Освітні реформи гальмують старі керівники, - Лікарчук

За словами директора УЦОЯО, в освіті за цей рік не відбулося найголовнішого - кадрової революції

Освітні реформи гальмують старі керівники, - Лікарчук

Директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук вважає, що основною проблемою освітньої сфери є проблема кадрів. Про це він сказав під час прес-конференції в Укрінформі.

"На превеликий жаль, в українській освіті за цей рік не відбулося найголовніше - кадрова революція в освіті. У нас, в основному, залишилися працювати ті ректори університетів, які не пускали студентів на Майдан, які в 2010 році підписували звернення на підтримку пана Табачника. Вони і сьогодні керують університетами. У нас серед керівників обласних департаментів залишилася величезна кількість тих, хто давав команду возити вчителів на антимайдан, хто для цього заангажовував шкільні автобуси. Вони сьогодні одягли вишиванки і демонструють прихильність новому уряду, але там немає прихильності", - підкреслив Лікарчук.

Він додав, що всі реформи, над якими сьогодні працює команда МОН та які народжуються в Комітеті Верховної Ради України з питань науки і освіти, а також ініціатива, яка йде знизу, гальмуються тими кадрами, які сьогодні очолюють ту чи іншу просвітницьку структуру.

Освіта.ua
26.12.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
екс
Складається таке враження, що пану Лікарчуку увесь час хтось заважає, то старі підручники з яких діти навіть самостійно могли отримати знання, які він власноручно скидав з полиць у шкільних кабінетах, приїзджаючи на перевірку у район, а тепер вже і вчителі заважати стали. То може теж власноруч повикидаєте їх зі шкіл, шановний пане? Систему освіти зруйнувати легко, вже майже зруйнували. Але питання: "З ким залишитеся???"
людина
В нашому місті з 14 шкіл, директора-пенсіонери - в 10 школах. Все їм не так, за них працюють зам. директора, в 14.00 їх вже немає на роботі, вони в "гороно", мало того, дуже сумують за минулою владою. Керівників - пенсіонерів у ЗНЗ не повинно бути!
вважаю
Для людина: розумієте, керівник повинен організувати процес. Тобто щоб в школі і без нього все працювало так, неначе його очі й вуха біля кожного. А сам він може бути будь-де. І якщо дітям в такій школі комфортно, то директор справився із своїм завданням. А оскільки "сьогодні іде боротьба за кожну дитину",-за словами однієї близької до директора, людини, і люди намагаються віддати дитину саме в цю школу,не зважаючи на те, що добиратися маршруткою, чи навіть рейсовим автобусом, то такий директор повинен (повинна) працювати доти, доки вистачить сил.
Яна
Для вважаю: Какая удобная профессия: само собой всё делается. Всю роботу директора свалили на замов и, таким образом, так сказать, закрутили работу. Что-то ни одного директора не сдвинешь с кресла танком до 90 лет. Так работали, что даже не устали. Боюсь, что им некогда будет даже отдохнуть!!! Всех пенсионеров руководителей гнать к чёртовой матери!!!
Коментувати
Otto
7 січня, Різдво, а дехто написав "До теми дня. Я атеїст. Повний і безумовний. Я не вірю в бога. Ні в якого. Ні в Ганешу, ні в Гаруду, ні в Одіна... Це - мої принципи. Я ними не дорожу, але це моє"... І що бачу - "Это понравилось Inna Sovsun и еще 1 381 пользователю". От тепер я вам, Інно Совсун, НЕ ВІРЮ, не вірю в будь-які ваші слова, щоб там ви не говорили, бо за словами не стоїть віра. А я думав - молода, нова, прогресивна...Сумно... І коробку цукерок дарувати вам вже не хочеться....
Натэл
Для Otto: Разделяю Вашу печаль,Otto. Чему может научить человек без веры? "Нет Бога - все позволено", - так у Достоевского. Никаких моральных обязательств. Вот им и позволено играть словами, лгать, протаскивать чуждые, а я считаю - чуждые, западные идеи, идеалы. И пользы нет никакой. Только вред от таких руководителей в министерстве. И вред нашим детям. Ох, икнется нам еще деятельность нашего славного министерства, и не только его одного.
