Наша молодь має бути конкурентною, - Гриневич

Голова освітнього комітету ВР сформулювала три напрями реформування освітньої системи

Наша молодь має бути конкурентною, - Гриневич

Голова освітнього парламентського комітету Лілія Гриневич вважає, що одним з головних завдань реформування освіти є формування конкурентоздатності української молоді у європейському просторі. Про це вона сказала під час міжнародного круглого столу, присвяченого формуванню і реалізації державної освітньої політики.

У заході взяли участь голова Європейської асоціації освітнього права і політики, професор Ян де Груф, професор Бостонського університету Чарльз Л. Гленн, вітчизняні експерти та громадські діячі освітньої сфери.

"Перед тим, як говорити про загальну стратегію реформи освіти, ми маємо сформулювати її основні завдання", - зазначила Гриневич.

За її словами, у зв’язку підписанням Україною Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, українська молодь має бути конкурентоздатною у європейському просторі.

"Конкурентоздатність можна будувати тільки шляхом належного змісту освіти, вивчення іноземних мов, нових технологій, формування вміння вчитися впродовж життя і будувати свою професійну траєкторію відповідно до сучасних вимог ринку праці", - наголосила Лілія Гриневич.

Друге завдання, на її переконання, випливає з ситуації поглибленого в останні роки нерівного доступу до якісної освіти.

"Аналіз результатів ЗНО демонструє, що у нас існує прірва в можливостях здобувати вищу освіту між дітьми з села і міста, між дітьми зі звичайних шкіл і зі спеціалізованих шкіл, з поглибленим вивченням предметів. Це означає, що держава, за державні кошти фактично проектує нерівний доступ до освіти. Ми зобов’язані усім дітям, незалежно від їхнього матеріального і соціального статусу забезпечити доступ до якісною освіти", - зазначила голова парламентського комітету.

Третім завданням, яке є надзвичайно важливим, і яке необхідно враховувати під час реформування освіти - це необхідність "зшивання" країни після тих складних подій, які вона переживає зараз.

"Це має реалізовуватись через зміст освіти. Це повинно втілюватись у системі виховання і у можливостях обміну досвідом, напрацюванням спільних проектів, обміном дітьми і молоддю між різними частинами країни. Система освіти є найкращим майданчиком для цього", - підкреслила голова Комітету ВР з питань науки і освіти Лілія Гриневич.

Освіта.ua
16.09.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
якось було
Да страна розділена на тих, хто дає і тих, хто бере. Наша молодь не буде конкурентом нікому в світі, окрім тих, хто ще в гіршомк стані. Частина молоді - так, і вона виїде з країни. Або стане заробляти гроші папікам (а вони жирують і сьогодні, не будьте надто наївними). Ми все намагаємось полегшити діткам життя, замість того, щоб дати їм міцні навички, які за один урок теми ,від сили два ну ніяким чином в голову не влізуть. А ми все стогнемо - радіяція, радіяція... екологія, екологія. Чушь, вибачте, собача.У дорослих людей, що складають програми кебети немає, оскільки, вважаючи, що дитинка може рік пам*ятати те, що один робила два уроки, то чи не маразьм
2класс
Для якось було: 100%. Я возмущаюсь, В новую начальную программу вообще все свалили в кучу!..зачем в начале года 2му классу уравнения с иксом? ребенок 7лет-не понимает, а вот в 3ем оно пошло бы хорошо! вчера домашняя задача-Павел старший от Яси на 6 лет, а Вита младше Павла на 4 года?Кто старше:Яся или Вита? мы, взрослые, поняли что Вита старше,-но как мне это объяснить ребенку?уравнением? шкалой-графиком?Ясю взять за ноль?короче, пойду к учителю спрошу!
якось було
Для 2класс: в этом то и проблема. Желая как бы развивать логику, но не дав детям основ, которыми они могли бы пользоваться, создатели программ неосознанно, или осознанно формируют нацию неумеющих мыслить людей. Возможно это кому - то необходимо.
якось було
Для 2класс: думаю, если бы родители объединились и, хотя бы писать стали. В газеты статьи. В центральные. Возможно у кого-то мысль бы и сработала
Коментувати
якось було
а може конкурентноздатною?
Параска
А ця не заспокоїться...) все язиком тільки і чеше...)))
Віта Миколаївна
Вибачте, Ви дайте рівні можливості всім дітям. В одних школах 2-3 комп’ютерних класи, а в одних 1 і той 2005 року.
вчитель
Для Віта Миколаївна: в смысле 1 компьютер на всю школу? И тот в кабинете директора?
Петр
Вам еще и компьютер подавай. Вам еще и новый? Вы чего, совсем что ли? Страна, понимаешь, воюет, а они тут требуют. Марш в военкомат и на фронт. У меня солдаты заканчиваются.
якось було
Для Віта Миколаївна: та нашо Вам ті комп*ютєри. Дайте їм те, що можна дати без комп*ютєра, а все інше вони візьмуть. Перукарів потрібно, кухарів, нянєчок (діток мажорчиків глядіти)...
Коментувати