У МОН розпочато люстраційний процес

Перевірку пройдуть керівники та працівники структурних підрозділів Міністерства освіти і науки

У МОН розпочато люстраційний процес

У Міністерстві освіти і науки розпочинається перевірка працівників відомства, що передбачена Законом України "Про очищення влади". Відповідний наказ підписав міністр освіти і науки Сергій Квіт.

Зокрема, перевірку пройдуть керівники та працівники структурних підрозділів Міністерства освіти і науки, а також керівники державних підприємств, що належать до сфери управління МОН.

Керівникам структурних підрозділів МОН доручено ознайомити працівників підрозділів з зазначеним наказом.

Також наказом затверджено графік проведення перевірок відповідно до Закону України "Про очищення влади", згідно з яким першими люстраційну перевірку пройдуть керівники структурних підрозділів МОН, зокрема, директори департаментів, начальники управлінь, начальники відділів, завідуючі секторів, а також керівники державних підприємств МОН. Працівники структурних підрозділів МОН проходитимуть перевірку, починаючи з червня поточного року.

Про початок проходження люстраційної перевірки кожною особою повідомлятиметься на сайті Міністерства освіти і науки, також публікуватимуться їх декларації.

Як відомо, закон "Про очищення влади", що був прийнятий парламентом у вересні минулого року, передбачає заборону окремим фізичним особам обіймати певні посади в органах державної влади та органах місцевого самоврядування.

Законом передбачено, що люстрація здійснюється з метою недопущення до участі в управлінні державними справами осіб, які своїми рішеннями, діями чи бездіяльністю здійснювали заходи, спрямовані на узурпацію влади Президентом України Віктором Януковичем, підрив основ національної безпеки і оборони України або протиправне порушення прав і свобод людини.