Ольга
Для Otto: А де вона таке писала? Киньте посилання, хай і я ще розчаруюся. Якщо нема віри, то є не людина, а так - порожня оболонка. Без віри всі справи - мертві.
Коментувати
Капаліка
Начебто влучно сказано, але і Лікарчук не настільки оновлений, і Полянський до болі знайомий реформатор, про молоду та нову Совсун згадувати не хочу... Оновлення кадрів конче потрібно, потрібна і дебюрократизація процедур, але реалізація тільки в гаслах чиновників.
прийнялидоуваги
Для Капаліка: так же, как и дебюрократизация всей страны лишь на словах...
Коментувати
Maks
Вигнати всіх старих чиновників, усіх пенсіонерів, які гальмують розвиток освіти, набрати молодь яка хоче працювати та стимулювати розвиток освіти, а не сидіти по кабінетах та перекладати тони макулатури з місця на місце, скільки можно викадати грошей на вітер (тобто закупати бумагу), коли існує сучасна техніка та зберігати, та передавати листи, накази тощо це ж так легко!!
K.B.
хотіти і могти це дві різні речі
неважливо
Для Maks: Вся біда в тому, що всі "родом" із совкового суспільства, і мислення, сформоване десятиліттями, викорінити неможливо-всі з однієї колоди:від "шісток" до "тузів"...
Коментувати
Otto
Гм, які ж емоції вирують під всіма дописами Лікарчука ;) А це означає, що влучно пише і попадає в ціль. Мені якось однаково де, коли, ким був в минулому Лікарчук, бо: пише простими слова, по суті, нормально аналізує, та й немає різної водички на цілу сторінку в стилі а-ля концепції, компетенції, інновації . Мені цього достатньо, тому читаю його дописи з задоволенням, на відміну від всіх решта дописувачів. І ще, народ, як же ви ллєте помиї на людину, аж противно читати, а ще вчителі… Можна подумати, що звільнивши декількох людей у вас все раптово стане гут.
Олекса Позняк
Для Otto: Емоції вирують бо займає посаду відповідальну- грошей з бюджету тягне добряче.Сидів би в дурці і строчив би в інет-ніхто й не читав би . А так посада серйозна а накази як з палати №6.Пише простими словами бо складних не знає.Взагалі Лікарчук мені нагадує Бузину.Той хто добре знає історію кожен опус Бузини зустічає реготом - понасмикував потрібних йому фактів і побрехеньок, ті факти що не вписуються в його статтю викинув - і пише простими словами захоплююче для бидла дійство. Отто признайсь чесно- любиш Бузину? Бо бузина і лікарчук діють однаковими методами дешевих сенсацій які приносять їм обом недешеві гроші.Що стосується рівня учителів-я спілкуюсь з учителями різних країн і не відчуваю себе неповноцінним. Мої учні живуть в США, Канаді, Німеччині і сміються що там у 9 класі ще дроби вивчають.Контрольні роблять за 10 хв де канадійці 2 год паряться.Але обгадивши українського вчителя лікарчук отримав додаткове фінанасування а учитель ще один головний біль. Отто ти тупенький
Otto
Бузину не люблю :))) Я не бачу дешевих сенсацій, особливо в аналізі як учні здали ЗНО. А от ви, якби не полінувались, а все ж заставили себе почитати ті 100-120 сторінок звіту по ЗНО, передивились кожний рядок в таблицях, то ви дійшли б до такого ж висновку як і Лікарчук, але ви, схоже, замість цього читаєте Пауло Коельйо ;) Краще почитайте Генрі Форда, хоча б його "Моє життя, мої досягнення". Він також писав простими словами, бо видно не знав складних ;) Хочете складно - журнал "Техника молодежи" вам в поміч , остання сторінка, рубрика "Зачем просто, если можно сложно" ;) Та й за тупенький - окреме спасибі, з ваших уст це звучить як комплімент :) З Новим роком вас ;)
Олекса Позняк
І вас з новим роком. Те що учні масово не вчать це тільки сліпий не бачить. Кращі засвоюють а 90% "щось десь чув". Хто винуватий ? Не діти! І не учителі! А Кремінь і АПН які створили режим вседозволеності учня. Усі оцінки позитивні -переводять з класу в клас якщо навіть читати не вміє а по просиджуванні видають фальшивий атестат- знань немає але корочки є.Заставляє учитель вчитись? Пюй на нього, принижуй, зривай уроки - тобі нічого не буде бо ти захищений правами дитини. Тільки ворог народу таке міг придумати. Мої друзі працювали в африці (мені французька не далась) так там араби не упустять жодної секунди уроку іще й після уроків витягують знання з учителя. Нашим нічого не потрібно. Хто створив таку дебільну систему? Кремінь с7отина.Що дасть ліцензування? Нічого крім корупції, витрачених грошей. Чому у ліцеї можу навчити 95%?-там відібрані діти і якщо не тягнеш- вилітаєш. Чому у школі 95% не вчаться?-читай вище. Вибачаюсь за тупенький але важко витримати комменти далеких від школи
Коментувати
галина
Кадри необхідно оновлювати, їх необхідно омолоджувати. В школі потрібні педпрацівники, які бажають експериментувати. Пенсіонерів потрібно відправляти на заслужений відпочинок, а молоді дати відповідну зарплатню.
