Секретар освітнього комітету відмовився спілкуватися українською

Комуніст Олександр Зубчевський заявляє, що засідання Комітету ВР питань освіти і науки будуть нелегітимними, поки його колеги не дадуть йому можливості спілкуватися російською

Секретар освітнього комітету відмовився спілкуватися українською

Про це заявив секретар освітнього парламентського комітету народний депутат-комуніст Олександр Зубчевський, повідомляє сайт КПУ. За його словами, 6 березня під час засідання комітету відбувся черговий конфлікт, пов'язаний з російською мовою, після чого йому довелося покинути засідання.

Він зокрема заявив, що націоналісти намагаються диктувати йому свої умови та повідомив, що черговий скандал стався під час його доповіді щодо проекту постанови про проведення парламентських слухань з удосконалення зовнішнього незалежного оцінювання.

"Як тільки я почав свою доповідь російською мовою, мене перервали і зажадали перекладу. Проти перекладу я не заперечував. Якщо вони хочуть робити вигляд, що не розуміють російської мови, то нехай перетворюють засідання на посміховисько", - заявив Зубчевський.

"Однак націоналісти, яких в Комітеті більшість, пішли далі - вони почали наполягати, щоб я в доповіді робив паузи, оскільки перекладач не встигає перекладати мої слова. На що я заявив: хлопці, це ваші проблеми, я буду говорити так, як вважаю за потрібне, і маю на це повне право", - заявив депутат.

Він також зазначив, що поставив під сумнів правомочність здійснення перекладу в ході засідання Комітету. За словами Зубчевського людина, якій було доручено здійснювати переклад, є співробітником секретаріату ВР і має зовсім інші посадові обов'язки, що також підтверджує відповідь керівника Апарату ВР, де говориться, що в обов'язки співробітника секретаріату здійснення переказу не входить.

"Після цього з боку "опозиціонерів" розпочався "плач Ярославни", що в Апараті ВР немає грошей на перекладача", - зазначив депутат-комуніст, підкресливши, що порадив Ірині Фаріон найняти перекладача за власні гроші і не витрачати бюджетні.

"На словах вони патріоти, а як мова заходить про їх власну кишеню, то відразу намагаються засунути свою лапу в бюджетні кошти", - розповів Зубчевський.

Він підкреслив, що якщо йому не буде надано можливості вільного спілкування російською, усі засідання комітету вважатимуться нелегітимними.

"До тих пір, поки мені не нададуть можливості вільно говорити російською мовою, усі засідання Комітету будуть нелегітимними і мого підпису на протоколах не буде", - заявив секретар Комітету з питань освіти і науки депутат-комуніст Олександр Зубчевський.

Освіта.ua
12.03.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
tomm
Убогое украинство выпячивает своё основное достоинство...
читач
Для tomm: Преподобне кацапство зі своїм не йметься
tomm
Горжусь тем, что являюсь украинцем в пятом поколении. А ти читачу мабуть тiльки-но з гiр зповз...
гелена
Пан "українець у 5-му поколінні", хоч і зросли у стольному граді, не знають, що префікс "з-" в українській мові вдсутній. Мабуть, як і Зубчевському, йому закон не писаний.
Коментувати
Катя
Яке воно секретарь? Хто його взагалі вибрав? Геть в маасковію!!!
Ден
За бюджетні гроші не вякав би...
Эндрю Одесса
ежжай к дяде Вове в Мацкву, к своему идейному вдохновителю и там разговаривай на русском хоть до посинения.
serg
тогда едь в Москву и веди доклад на украинском....
Володимир Іванович
Комуністична сволота!!!Підняло падло голови.Поора відрубувати!!!
Lukyanovich
На засіданні комітетів Ради і самої Ради, як вищого законодавчого органу України, депутати мають доповідати українською державною мовою, поскільки ніхто депутатів силою у раду та її комітети не заганяв. Самі давали згоди на балотування, розуміючи, що потрібно буде користуватись державною мовою, виконуючи вимогу Конституції України. Зубчевський зухвало робить виклик громадянам України у мовному питанні.
tomm
Нормальные люди не имеют такой ненависти к братскому народу, вместе с которым в прошлом веке страна выстояла в самой страшной войне. Только "проплаченные" сволочи могут сеять раздор среди наших народов. "Разделяй и властвуй" - основной принцип тех, кого судьба нашего народа совершенно не волнует. Среди нашего народа были такие "мазепчики", которые в своём рвении к власти предавали не только своих близких, но и весь наш народ, как это происходит сейчас.
Коментувати