ЗМІ: Україна має скоротити кількість вишів і шкіл

Реформа системи освіти узгоджена з МВФ, передбачає скорочення кількості навчальних закладів

ЗМІ: Україна має скоротити кількість вишів і шкіл

Реформа системи освіти в Україні, узгоджена з МВФ, передбачає скорочення кількості навчальних закладів, скорочення витрат за рахунок підвищення їх ефективності, в цілому - на раціоналізацію галузі. Про це повідомляє "ZN.UA".

Видання зазначає, що відповідні положення прописані в меморандумі України з МВФ, який напередодні схвалив виділення Україні 17,5 млрд доларів кредиту з метою порятунку економіки країни.

В документі уточнюється, що кількість вищих навчальних закладів в Україні має бути скорочена з 802 до 317, кількість шкіл на 5% за рахунок об'єднання ряду шкіл, скорочення державних витрат на підготовку певних спеціальностей тощо.

МВФ і уряд очікує, що зазначені реформи скоротять витрати щонайменше на 300 млн грн у 2015 році і в наступні періоди.

Зобов'язання перед МВФ передбачають, що відповідні законодавчі акти мають бути прийняті до початку наступного навчального року. Зміни в освітнє законодавство мають бути запропоновані парламенту вже у травні поточного року.

Освіта.ua
12.03.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Є!Бали
А чиновників скорочувати збираєтесь, іхтіандри ху...ві?
Олена
В век IKT технологий обучение на дому того, кто не способен учиться дистанционно, самостоятельно? - материально накладно для страны. Но пополняет кошелек учителей, а дети также приходят в школу к учителю. Странно, если дите может ходить, пусть и учится как все: за партой, но не все уроки. Дать возможность посещать те уроки, которые желает.
замечательно
Для Олена: ничего не понятно. Если не сложно - переведите пожалуйста мысль
Коментувати
Олена
Много полупустых школ, две смены в школе вернуть, - экономия реальная! Получение профильного образования передать проф. образованию, там лучшая материальная база и кадры по профилям.
Экономика должна быть...
Для Олена: А еще можно уроки в актовом зале проводить - сразу со всей параллелью. Или нет! Еще лучше - на стадионе! Тогда на весь город по одному специалисту на каждый предмет потребуется. Вот где реальная экономия!
Коментувати
avva
шкода тільки, що закриття шкіл у нас називають "реформи". мені здається, що "реформи"- це щось інше. це зміни в принципах організації навчального процесу, зміни в системі освіти, мотивація пед. працівників( бо вони теж їсти хочуть)......
Олена
Для avva: Слово "реформа" - ОЗНАЧАЕТ изменение, преобразование, странно, что Вы этого не знаете. Оптимизация количества ШКОЛ, предполагает уменьшение директоров, завучей, психологов,тех. персонала, а это ОГРОМНАЯ (!) экономия ДЕНЕГ налогоплательщиков, т.е. нас с Вами. Это экономия электроэнергии, тепла, ремонтов последующих - это здраво, умно и правильная РЕФОРМА ЭКОНОМИИ СРЕДСТВ.
замечательно
Для Олена: вместо реформы РАЗВИТИЯ - реформа экономии. Вы хоть понимаете к чему это? Какая экономия на детях? Поэкономьте на своём ребёнке. Поэкономьте на себе, отдав своё место другому учителю, которого уволят. А вот тогда - говорите о полезности
замечательно
Для Олена: а подумать? Какие деньги налогоплательщиков? Каких налогоплательщиков? Тех, кого ограбили, а теперь добивают?
Коментувати
Капаліка
А нормально, коли у навчальному закладі з 60 учнями працюють 40 педагогічних працівників + адміністративний і технічний персонал? Співробітники тільки те й роблять, що гризуться мов павуки у банці, до дітей нікому взагалі діла немає. Плюс комуналка в такому закладі йде "на повну котушку". І на такі псевдоосвітні квазізаклади розпорошуються державні кошти. Якщо зробити розумно, то об’єднання шкіл і ПТНЗ буде майже безболісним і для працівників, і для учнів, а фінансові вигоди суттєвими. Хочемо вчитись і працювати у світлих і теплих приміщеннях, отримувати пристойну платню, а як тільки раціонально використовувати ресурси, так одразу "на дибки". І, на додаток, чиновників теж потрібно скоротити на 80-90% - для початку примусити їх стисло, але детально, і не декларативно сформулювати свої професійні обов’язки, потім відкинути зайву роботу, усунути дублювання обов’язків і повноважень...
Юлия
Для Капаліка: Мне кажется,что школы,персонал сократят,но средства,которые якобы сэкономят,не увидит никто. И ничего не улучшится в оставшихся учебных заведениях.
Иван