Олекса Позняк
Для галина: ви ганьбите своїм аналізом усіх молодих спеціалістів . Ваш рівень-старих вигнать (за що?) а молодим високу зарплату (за що?) - це рівень аналізу проблеми учнем 4 класу.
Родион
Для галина: Що ж Вам, Галю так хочеться в школі експерементувати? А я просто працювати хочу.
не пенсіонер
Для галина: А я, Галино, просто повішуся в школі, якщо в ній будуть такі молоді кадри, як ото тепер... Стояла школа на сумлінних пенсіонерах і стояти буде...
Коментувати
Сергей
Прочитав заголовок статті – і від щирого серця порадувався за «неюного» Лікарчука. З точки зору прагнення реформ йому можна дати 30-40 років. Але побачивши сам зміст його висловлювання, дуже розчарувався. Оскільки здатність чиновника до втілення прогресивних змін директор УЦОЯО пов’язує з тим, на якому боці була людина під час майдану. А у тому, що реформи гальмуються, не доходячи до шкіл і університетів, винні як одні, так і інші. Люстрація в освіті повинна пройти не за принципом «євро – не євро», а за тим, як чиновник керував освітою у поточному році, які відгуки простих освітян про його роботу, чи дійсно від нього отримували допомогу, чи тільки вказівки та перевірки. Але хто ж буде питати про це простого вчителя? Нагорі – видніше!
гог
Для Сергей: Якраз від того на чиєму боці чиновник залежить дуже багато. Чиновники призначені за часів партії регіонів призначались не за професіоналізмом, а за відданістю ідеям партіїї регіонів. Зараз ці керівники в силу того, що звикли керувати не за законами, а за власними амбіціями навіть не збираються щось змінювати. Сидять і тупо чекають реваншу старої влади
Сергей
Для ROR. Не знаю, чи маєте Ви відношення до освіти, але живете точно в іншому вимірі. Ні при "помаранчевій" владі, ні при "біло-сниній" НІКОЛИ на посади керівників НА МІСЦЯХ не призначали за професійними ознаками. А тільки за ознакою лояльності до влади. Тому НІ ПРИ ЯКІЙ ВЛАДІ не було позитивних зрушень. Отже я і говорю про те, що досить ділити людей за політичними ознаками. Необхідні зараз такі люди, які мислять по-новому. А скільки їм років і до якої партії належать - це не головне. Ми вже це неодноразово проходили
методист
А сейчас, конечно, наоборот. Все чиновники в образовании - великие специалисты и профессионалы. Главное - все педагоги по образованию. А некоторые потому, что назначили. Интересно, а герой статьи изучал ли когда-нибудь историю? Слыхал ли он про инквизицию, про политические репрессии 30-х гг., про вред навязывания единой идеологии,понимает ли почему компартия потеряла свое влияние в обществе?Люстрация, кастрация... А как же демократизация? Старые кадры мешают? Всех на пенсию или на фронт!Или в казематы. На Калыму. Жаль Сибири своей нет.Можно взять в аренду.Всех под корень!Это ничего, что молодые специалисты еще и предмет как-следует не освоили и учить не научились.Зато ими можно манипулировать. Это что же за реформы в образовании такие, которые педагог понять или принять не может?А может они к педагогике отношения не имеют?