Освіта.ua
03.03.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Натэл
А мне хочется, чтобы нынешняя власть ответила за нищету людей, а сама жирует и объясняет, что " нужно понимать" 23 года понимали, сколько поколений олигархов вырастит эта страна при полном понимании народа? Просто интересно
розчарування
Я вже просто не вірю в так звані люстрації, оптимізації. У нас нічого не змінилось, нікого не скоротили, гребуть і здравствують, лише лютішими та вимогливішими стали, постійно щось нове вигадують (щоб не розслаблялись), враження таке, що всі листи МОН їх ні скільки не цікавлять. На агонію бюрократично-репресивної системи не схоже. Але ’’НАДІЯ помирає останньою’’!
Родион
Потрібно оприлюднити урядові нагороди чиновників, що дають право на пільги: коли і за що. Хотілось знати відсоток заслужених працівників освіти в порівнянні: чиновники і вчителі.
Мария
Люди! Поделитесь: у кого-нибудь методкабинет сократили на обещанные 20%? У нас ни единого человечка. Все спустили в школы, где "прибрали" техработников, электриков идр. персонал
Marat
Для Мария: У нас також! Всі живі, єдорові, сповнені енергії і готові перевіряти школи. І особливо на атестації педпрацівників вилити все своє зло та показати, хто в освіті хазяїн!
Роман
Для Марія: У нас схожа ситуація, але...Жоден методист не має права нас перевіряти. Надавати методичну допомогу, це інша справа, а перевіряти ні. Особисто відстоюю дану позицію з нашим методкабінетом, маю постійні "проблеми", але не здаюсь і надалі запрошую всіх приєднатись до даної позиції.
галина
Методичний кабінет ще не скоротили, а ось адміністрація школи як наче сказилася . Всього боїться і нас ( учителів простих) принижує і гнобить. Завуч з виховної роботи на днях сказала фразу молодій вчительці: " Що, падли, люстрації захотіли". Кому жалітися, якщо директорка майже таку саму пісню співає. А люстрації наша адміністрація школи , мабуть, дійсно бояться, бо минулої зими на антимайдан виганяли і в ПР були на гарних посадах
Коментувати
NemirOFF
Люстрацію традиційно почали з учителів. Тому не дивуйтесь, чому перевірки журналів, календарних планів, учнівських зошитів... набули такого масового характеру.
Dora
Для NemirOFF: Бей своих, чтоб чужие боялись.....
Коментувати
Натэл
Лучше бы собственной экономикой занялись, от ваших люстраций денег в казне не прибавляется. Мы похожи на нищих: все что- то просим, клянчим, говорим о каких- то реформах, а простой народ понимает, что как ни назови дубинку: все равно больно. Неужели мы такие идиоты, что хуже всех живем. Поучились бы у Белоруссии, что ли... И хватит уже свою тупость и жадность на кого- то списывать. Достали уже.
Ірина
Місцеві чиновники чхали на міністерську люстрацію, як вже рік чхають на всі листи і накази.
Іван
В МОН треба не люмтрацію,а елементарний іспит на знання школознавства.Які жахливі та бездарні документи стали йти з МОН!!!!! Такого непрофесіоналізму давно не було в цьому відомстві.Один революційний порив і більш нічого.Жах!
Вчитель
Методичні кабінети вже закривали (оптимізували) - нічого в них не вийде... Де потрібно заплатять, де потрібно придавлять. А "люстратори" мовчки проковтнуть і зроблять так, як потрібно владі на місцях...
маша
Зачем далеко ходить Киев Деснянский район чем не пример для люстрации местное управление образования . Придите в пятницу под районо и посмотрите как местное школьное начальство несет торбы туда поздравить с праздником .
Олекса Позняк
Для маша: Знакомое районо управляемое непотопляемой региональшей очильныком корупции района. В бытность яныка во всех углах районо стояли флаги ПР. Уже сми сообщили что янык в россии а районо запрещало снимать портреты Януковича в школах. Неужели среди тех тысяч приличных учителей которые стояли под пулями на Майдане не нашли кандидатуры а снова вытащили засаленнную карту воров корупционеров. Честные люди власти не нужны?
Вчитель
А навіщо їм чесні? Що їм з того?Чесні їм гроші не зароблять. Нобхідно ставити досвідчених мудрагеїв, які знають як вибити акуратно з інших податі... Чесніцього робити не будуть
галина
У нас також Януковича зняли у травні 2014 року. І то лише, коли голова сільради наказала : "Зняти негайно"
Коментувати
Капаліка
Зберуть декларації про майно і доходи у чиновників. Далі що? Може і знайдуть якогось 1 телепня, хто в декларації сам покаже те, що не зможе виправдати грошовими надходженнями. Звільнять, будуть кілька місяців влаштовувати брифінги і т.п. А що робити з професійно непридатними та ще й хамуватими працівниками МОНУ? Що здійснюється для виявлення штатних посад, на яких не робиться жодної суспільно корисної роботи? Це ж має безпосереднє відношення до безпеки України в цілому, а також до прав і свобод її громадян.
Петро
Важко повірити в те, що коментарі пишуть педагогічні працівники. Звідки стільки злоби, ненависті в тих, хто віддає "серце дітям"?
A
