Бюджет на освіту 2015 року: позиція Комітету ВР

Комітет з питань науки і освіти направив до бюджетного Комітету конкретні пропозиції щодо фінансування освіти

Бюджет на освіту 2015 року: позиція Комітету ВР

Скасування та призупинення на законодавчому рівні гарантій належного фінансового забезпечення галузі освіти і науки не відповідає сучасним світовим тенденціям. Відповідну позицію висловив парламентський Комітет з питань науки і освіти за результатами обговорення проекту Закону України про Державний бюджет України на 2015 рік.

Члени комітету зазначають, що освітня і наукова сфери не зважаючи на складні економічні умови завжди залишались пріоритетними у формуванні бюджетної політики розвинених країн світу. Саме наука і освіта закладають основи майбутнього розвитку але вони є найбільш вразливими і за відсутності уваги з боку держави найбільш потерпають в часи кризи.

Комітет зазначає, що загальні видатки Державного бюджету на 2015 рік плануються у розмірі 502 936, 68 млн. гривень, що на 93,9 млрд. грн. більше ніж було передбачено державним бюджетом на 2014 рік. Однак видатки загального фонду державного бюджету України на 2015 рік Міністерству освіти і науки, Національній академії наук України  та національним галузевим академіям наук плануються в обсязі 15 977,8 млн. грн., що на 28% менше ніж у 2014 році (зменшено на 6 430,9 млн. грн.).

"Національна академія педагогічних наук України, Національна академія аграрних наук України у 2015 році забезпечується на 80% та 50% менше ніж у 2014 році. На 27 % скорчуються видатки на вузівську науку", - зазначають у комітеті.

Члени комітету зазначають, що вносяться зміни та призупиняється дія більшості важливих положень законів у сфері освіти та науки, що має на меті зекономити бюджетні кошти. Проте двічі проведений секвестр державного бюджету у 2014 році вже заклав негативний вплив на галузь.

"Скасування та призупинення на законодавчому рівні гарантій належного фінансового забезпечення галузі освіти і науки, гарантій держави на отримання повної загальної середньої освіти на безоплатній основі, створення шкіл у сільській місцевості незалежно від наявної кількості учнів, повного утримання  дітей, позбавлених батьківського піклування, і дітей, які потребують особливих умов виховання в державних професійно-технічних навчальних закладах, положень щодо наповнюваності класів, тижневого педагогічного навантаження вчителя, вихователя, гарантій щодо соціального захисту учнів, гарантій держави педагогічним, науково-педагогічним, науковим працівникам, виглядають не як факт кризового заходу, а як етап запровадження нових підходів до освітянської та наукової політики, які не відповідають сучасним світовим тенденціям", - наголошують у профільному комітеті.

Кабінетом Міністрів України пропонується затвердити особливий порядок проведення індексації грошових доходів населення у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, що негативно позначиться на соціальному становищі працівників науки і освіти. Зупиняється дія Закону України "Про вищу освіту",  та частини  статей законів "Про освіту","Про загальну середню освіту","Про позашкільну освіту","Про дошкільну освіту", "Про наукову та науково-технічну діяльність".

Також додатком 10 проекту Закону України "Про  Державний бюджет на 2015 рік" необґрунтовано внесено низку загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів загальнодержавного значення, коледжів та технікумів до переліку закладів, які передаються на фінансування з місцевих бюджетів.

Серед цих навчальних закладів є ексклюзивні навчальні заклади, які здійснюють навчання дітей з усієї України з певного напрямку,  надають поглиблену освіту з фізики і математики, фізкультури і спорту обдарованим дітям України.

За результатами обговорення проекту Закону України про Державний бюджет України на 2015 рік Комітет з питань науки і освіти направив до бюджетного Комітету конкретні пропозиції щодо фінансування науки, освіти, інтелектуальної власності.

