43% українців вважають вітчизняну освіту корумпованою

Результати дослідження Global Corruption Barometer свідчать про те, що значна частина українських громадян вважає освітню систему України корумпованою

43% українців вважають вітчизняну освіту корумпованою

Корупція в Україні досягла критичної межі. Якщо керівники відомств, де зафіксований найвищий рівень корупції не сядуть за ґрати, то соціальних протестів не уникнути, вважає голова правління українського Центру протидії корупції Віталій Шабунін, повідомляє повідомляє Deutsche Welle.

Його твердження ґрунтуються на останньому дослідженні Global Corruption Barometer, проведеного Transparency International спільно з Gallup International Association.

За даними дослідження протестувати проти корупції сьогодні готові 68% українців. При цьому, вийти на вулицю для цього згодні 36%. Респонденти відзначили, що за останні два роки рівень корупції в Україні значно зріс, 74% опитаних впевнені, що державний сектор корумпований. Майже 80% респондентів охарактеризували дії уряду в боротьбі з корупцією як нерезультативні.

Лише 4% опитаних вважають, що державна антикорупційна боротьба має хоч якийсь результат. При цьому  84%  вважають, що українським урядом  керують організації, які діють у власних інтересах.

"Українці вже багато років показують владі жовту картку недовіри, - зазначив Олексій Хмара, виконавчий директор Transparency International. - На тлі цих невтішних цифр дуже серйозним тривожним сигналом є готовність кожного третього вийти на вулицю захищати свої права. Цифри свідчать, що жовта картка ризикує перетворитися на червону".

Згідно з опитуванням, найбільш корумпованою сферою українці визнали судову (66%), за нею слідують: правоохоронні органи (64%), державна служба (56%), сфера охорони здоров’я (54%), парламент (53%), політичні партії (45%), освітня система (43%), бізнес (36%), військова сфера (28%), ЗМІ (22%), релігійні інституції (21%), громадські організації (20%).

Освіта.ua
09.07.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Юрий Дубовой
я тоже нашёл, что наиболее беззаконий творится именно в правовой системе, хотя мы всюду внедрили безмерно опасные модели отношений между согражданами - менять нужно всё. Некоторые свои предложения по делу искоренения коррупции я изложил здесь http://zg.els.org.ua http://ruhaktivu.wix.com/ua#! http://dubovoy-yuriy.livejournal.com http://www.docme.ru/mydocs/
Юрий Дубовой
Тут я виклав свої пропозиції щодо знищення такого явища, як корупція в системі освіти http://zg.els.org.ua http://ruhaktivu.wix.com/ua#! http://dubovoy-yuriy.livejournal.com http://www.docme.ru/mydocs/
Юрий Дубовой
Застосовувана нині модель фінансування освіти орієнтована на заробляння через продаж клієнтам (учням) своїх послуг (продажу своєї праці, положення). Орієнтування на продажу своїх послуг, на тлі влади, даної законами країни, породжує (провокує) мерзенне явище в середовищі вчителів - корупцію. Законами країни обмежуються можливості громадян заробляти гроші своєю працею, якщо громадянин не має певного диплома про відповідну освіту, а вчителі мають владу на свій розсуд визначати видавати чи не видавати диплом учневі - ці особливості і є підставою корупції. Щоб ліквідувати корупцію у сфері освіти необхідно ліквідувати підстави, причини корупції. Якщо корінь не видалити, то слідство не перестане шкодити суспільству. Фінансування з бюджету країни за нинішньої моделі провокує (породжує) перетягування бюджету країни за допомогою хитрого випрошування у депутатів і міністрів. Статус найманця, породжує відповідне ставлення вчителів до своїх обов’язків (Ін. 10:12-13).
Майский день
http://www.vobu.com.ua/rus/job/index, если нужна работа
мулета
И почему в такой ситуации до сих пор нет даже речи об импичменте?
Виталий Бабенко
все правильно, для того чтобы бороться с коррупцией в нашей стране нужно ужесточить меры наказания, и не только в тюрьму сажать и имущество конфисковывать, а и смертную казнь ввести, как комми предлагают, ведь коммунистическому Китаю удалось таким образом побороть коррупцию! думаю, и у нас получится, главное, начать!
Шестопалов
Для Виталий Бабенко: "Правила игры" должны быть просты и разумны. Например, не хочешь призываться в армию, плати в КАССУ и свободен, пусть другой за твои деньги послужит. Репрессиями делу не поможешь, всегда есть соблазн палачам нажиться. Хороший пример из Европы: деньги на приобретение учебников из госбюджета выдают родителям учеников или школам. Уж они дорогие и халтурные учебники не купят! Вот и коррупции в МОН конец.!
lol
ви ж усі чудово знаєте- такого, як в Європі , у нас не буде.
Виталий Бабенко
Для Шестопалов: боюсь что с "простыми и разумными" правилами игры у нас уже не получится. Или Вы думает, что олигархи, чиновники высоких рангов добровольно отдадут награбленное? Сильно сомневаюсь! В Гонконге уровень коррупции был 96-97%, а благодаря ужесточению мер наказания стал 2-3%, просто они всех чиновников заставили доказывать, что все их имущество купленно на честно заработанные деньги, в противном случае тюрьма и полная конфискация в казну!
Коментувати