Коментувати
ПАТРІОТ ОСВІТИ
Оце обізвався про старі кадри той, якому цього року стукнуло 60... Щось ніяк не зрозуміло, хто тут старий кадр
вчитель
Для ПАТРІОТ ОСВІТИ: Пардон. А ви не припускали, що старі це ті, що мислять по старому (по табачниківському шаблону тобто є проросійськими - непатріотичними), ті що перетворили свої робочі кабінети у офіси партії регіонів. Керівники, що душу й тіло клали і кладуть за ідеї путіна та януковича хай собі їдуть у напрямку кремля.
ne
Как раз ликарчук старый кадр,который год работал и при табачнике,уходить не хотел.уволили,он собрался в суд,но адвокаты объяснили,что увольнение законно.передумал,всегда выступал против ЗНО,и поддерживал коммунистов,потом регионалов....а теперь стал великий майдановец.не факт,что он и был там....пусть ЗНО реформирует,а не только всех и вся критикует...сам ни на что не годится...старый коммунистический коньюктурщик.
Коментувати
Влидимир Богданов
P.S. Кто-то настойчиво исправляет майдан на площадь.
Влидимир Богданов
Если бы господин Ликарчук знал, что руководитель учебного заведения, по закону, отвечает за жизнь и здоровье студентов и учащихся в учебное время, то он не выдвигал бы глупых обвинений в том, что студентов не пускали на майдан. А то, что надели вышиванки, так это обычная украинская практика. Приходит новая власть меняются сорочки, и продолжается воровство. Ценится не профессионализм, верноподданость. Пришли Ликарчуки, и история повторяется.
За освіту
А Лікарчук дуже юний "кадр"! Його самого давно пора на звалище!
Гість
Дійсно, Це освітяни винні у всіх людських бідах. Бо створили зачароване коло: Щоб змінити освіту, потрібно змінити відносини між людьми, а щоб змінити відносини, потрібно змінити освіту. Щоб розірвати це коло, необхідно довести до зацікавлених правителів Землі "Тимчасові поправки до діючих законів" http://www.worldphysics.narod.ru/obrashchenie_k_praviteljam_10.html з "Додатків" http://www.worldphysics.narod.ru/obrashchenie_k_praviteljam_01.html до "Звернення жителів Землі до її правителів" http://worldphysics.narod.ru/obrashchenie_k_praviteljam_00.html
Антип Оплавок
Для Гість: а що не винні? Ось приклад Поплавського-клоуна. Він розповідав, що здав фізику в школі за десяток яєць, які його мама віднесла учителю. А був би принциповішим - був би він завклубом, і не калічив би культуру, не пив соки з талановитої і не дуже молоді. А скільки таких "поплавків" вчителі і викладачі випустили у світ, і тепер вони "бальшіє люді"
Otto
Для Гість: Почитав ці дивні посилання. Що куримо ? ;)
Антипу
Для того щоб когось критикувати, створи щось своє, покажи що можеш зробити краще ніж "Поплавок". Пам"ятай, заздрість -це гріх
Коментувати
Гість
а почему такому прессингу поддается именно школьное образование? а с дошкольным у нас все впрорядке? ну ладно ввели вы зно, как проверку деятельности учителя, а воспитателей в детсадах как проверять будем? недавно столкнулась с просто вопиющим случаем. мой ребенок и дня не провел в садике. но три раза в неделю ходит в школу раннего развития и два раза в театральный кружок. плюс дополнительно к репетитору по подготовке к школе. так вот вместе с ней к репетитору ходит мальчик, который посещает детский сад с 3 лет (сейчас ему 6) и если мой ребенок считает до 100, плюсует и вычитает, то этот мальчик в 6 лет знает только две цифры: 1 и 2. мать вашу!!!! это что за подготовка к школе!!! я веду английский в 1 классе. эти дети не знают времен года на украинском а я силюсь их обучить этому на английском!! наше дошкольное образование превратилось в огромный ноль!!! мой ребенок единственный в школе раннего развития который не ходит в садик. чем они там вообще занимабтся?