Для Юлия: Что, правда? Да не может такого быть! А как же революция достоинства и "Украина - это Европа!". И вообще Ю-Щ-Е-Н-К-О! Ю-Щ-Е-Н-К-О!! Ю-Щ-Е-Н-К-О!!! Пойду обмажусь оранжевым цветом. А потом черно-красным, он же сейчас в моде.
бело-голубого и красного
Для Иван: добавить нужно.---------------------------------------------
Коментувати
Лариса
Для Олександра: Ненормально! А скажіть нормально возити дітей у холодних автобусах за 15-20 км. ( а коли замете дороги, то хай посидять вдома), при "слабенькому" харчуванні тримати дітей в школі по 8 годин без можливості перевзутися, погратися, відпочити. Де достойні умови в школах, куди хочуть перевести наших дітей?
1$=40грн
Для Лариса: Для олігархів твої діти - біосміття.
Коментувати
десь-так
Доводилось працювати у різних, за кількістю учнів, школах. При малій кількості учнів, у дитячому колективі немає духу змагання, діти "в’ялі". А ще у малих школах спостерігається деградація вчителів. На жаль це факт.
Олександр
Панове, от скажіть, нормально, коли на одного працівника школи приходиться два учні? Я працював у двох таких школах. Сенс тратити кошти на такі школи? Вам здається, що вони дають нормальний рівень знань? Розчарую - ні, дуже складно навчити в класі де немає на кого рівнятися, або коли на уроці один із трьох учнів(це такі класи) і той не готовий. Таку мережу шкіл важко забезпечити чимсь більшим ніж оплатою комунальних і зарплатами вчителям. За такими школами немає чого жаліти. Шкода людей, що залишаться без роботи.
Oleksandr
Для Олександр: НЕНОРМАЛЬНО! Тому, що з нас зняли 10% за престижність, щоб прогодувати і не закрити такі школи. По суті, ми їх тягнемо на своїх плечах.
Мама-вчитель
А як на рахунок того, що репетитор теж працює з одним- двома учнями і результат є!!! Ви, шановні,не знаєте, що таке відправити дитину у школу за межі населеного пункту на цілий день, зібрати ій щось сяк- так поісти, наголошую, учня , а не студента, і так щодня. У школі, погодьтеся, багато залежить від вчителя, чи зацікавлений він у тому, щоб навчити дитину, чи ні....
fgh
Я думаю, не надо все маленькие школы огульно "под одну гребёнку"... Если бы действительно закрытие школ что-то улучшило,тогда бы не издавали закон,что слово родителей уже не имеет веса,а закрывать будут по решению органов местной власти. Почему-то на своих детях "сильные мира сего" не экономят. А на сельских детях - можно! Ведь действительно,если не будет нормального подвоза,что будет? Будут дома сидеть! А как быть,если у 1 классников 4 урока,а у 10 классников семь? Что делать малышам? Ведь они устанут ждать. А здоровье детей как же?
Коментувати
Спостерігач в Євросоюзі
Скоротити, щоб неуками бути. У Європі населення знає декілька мов, а в Україні рідної не знають. І скоротити навчальні заклади. Україну в Європі не чекають ні за якими критеріями. Невже не зрозуміло! А нас підлаштовують все під когось. На чому економити, на освіті, на знаннях?! Не там економимо.
улыбнитесь
жить-то дальше надо) https://www.youtube.com/watch?v=H4O2v6PNwUs
Gordon
А может лучше сократить количество чиновников,депутатов,прокуроров и судей?Хотя блин,как я могу даже о таком думать.Если бы не эти люди,Украина бы жила нормально и её не грабили.Они же ради нас стараются,чтобы мы не ломали голову что купить в магазине,потому что денег нет.Чтобы мы не мучались вопросами какую марку машины купить,потому что опять же кризис.Они все эти тяготы взяли на себя.
1
Для Gordon: "Прокурорів у нас вистачить на всіх. Не вистачить учителів, бо загинуть в армії, не вистачить техніків, трактористів, інженерів, агрономів. Вони теж поляжуть у війні, а прокурорів і слідчих вистачить. Всі цілі й здорові, як ведмеді, і досвідчені в холодному своєму фахові. Напрактиковані краще од німців ще з 1937 року..." О.Довженко
Натэл
Несколько месяцев назад говорили, что будут сокращать депутатов до 150 человек( кажется, в Германии меньше, чем у нас): экономия около 200 милн. Грн, если не ошибаюсь. И что? А Довженко - талант...
Коментувати
Натэл
Что еще нужно сократить? Численность населения? Вот и вся незалежность: кто платит, тот и заказывает музыку. За что боролись, то и получили. Мне уже нас и не жалко
11111
Із секретної німецької інструкції щодо України (листопад 1942 р.) 1. «Просвіти» обсервувати. 2. Відібрати культурно-освітні установи, театри, кіно. 3. Церкви не допустити до згоди. 4. Не долати сухот, тифу. Закрити лікарні для населення. 5. Суди лише німецькі. Кожен німець — суддя. 6. Хуліганство карати лише тоді, коли воно шкодить німцям.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!