
Мало того, що конкурс відкрити, його потрібно ще й провести і відписатись "на гору" скільки дітей взяло участь і який відсоток охоплення цим конкурсом (в розрізі класів з поділом на "дівчатка/хлопчики"). А як будемо "багато виступати", то заставлять ще й таблицю з кількістю лексичних та граматичних помилок в творах подати. А "виступатимемо" ще, то придумають новий конкурс....
Доборолась Україна...
Пропоную для УРОЧИСТОГО відкриття конкурсу запросити (з обов*язковим відвідуванням) пана міністра або заступниками, що створив такий лист, до кожної школи. ТОДІ БУДЕ ДІЙСНО ВІДКРИТТЯ!!! А то ми до цього цяцьками бавилися, не вміли відкривати там, закривати, дурненькі. Ось у чому правда - ВІДКРИТИ! Бідний Тарас Григорович...
antonina
Шановні творці таких листів! А вам не зрозуміло, що для того, щоб у школі провести відкриття конкурсу, цей захід треба підготувати? Чи як ви уявляєте такий початок конкурсу? Директор піднявся на сцену і повідомив: розпочинається конкурс? І всі дружно побігли писати твори! Цирк!
Василь
Зовсім подуріли там в міністерстві. Їм наплювати на наше свято!
Сергей Лимонов
"Зі святом -дорогі вчителі!"- називається! МОН креативно вас вітає!
Вчителька мiкрорайону нашого...
Будемо виховувати та формувати - можливо десь мiж цими конкурсами згадають i про наше свято...
К. Шевченко
Вітаю вчителів з новим крнкурсом! А так нам і треба!