зважаючинадумку
Для Гість: но неужели в школу дети должны идти, умея считать? Может они ещё и читать в детском саду должны научиться? В таком случае пусть массово учатся читать, считать, иностранным языкам обучаются с рождения. Вменять это в обязанности РОДИТЕЛЯМ, и незачем голову морочить. А в 1 класс должны идти, читая не меньше 100 слов в минуту, решая задачи, уравнения, умея пользоваться таблицей умножения (не заучить, а знать способ её создания). С Ваших слов всё это следует...
Гість
Ваш ответ чудесен так как говорит о том что у вас просто нет детей. я вам черным по белому написала. дети пришли в первый клас после садика и не знают времен года по украински!!!! а я их должна научить этому по английски. я чокаюсь когда обьясняю детям правила граматики по английски когда они еще АБСОЛЮТНО НИЧЕГО НЕ ЗАЮТ ЧТО ТАКОЕ ЧАСТИ РЕЧИ!!! а это нормально полчаса английского в неделю, и три раза в неделю уроки екологии!!! учительница плачет что прошло лишь три месяца учебы а дети должны читать по украински ПО РОЛЯХ НЕ ВЫУЧИВ ЕЩЕ ВСЕ БУКВЫ АЛФАВИТА!!! знаете не надо здесь показывать свою ПОЛНУЮ НЕ КОМПЕТЕНТНОСТЬ.
зважаючинадумку
Для Гість: Мне тоже нравится мой ответ. Читая Вас виду Вашего ребёнка, довольно знающего, который умеет решать задачи 1 класса(возможно и второго, поскольку владеет счётом в пределах 100). Молодец ребёнок. Не потеряйте его в средней школе и всё будет отлично. А вот второй Ваш текст более содержателен в плане программ как украинского, так и иностранного. Вот именно об этом и следовало писать.О компетентности и некомпетентности. Знаю))
Коментувати
Ольга123
Ігор Лікарчук досить прогресивно розуміє систему освіти. А зараз досить багато відбувається змін: http://znoclub.com/novyny/531-reformi-v-osviti-proekt-koalitsijnoji-ugodi.html
вихiд
Для вважаю:Та от виникае питання: для чого реформи в освiтi при корупцii?Залишемо все так,як е.Для чого у ЕС?Там же немае корупцii. До Вашого вiдома,баби на базарi не займаються реформами...У нас е МО, що мае цим займатися,пропонувати( бачу,що до неi вiдношення не мiняеться,це у кровi вже) . В С Е .
вважаю
Для вихiд: а я не прагну в ЄС)). Я прагну незалежної держави, яка м мала ВЛАСНУ стратегію розвитку)).Того не буде. Читаю у Вас-реформи потрібні, але спочатку нехай знищуть корупцію. Та це відомо всім, навіть дітям середнього віку в школі. Це не варто озвучувати. Озвучувати варто кроки, якими цю корупцію звести нанівець. Як приклад-заборона зборів батьківських коштів у школах. Чому? Та то ж є першим кроком реальної корупційної схеми. Чому? Слова ДЕСЯТИЛІТНЬОЇ школярки: "Наша вчителько познімала всі кульчики, на пальцях лише обручка. Бо у нас перевірка в ліцеї". Отакої. Тобто змалечку, знаючи, що освіта в країні безкоштовна, слухаючи про необхідність здати гроші в школу, бо інакше до дитини ставлення буде незадовільне як зі сторони класної керівниці, так і зі сторони однолітків (то реальність у будь-якій школі) в розмові батьків вдома чи то за обідом, чи то в кімнаті, без різниці, дитина привчається до подвійного світосприйняття. Скажете ні? А криком кричати"знищіть корупцію"-смішно
майже згодна
за 33 роки роботи я не багато бачила вчителів,що ходять у великій кількості золота,а ось учні та учениці.. подекуди виникає бажання зауважити-а в носі золотого кільця не має чому? і як що вже відверто-то цим страждає молоде покоління викладачів,які немають змоги працевлаштуватись на роботу з бажаною зарплатнею і таким чином "заробляють".
