Двох чиновників від освіти люстровано за новим законом

Уряд звільнив голів Держінспекції навчальних закладів та Державної служби інтелектуальної власності

Двох чиновників від освіти люстровано за новим законом

Уряд прийняв перші рішення про звільнення високопосадовців, які підпадають під дію нового Закону України "Про очищення влади". Зокрема, до числа перших звільнених включено голову Державної інспекції навчальних закладів Юрія Дудника.

Як відомо, Дудник з 2011 року працював на посаді першого заступника голови Державної інспекції навчальних закладів України, а з 19 березня 2014 року обіймав посаду голови інспекції.

Також під дію закону підпав голова Державної служби інтелектуальної власності України Микола Ковіня, якого теж звільнено з посади.

Закон України "Про очищення влади" набрав чинності у четвер 16 жовтня. Під очищенням влади розуміється заборона окремим фізичним особам обіймати певні посади в органах державної влади та органах місцевого самоврядування.

За словами прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, усунені з посад високопосадовці не зможуть працювати в органах державної влади протягом десяти років.

Також, згідно з законом, у кожному міністерстві буде створена комісія, яка виконуватиме контрольну функцію щодо перевірки автобіографії та майнового стану кожного державного службовця, який підпадає під закон про люстрацію.

Коментуючи введення в дію нового закону, прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, зазначив, що країні потрібна нова якість державної служби.

"Уряд прийняв перші рішення про звільнення високопосадовців, які підпадають під дію Закону України "Про очищення влади". Нам потрібна нова якість державної служби, нові люди - фахові, чесні, авторитетні. Хай заробляють авторитет і не мають тягаря корупційного минулого, яке притаманне державній службі, суддівському корпусу, органам міліції і прокуратури", - сказав він.

За його словами, на першому етапі буде непросто знайти фахових людей.

"Але залишати так, як все було, неможливо. Законсервована ситуація – це шлях у нікуди. Повинні прийти нові люди, з новими силами, новим баченням, правильними цінностями, і повинні реалізовувати зміни і реформи в країні. Треба людям відкривати шлях", - зазначив прем’єр під час засідання уряду 16 жовтня.

Освіта.ua
16.10.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
indigo
В першу чергу потрібно ліквідувати інспекцію, як не потрібний орган на букву х.. освітньої сфери!!!
indigo
P.S. Я про хвіст. А ви про що подумали?..
Коментувати
Бєлий Володимир
Людина, яка здатна адекватно сприймати реальність та є чесною сама перед собою НЕ СТАНЕ ПОРУЧ з тими ректорами та батьками абітурієнтів, яких нудить від слова "Лікарчук", бо таке є прямою ознакою аморальної схильності до шахрайства різного "замісу" замість утвердження в Україні відкритих однакових конкурентних правил для всіх. Як давно тим живе цивілізований світ - без блату, договорняків, пільг до рівня розумової інтелектуальності, списування, плагіату тощо.
Ірина
Для Бєлий Володимир: цивілізований світ робить реформи цивілізовано, а не так, як пан Лікарчук!
Бєлий Володимир
Відома фраза: "Нам би їх проблеми" витікає саме з природного для них рівня порядності, що починається з навчання без списування не лише під час їхніх ЗНО, а й у ході поточного щоденного навчання, бо то ж соромно та із АБСОЛЮТНО незалежних атестацій опісля кожного етапу навчання починаючи із закінчення основної школи (9-й клас). Якось видатна зірка футбольної збірної Данії не поїхала на чемпіонат світу, бо була надто молода і у неї у той час були випускні екзамени за ліцей. Порядність та дотримання РІВНИХ умов для всіх у дорослому суспільстві не з неба падає, а починається зі звички до такого зі шкільного та студентського віку, де не буває виключень ні для кого, бо ж ЩО може бути більш моральним та гідним поваги як не РІВНІСТЬ перед суспільними правилами!
1
Для Бєлий Володимир: Псевдореформи та методи їх впровадження, які порушують Закони України, не можуть не викликати спротиву громадськості. І прийде час, коли й лікарчуків всяких виженуть поганою мітлою.
Коментувати
Люстратор
Ликарчука - в мусорник! Кто за? голосуем!
Элина
Для Люстратор: Перечитайте Достоевского. Если позволить бросить в мусорник одного, то нет гарантий, что потом тебя туда не бросят. Человек должен отвечать по закону, как в цивилизованном государстве.А то все мечтают о правовом государстве, а действуют, как во время культурной революции в Китае. Я против правления Януковича и его присных, но если люстрировать без суда и следствия, бросать людей в мусорщики, то чем мы будем от них отличаться?
Коментувати
вчитель
А про Лікарчука чому забули?
революція гідності?
Для вчитель: А это у них такая демократия - они своих не трогают. Потому как великие ПРОХФЕСЫОНАЛИ.
1
Для вчитель: Зверніть увагу, прихвостні лікарчука не дрімають: мінусують правдиві коментарі.
Коментувати
OH
Ну-ну. А смішно то як, люстрація (а не попахує це все кастрацією)?!
Задовбальський
Для OH: Однозначно підтримую люстрацію і для ректорів! Зокрема в Мукачівському державному університеті з призначенням нової ректорки зз-а підтримки Міністра Квіта С, та нардепа Балоги В.(завдяки адмінресурсу здобула перемогу в 20 голосів на так званих "чесних та прозорих" виборах) дипломи просто клепають, а ще нова ректорка запросила собі в заступники людей невідомих колективу та з сумнівною репутацією, невідомо з яким послужним списком, колишніх бюрократів-пенсіонерів, колишніх прокурорів-хабарників, екс-секретарьок нардепів та усіх тих, хто жодного дня не мали відношення до ВНЗ, без відповідного досвіду, проте за рекомендаціями братів Балогів. Вони усі разом із ректором МДУ підлягають люстрації з поясненням чому саме в цьому вузі отримали теплі місця всі ті, яких попросили свого часу з останніх місць роботи. Невже в колективі МДУне знайшлося достойних працівників, яких знають у колективі з позитивної сторони, заняти відповідні посади? Для даного внз спасіння-це приєднання до визнаного...
Коментувати