Генпрокуратура встановила факти порушень в освіті

За фактами порушень чиновниками прав дітей на освіту розпочато 70 кримінальних проваджень

Генпрокуратура встановила факти порушень в освіті

Генеральна прокуратура внесла подання міністру освіти і науки України про усунення порушень законодавства щодо захисту прав дітей. Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України.

Так, результати прокурорських перевірок засвідчили наявність порушень прав дітей на дошкільну, загальну середню, позашкільну та вищу освіту.

За повідомленням Генпрокуратури, Міністерством освіти і науки України, територіальними органами освіти, навчальними закладами не вживаються достатні заходи, спрямовані на доступність та безоплатність освіти, не приділяється достатньо уваги розвитку мережі навчальних закладів, зміцнення їх матеріально-технічної бази, впровадженню новітніх технологій тощо.

Так, на сьогодні у черзі для влаштування до дитсадків перебуває понад 100 тис. малюків, близько 1 тисячі дітей не охоплено загальною середньою освітою, майже 60% школярам у позакласний час недоступні гуртки та секції.

Залишаються нереалізованими Державні цільові соціальні програми, спрямовані на розвиток дошкільної, позашкільної та професійно-технічної освіти, підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти.

Як наслідок не зведено 30 нових дитсадків, припинено діяльність 147 шкіл, де навчалося 3 тис. учнів. Дотепер не забезпечено всіх дітей-інвалідів послугами навчальних закладів, хоча це завдання мало бути виконано до 2010 року. Не створено філій позашкільних установ у сільській місцевості, модернізації їх навчально-методичної та матеріальної бази.

У Полтавській, Хмельницькій, Одеській та інших областях школярі навчаються за застарілими підручниками, з терміном використання більше 5 років. Натомість за результатами перевірок прокурорами п'яти районів м. Одеси встановлено необґрунтоване витрачання органами освіти 520 тис. грн. бюджетних коштів, виділених для придбання підручників для дітей. За цими фактами розпочато кримінальні провадження.

Також під час перевірок з’ясовано, що майже половина загальноосвітніх навчальних закладів не має доступу до швидкісного Інтернету, 2 тис. шкіл взагалі не підключені до всесвітньої мережі, а кожен восьмий комп'ютер, який використовується учнями, технічно несправний.

Як відомо, понад 10 років діє державна програма "Шкільний автобус". Водночас очікуваних результатів щодо забезпечення стовідсоткового перевезення учнів не досягнуто. Так, прокурорами виявлено майже 30 тис. дітей, які позбавлені такого права. Лише торік не закуплено запланованих програмою 95 шкільних та 24 спеціальних автобусів.

Також в ході прокурорських перевірок виявлено численні випадки привласнення та розтрати бюджетних коштів, виділених на утримання дитсадків, шкіл, професійно-технічних навчальних закладів. До прикладу, керівництвом дитячо-юнацької спортивної школи у м. Києві розтрачено 825 тис. грн., виділених на ремонт закладу.

Загалом у Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Луганській, Львівській, Одеській, Полтавській та інших областях викрито 60 подібних фактів.

Установлено також численні порушення при проведенні державних закупівель у Дніпропетровській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Кіровоградській, Луганській, Полтавській та інших областях.

У прес-службі Генеральної прокуратури України повідомили, що усього за результатами проведеної перевірки прокурорами розпочато 70 кримінальних проваджень, на їх вимогу до дисциплінарної відповідальності притягнуто близько 1 тис. службових осіб органів освіти, керівників навчальних закладів, які допустили порушення прав учнів. Завдяки заходам прокурорського реагування на користь дітей відшкодовано 18 млн. гривень, заявлено позови на 4 млн. грн.

Освіта.ua
30.05.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олекса Позняк
Мама, як учитель я з Вами згоден на 100%.За свої гроші придбав комп, принтер, папір, а батьки здають значні суми. Де гроші? Квіт зроби прозору звітність через сайт!!!!!!!!Я кщо буде прозоро то і грошей збиратимуть меньше .
мама
Чому не перевіряють численні благодійні фонди при школах . Адже батьки щомісяця по квитанціях перераховують на них кошти . Прозорість доходів і витрат відсутня . І спробуй тільки не заплати - дитину в класі затравлять . Окрім цих внесків ще безкінечний збір коштів на ремонти , друковані зошити , подарунки і т.д. Батьківські комітети працюють як рекет . Дирекція і вчителі гроші не збирають , але доручають це баткомам . Як у цих випадках забезпечується доступ до безоплатної освіти ?
mama
Для мама: ага, многие нарожают целую кучу... а когда предлагают в школе 200грн. учебный комплект Оксфорд, для лучшего знания английского купить, то такие родители и не могут...денег нет, а что ж они раньше об тратах не думали когда 12го рожали? я у такой мамочки спросила, что она планирует , как девочки ее будут поступать учиться и куда...а она,- "...так ниче, мол, никуди не будуть, замуж вийдуть и все...", так и для замужества, жена-дура-не-работающая, никому не нужна! Школа и ученье без денежных вложений родителей-это фикция, и все это понимают,...ну кроме тех, кто за безкоштовну освиту...
мама
Для mama: дивно , шановна , що ви підписалися словом mama при такій ненависті до мам і дітей . І навіщо вам Оксфордівські підручники ? Ваша мова - базарний сленг .
mama
...да, де ж тут ненавість, шановна? навпаки, я за них хвилююся, і мені просто набридло "вибивати" гроші з таких "родителей"...за котрих увесь клас усі роки платить своїми грошима, а їх і нам ніхто не дарує...
Коментувати