вважаю
Для майже згодна: ЯК би вони не заробляли, факт розповіді дитини залишається фактом. Якщо бути уважним, спілкуватись із батьками-бабусями то можна почути багато саме подібного. І про гарних класних керівників, яким на новий рік... подарунки клас робить, і про вивчений ЄДИНИЙ білет на іспит... Та й інколи проскакують публікації про те, що навіть директор знаходиться в залежності від тата-мами, які або дах перекрили, або щось інше фінансували... Та й щомісячна проплата батьками однієї з шкіл 500 гривень також варта уваги. Навчаючись такі діти показують рівень вмінь, однаковий із тими, хто не проплачував нічого. Тобто - не комфортом сильна школа. Та комфорт штука приємна...
Коментувати
вихiд
Шановнi вчителi,нiякi реформи освiтi не допоможуть,всi вони на даний час зайвi.Необхiдна спочатку ОДНА-ЗНИЩИТИ КОРУПЦIЮ!Коли це буде зроблено,можна буде йти вперед,а тепер це стратагемы часу i нервiв.Щодо пенсiонерiв,то не треба ображатися:прийшов час - пенсiя(це для всiх справедливо),нехай працюють молодшi.Несправедливо,коли пенсiонер мае однакову кiлькiсть або й бiльше годин вiд iншого вчителя,а платня+пенсiя.Добре ще якщо цей пенсiонер працюе вiдповiдно,а то е такi, що просто на смiх дiтям(вiдсиджуються). Що бачу,те пишу.
вважаю
Для вихiд: Погоджусь у частині роботи частини пенсіонерів. Погоджусь із тим, що потрібно знищити корупцію. Та от виникаєє питання - ЯК ВИ ПРОПОНУЄТЕ ЇЇ ЗНИЩИТИ?. Без відповіді на це питання Ваш заклик, то є заклик баби на базарі. Все.
Коментувати
Василий
Пенсионерам и, в том числе учителям, педагогам, которые работают предлагают не платить пенсию. Что будет делать МОН, когда пенсионеров профессоров, докторов наук, академиков поставят перед выбором... Если многие уйдут, тогда как быть с аккредитацией вузов? В таком случае революция в лице радикала Ляшко и некоторых безголовых членов правительства "победит" точно. Сталин уже это делал перед войной и...дурак есть дурак, что от него взять?
майже згодна
Для Василий: певне ви людина дуже зла,або дуже забезпечена. не ображайтесь.а чи думали ви,ЧОМУ ТІ ПЕНСІОНЕРИ ЩЕ ПРАЦЮЮТЬ? я маючи 33 роки стажу спробувала піти на пенсію І нарахували мені аж 1250 гривень.не буду казати про ту кількість ліків,яку я не зможу купити на ці гроші, а ще ж комунальні послуги і вибачайте на їжу(не вивели ще такої людини,що працює,живе,і не харчується).та й заробіння платня у мене не 3 з половиною тисячі,як розповідають про середню вчительську. ось і працюємо ми ,і пенсіонери,і не зовсім,бо молодь за такі гроші не йде до школи, а були б відповідні пенсіі та зарплати то тодіб можна було і говорити про обмеження для пенсіонерів
Otto
Для майже згодна: Так може потрібно прямо так і писати - не вистачає на ліки чи на життя, а не прикриватись пафосним "молодь за такі гроші не йде до школи" ? Що робити молоді, яка не має навіть отих 1250 ? Їм же також ліки і їжа потрібна. На багатьох гілках сайту проскакує оте "молодь за такі гроші не йде до школи". На основі чого таке ствердження ? Є дані, хоча б опитування чи соцексперименту (всі пенсіонери пішли, а молодь не прийшла)
Коментувати
Игорь Соломонов
Точно, потрібно вичистити МОНУ і запросити іноземців. Самі ми тільки мітингувати можемо. А що далі робити...
1
Для Игорь Соломонов: ...Як німець покаже Та до того й історію Нашу нам розкаже...
Игорь Соломонов
Для 1: Нам управління освіти потрібно, а не вчителі-іноземці
Коментувати
реформа
Читаючи все це,то вся реформа зводиться до ЗНО,то кадри старi, то запозичити щось треба з-за кордону...Можливо, справа у старших чиновниках,що не розумiють,що ще придумати,а працюють не на покращення працi учителя, учня та освiти в Украiнi, а думають про СЕБЕ. "I чужому научайтесь,i свого не цурайтесь..."

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!