Освіта.ua
25.12.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Натэл
Если у нас такая " ж...", то пусть и все министры получают такие же зарплаты, как и все, пусть будут едины со своим народом...Так нет, они у нас ценные кадры, мы должны их беречь и холить, а посему, будут они о нас думать, переживать, а мы будем работать за символическую плату: рабов же кормят. А у них за народ "душа болит": " Утром мажу бутерброд- сразу мысль: а как народ? И икра не лезет в горло, и компот не льется в рот. Не понимаю, чем они отличаются от советских руководителей? Все то же самое.
читач
А де конкретні пропозиції комітету ,про які заявлено в статті?
наталя
А куди подітись працівникам методичних центрів та кабінетів???
Олекса Позняк
Для наталя: у школу рідненькі топайте
Вчитель
Так деякі працівники РВО і роблять(паралельно працюють у школі - мають по 5, 6 год пішли показати вчителям, як треба працювати) - через пару років роботи у школі, відношення до вчителів змінюється. Вислови: "Немає необдарованих дітей" потроху зникають з лексикону, приходе розуміння, що не всі однакові, і часто не вина вчителя в тому, що дитина не вчиться... одним словом стають трохи ближчими до реалій - розуміють, що 100% якість знань - це замилювання очей і неправдиві результати (пару років назад критикували наших вчителів, що при написанні ДПА у 4 класі діти в середньому показали 70% якість знань (кількість учнів, які отримали оцінки високого та достатнього рівнів)). Деякі школи ставлять 100% у звітах і хороші, тільки потім коли доходе діло до реальних перевірок, чомусь показують 20-30%... Звичайно, не всі працівники РМК - самодури, але точно нормальних значно менше ніж тих, хто їде на перевірку задля торбинки -нема торбинки -школа погана, чим більша торбинка - тим краще працює школа
Коментувати
Ярема
Квіт вже на засіданні Уряду проголосував за цей проект бюджету, де скорочуються на 80 відсотків видатки на науку, де ліквідовуються пільги на проїзд студентів, де збільшується навантаження на вчителів, що призведе до скорочення 100 000 вчителів і т.д. Оце і є позиція міністра Квіта! А ліси точити та рекламувати себе і Квіт , І Гриневич і при минулій владі гарно вміли.
Леся
Ну як можна в цій державі займатися наукою? Хочеш та не можеш.
Коментувати
Інна
Гриневич тільки говорити вміє. Подивимось як вона відстоїть педагогів, викладачів, студентів, науковців в майбутньому бюджеті на 2015 рік!
Пенсіонерка
Для Інна: Вибачте, але говорити вона теж не вміє.
Виборець
Її тіліпає, коли вона говорить... Нервує дуже... Хоче здаватися гарною, розумною і красивою.... А воно весь час не виходить!)))))))))))))
олена
Проект Закону "Про освіту", звичайно, антинародний. Він поставив учителів на коліна. В данному випадку Квіт і його команда захищають тільки свої інтереси. Гриневич Л., доведіть свої слова!!!. Щодо реорганізації районних управлінь освіти:1) треба реорганізувати в відділи, зменшити на 50 % внутрішні штати;2)методичні центри реорганізувати в методичні кабінети - вони, дійсно, допомагають нам учителям, я кажу особисто про наш, Дарницький, коли він і порадник і помічник; 3) треба ліквідувати курси підвищення кваліфікації при Університеті Грінченка, це абсурд, гроші викинуті на вітер, хіба можна на це витрачати держ.кошти. Все це для нас організовують метод. центри (безкоштовно для держ). А ІППО унів. Грінченко тільки вимагає для себе від районів "пришліть слухачів на заходи" Абсурд; 4) ліквідувати треба Центр моніторингу, який працює за рахунок учителів, які виконують їх функції, на який йдуть держ.кошти; Їх результати нас не цікавлять. Ми все й самі бачимо; 5) ліквідувати МАН, навіщо витрачати держ...
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!