Для Петро: Таке життя... А як Ви думаєте, що лишається тим педагогічним працівникам, які вже й так мало не на голому ентузіазмі працюють, а їм замість того, щоб хоча б не заважати, ще й недолугі "реформи" нав’язують? Та ж будь-який вчитель зі стажем вам на пальцях може пояснити, чому така "реформа" не спрацює і що буде через два, три, п’ять років після такої реформи. Більше того, розкаже що і як треба змінити, щоб він міг якісно навчати своїх учнів. Але ж ніхто не прогнозує аж так далеко. Та й слухати простого вчителя "остєпєньонним" чиновникам якось же не з руки, як же, вони ж "прахвєсари" і "дОценти", а їх якийсь сільський вчитель буде вчити реформи робити...
Коментувати
Ау
Люди підкажіть!!! В районі діє угруповування у складі методистів і працівників відділу освіти. Перевіряють школи, називаючи це атестацією навчального закладу. Також проводять інші моніторинги. Може я щось проспав. Адже була інформація від МОНУ про моратій на подібні дії. Що робити?
Людина
Для Ау: Чують, сволочі, свій кінець! Звертайтесь до Квіта, на сайті МО є його електрона адреса, в рубриці Керівники. Зараз вже вийшло новий наказ про атестацію шкіл. А моя порада( сама так чиню) - не мовчіть! Вимагайте документованого підтверження їх перевіркам. Не бійтесь їх, нічого вони вам не зроблять!
Ау
Так вони ніде цього не висвітлюють. У планах роботи відділу освіти про атестацію закладів і інші подібні дії не згадується й словом
1
Для Ау: А що перевіряльники роблять в школі без письмових наказів? Директор школи їх повинен був повиганяти одразу. А то ходять усілякі по школі, може, несуть якусь небезпеку учням і працівникам.
Коментувати
ліля
вчора 3 березня у школі м.cудова вишня львівської області була перевірка;перевіряли різноманітні папки,ходили на уроки;ось так у нашому районі дотримуються рекомендацій міністерства;керує районом колишня регіоналка чернега валентина григорівна;її ніхто і ніколи не люструє,бо у них шалені гроші-чоловік чернеги працював з покійним георгієм кирпою;у країні бракує грошей на освіту,а регіоналку,яка завжди підтримувала політику януковича,на роботу і з роботи кожен день возить службовий автомобіль
1
Для ліля: Анонімки - це так по-нашому
Олекса Позняк
1-й а ти такий хоробрий?Дорікати дівчині? Ніякий ти не 1 ти 6-ка
1
Для Олекса Позняк: А ти чого ж дорікаєш дівчині, "...ти 6-ка" ? А стосовно анонімок - не забувайте історію!
Коментувати
Оксана
"І на оновленій землі врага не буде супостата"..Дай бог, щоб я як великий патріот своєї земіл дожила до того моменту, коли пролюструють усіх сепаратистів у системі середньої освіти..Парадоск, але у нас зараз більше переслідують як дітей так і вчителів за патріотизм.
песиміст
Краще пізно ніж ніколи. Оті, хто по всіх параметрах підлягає люстрації, організовують перевірки шкіл, і в рамках цих перевірок проводять розправу із не подібними собі. Однак не віриться, що когось люструють, а якщо люструють то тих кого потрібно. Боюсь, аби не вийшло, як при ющенку. Замість "бандити сидітимуть у тюрмах" вийшло що "бандити садили у тюрми"
ДДТ
По последнему абзацу статьи. Кажется, накануне выборов в парламент, года 3-4 тому, наше управление образования при тесном содействии с партией регионов и Януковичем, выгнало учителей (дабы они создали массу, как обычно) на "антифашистский митинг". Я страшно была удивлена, с чего это вдруг? Потом оказалось, что митинг был организован против партии Свобода, которая набирала обороты. Ненавижу, когда меня заставляют выполнять функции, не свойственные учителю. Нас вечно использовали в своих интересах всякие власти. Надеюсь, этого больше не повторится. Разберитесь, но не ставьте на руководящие места "перекрасившихся" коррупционеров, таких же, только в профиль. Город Одесса
Ольга
Давно пора! Бо деякі керівники співчувають тим, хто по ту сторону від лінії зіткнення.
777
Для Ольга: люстрировать надо за действия а не за сочувствие. Можно и до сталинизма дойти.
1
Для Ольга: сочувствующих объявить врагами народа?
Натэл
А кто знает, сочувствует он или нет? Может, кому- нибудь будет выгодно кого- нибудь назвать сочувствующим? Под такое дело можно и личные счеты свести. Людская природа не всегда честна и моральна. Нехорошо это, что- в этом не тI
Коментувати
Олена
А директоров школ, которые ждут Путина будут люстрировать?
Геннадий
Для Олена: сначала люстрируют дураков.
Олекса Позняк
Гена первый на очереди
Коментувати
Fotina
Ну можливо хоча б тепер у Знам’янці на Кіровоградщині з відділу освіти приберуть педагога-організатора, яка є заступником начальника відділу, та начальника відділу, яка вже програла два суди, але залишається на посаді за яку заплатила! А вчителі міста для неї є опонентами з якими у неї немає часу зустрічатись! На сьогодні у нас нічого не змінилось, тихе мирне життя! Ну побачимо, що скаже люстрація!!!
Фотіно
Для Fotina:Тихе, мирне життя закінчилось в 2014 році. Ви точно в Україні живете?
Fotina
Я мала на увазі в стінах міського відділу освіти "тихе мирне життя"
Коментувати